تحقیقات نشان می دهد که انسجام اجتماعی تحت فشار به دلیل مشکلات برابری، آب و هوا و تورم، ترس استرالیایی ها را تشدید می کند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

همه ما روزهای تاریک اوایل همه گیری کرونا را به یاد داریم. مردم مردند. با به خواب رفتن اقتصاد، کسب و کارها مختل شدند. کارگران و دانش آموزان مدارس در خانه ماندند تا از میزان عفونت های جدید جلوگیری کنند.

اما استرالیایی ها نیز در طول این بحران تجمع کردند. انسجام اجتماعی اوج گرفت این پیشرفت شگفت‌انگیز در طول اوج همه‌گیری توسط گزارش‌های انسجام اجتماعی بنیاد اسکانلون ثبت شد – یک پروژه تحقیقاتی که از سال 2007 خلق و خوی یک کشور چندفرهنگی را ترسیم کرده است.

اما زیتگیست در سال 2022 تغییر کرده است.

آخرین نظرسنجی اسکانلون که روز چهارشنبه منتشر می شود، نشان می دهد که انسجام اجتماعی در استرالیا اکنون در نقطه اوج قرار دارد.

علیرغم این واقعیت که در آگوست 2022 تعداد بیشتری از استرالیایی ها بر اثر کووید جان خود را از دست دادند از هر ماه دیگر از همه گیری همه گیر، نگرانی از بزرگترین بحران بهداشتی در یک قرن اخیر با شبح جنگ در اوکراین، بی ثباتی ژئوپلیتیک منطقه ای، بحران آب و هوا و آشفتگی اقتصادی جایگزین شده است.

تورم دوباره افزایش یافته و قیمت مواد غذایی، برق و بنزین را افزایش داده است. استرالیایی ها نگران افزایش هزینه های زندگی و خطر رکود هستند. این تغییر در اولویت ها قابل توجه است زیرا اسکانلون یادآور می شود که رفاه مالی قوی ترین پیش بینی کننده انسجام اجتماعی است که در این نظرسنجی شناسایی شده است.

نظرسنجی سال 2022 نشان می‌دهد که سطح غرور ملی، تعلق و احساس عدالت اجتماعی در استرالیا در حال حاضر کمتر از قبل از همه‌گیری است. واکنش همه‌گیر استرالیا حس تعلق ملی را تقویت کرد، اما اکنون این حس کمتر از هر نقطه‌ای در مجموعه نقشه‌برداری اجتماعی انسجام است.

پژوهش جدید یادآور می‌شود که شمول اجتماعی و عدالت در استرالیا در طول همه‌گیری به شدت افزایش یافته است «احتمالاً منعکس‌کننده پاسخ مثبت عمومی به اقدامات دولت برای محافظت از سلامت و رفاه مالی است». حمایت مالی – مانند Jobkeeper و Jobseeker – یک تراز کننده بود. مردم کمتر نگران افرادی بودند که سعی می‌کردند با درآمد بسیار پایین زندگی کنند. اما با از بین رفتن این شبکه ایمنی، استرالیایی ها نگران هستند که کشورشان از نظر اقتصادی نابرابرتر شود.

جیمز اودانل، جمعیت شناس از دانشگاه ملی استرالیا این تحقیق را امسال رهبری کرد. او می‌گوید استرالیا یک الگوی سیاست مؤثر در طول همه‌گیری ایجاد کرد که مانع از شکست جامعه شد. «داده‌ها نشان می‌دهد که ما این کار را در طول همه‌گیری به خوبی انجام دادیم، بنابراین مردم کمتر تحت فشار مالی قرار می‌گیرند، بیشتر احتمال دارد فکر کنند استرالیا مکانی نسبتاً برابر است.»

اما شوک تورمی کنونی احساس امنیت مردم را از بین می برد. آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که از هر پنج نفر، دو نفر از مسائل اقتصادی به عنوان مهم‌ترین مشکل پیش روی استرالیا در سال 2022 نام می‌برند و 75 درصد از پاسخ‌دهندگان نگران رکود شدید اقتصاد جهانی هستند. این بالاترین نسبت پاسخ دهندگانی است که مسائل اقتصادی را به عنوان مبرم ترین مشکل خود از زمانی که این سوال برای اولین بار پرسیده شد ذکر کردند.

اودانل می‌گوید: «ما نظرسنجی خود را از تقریباً 6000 نفر انجام دادیم، و مصاحبه‌هایی که در جوامع انجام دادیم، و فشارهای اقتصادی به‌عنوان بزرگ‌ترین مشکلی که استرالیایی‌ها با آن روبرو هستند، با صدای بلند و شدید وارد می‌شد، و این بزرگترین مشکل بر انسجام اجتماعی است.

