دادگاه هلند با کوچ نشینان عمارت تحریم شده روسیه طرف می شود | هلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در محله ای لوکس و مشرف به پارک خوش منظره ووندل، تصور اینکه چرا یک میلیاردر روسی به ملک پنج طبقه آمستردام در سال 1879 با باغ خصوصی سرسبز علاقه مند شده است، سخت نیست.

آن میلیاردر Arkady Volozh، یکی از بنیانگذاران بزرگترین موتور جستجوی روسیه، Yandex بود. او این خانه 3 میلیون پوندی را در سال 2019 خرید و به یکی از ده ها ثروتمند روس تبدیل شد که در پایتخت هلند در ملک سرمایه گذاری کرده اند.

اما از ماه اکتبر، این عمارت که تحت بازسازی گسترده قرار گرفته بود، توسط گروهی از ساکنان متصرف شده است که بیانیه‌ای صادر کردند و گفتند که این کار را در اعتراض به روابط گزارش شده ولوژ با کرملین و بحران گسترده‌تر مسکن در این کشور انجام داده‌اند. آمستردام

چهارشنبه گذشته، دادگاهی در هلند حکم داد که متصرفان مجبور به تخلیه ملک نیستند.

هنگامی که آبان نیوز از این خانه بازدید کرد، بنرهایی در انتقاد از جنگ در اوکراین نصب شد. یکی از ساکنان متحصن به آبان نیوز اجازه ورود به آپارتمان را نداد و او به دلیل مسائل امنیتی از ذکر نام خود خودداری کرد.

در حال روشن کردن سیگار، متحصن گفت که با حکم قاضی راحت شده است. او لبخند زد: «در نهایت قانون طرف ماست.

ولوژ در ماه ژوئن پس از آن که بلوک او را به حمایت «مادی یا مالی» از روسیه در آغاز حمله این کشور به اوکراین متهم کرد، تحت تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفت. برای سال‌ها، چهره‌های اپوزیسیون روسیه استدلال می‌کردند که گردآورنده اخبار یاندکس، که به منبع اطلاعاتی کلیدی برای بسیاری از روس‌ها تبدیل شده است، مقالات انتقادی از دولت را سانسور می‌کند و روایت‌های دوستدار کرملین را پشتیبانی می‌کند.

آرکادی ولوژ
Arkady Volozh در ژوئن تحت تحریم های اتحادیه اروپا قرار گرفت. عکس: ماکسیم شمتوف/ رویترز

بیانیه اتحادیه اروپا در زمان تحریم ولوژ، Yandex را متهم کرد که «رسانه‌های دولتی و روایت‌ها را در نتایج جستجوی خود تبلیغ می‌کند و محتوای انتقادی کرملین، مانند محتوای مربوط به جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین را حذف می‌کند».

ولوژ تصمیم کمیسیون اروپا را “اشتباه” اعلام کرد و به سرعت از سمت خود به عنوان مدیرعامل استعفا داد تا از تحریم یاندکس نیز جلوگیری کند.

هلن اوور دی لیندن، یک وکیل هلندی که وکالت متصرفان را بر عهده داشت، درباره حکم دادگاه گفت: «من متقاعد شده بودم که حق با ما بود، اما هنوز هم از اینکه قاضی با استدلال های ما موافق بود، شگفت زده شدم. این تحریم‌ها جدید هستند، بنابراین ما قبلاً چنین مواردی را نداشته‌ایم.»

دی لیندن گفت که هلند به طور سنتی حقوق مالکیت سختگیرانه ای داشت که به نفع مالکان بود، به این معنی که این حکم می تواند سابقه مهمی ایجاد کند