«افرادی که می گویند از نظر مالی دچار مشکل هستند، سطح تعلق بسیار پایین تری دارند و احساس عدالت اجتماعی و شمول بسیار پایین تری در استرالیا دارند. نابرابری های اجتماعی و اقتصادی واقعی وجود دارد که انسجام اجتماعی را در استرالیا کاهش می دهد و تهدیدی برای حس هماهنگی و همکاری بین مردم است.

برخی از ارثیه های مثبت دوران همه گیری هنوز باقی مانده است. اعتماد به دولت بالاتر از سطح قبل از همه‌گیری است (41 درصد از پاسخ‌دهندگان می‌گویند که می‌توان به دولت فدرال اعتماد کرد که همه یا برخی مواقع کار درست را انجام می‌دهد)، اگرچه این میزان از اوج ثبت‌شده در سال 2020 (56 درصد) خارج است. به طور مشابه، 49٪ از پاسخ دهندگان می گویند که می توان به اکثر افراد اعتماد کرد، که نسبت به اوج در نوامبر 2020 (52٪) کاهش یافته است اما بیشتر از سال 2018 (42٪) و 2019 (43٪) است.

اعتماد اجتماعی و انسجام محله نیز بالا و انعطاف‌پذیر باقی می‌ماند – شاید به این دلیل که وقتی از خانه کار می‌کردیم با همسایگان خود آشنا شدیم و دوباره با جوامع محلی خود ارتباط برقرار کردیم.

استرالیایی ها بیشتر از اقتصاد نگران هستند. مردم در مورد تغییرات آب و هوایی، در مورد روابط نابسامان بین استرالیا و چین و خطراتی که ممکن است ما را به یک درگیری نظامی در اقیانوس هند و اقیانوس آرام بکشاند، نگران هستند.

آخرین نظرسنجی نشان می‌دهد که این مسائل همچنان استرالیایی‌ها را قطبی می‌کند، پدیده‌ای که پیامدهای منفی برای انسجام اجتماعی دارد – اگرچه اودانل خاطرنشان می‌کند که استرالیا تاکنون موفق شده است از «قبیله‌گرایی سیاسی» که دموکراسی‌هایی مانند ایالات متحده را به خطر انداخته است، اجتناب کند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که استرالیایی‌ها به شدت از تنوع قومی و چندفرهنگی حمایت می‌کنند، در راستای یک روند مثبت بلندمدت.

اما مردم همچنان بر اساس رنگ پوست، منشاء قومی یا مذهب خود تبعیض را تجربه می کنند. دیدگاه‌های منفی نیز در استرالیا درباره گروه‌های مختلف از جمله استرالیایی‌های مسلمان و مهاجران غیراروپایی وجود دارد. در حالی که 90 درصد از پاسخ دهندگان دیدگاه مثبتی در مورد مهاجران از اروپا یا بریتانیا دارند، این میزان برای مهاجران هندی به 70 درصد و برای مهاجران از اتیوپی، لبنان، چین، عراق و سودان به حدود 60 درصد کاهش می یابد.

در حالی که مشکلات همچنان ادامه دارد، روند کلی مثبت است. در سال 2020، 52 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که احساسات مثبتی نسبت به مهاجران چینی دارند. در سال 2022، این میزان به 61 درصد افزایش یافت. در همان بازه زمانی، پاسخ دهندگان با نگرش منفی نسبت به مسلمانان از 40 درصد در سال 2020 به 29 درصد کاهش یافت.

این تحقیق همچنین نگرش جامعه به صدای پارلمان را با توجه به نزدیک بودن یک همه پرسی برای حل این سوال ارزیابی کرد. اسکانلون دریافت که نزدیک به 60 درصد از پاسخ دهندگان با این پیشنهاد موافق یا کاملاً موافق هستند. از هر پنج پاسخ دهنده، یک نفر مخالف بود و گروه باقی مانده بی طرف بود.

این نظرسنجی حاکی از حمایت اکثریت از صدا در سراسر ایالت‌ها و سرزمین‌ها است، نتیجه‌ای که نوید خوبی برای موفقیت همه‌پرسی است. رای دهندگان مترقی، افراد زیر 24 سال و زنان بیشترین احتمال را داشتند که از این مفهوم حمایت کنند.

افرادی که در خارج از کشور متولد شده بودند نیز حمایت کردند. اما نزدیک به یک سوم از پاسخ دهندگان در آن گروه نه با این پیشنهاد موافق بودند و نه مخالف، که اسکانلون استدلال می کند که حاکی از درجه بالایی از عدم اطمینان در مورد تغییر است.

آخرین نظرسنجی که در ماه ژوئیه انجام شد، شانزدهمین مورد از این مجموعه است. در نظرسنجی سال 2022، 5757 پاسخ دهنده وجود داشت که بزرگترین در تاریخ این نظرسنجی است، و این نظرسنجی با مصاحبه در مناطق دولتی محلی در سراسر استرالیا تکمیل شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مادر آتش‌نشان لندنی که خود را به قتل رساند، از گزارش نفرین‌آور استقبال کرد | آتش نشانان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مادر یک آتش‌نشان که مرگ …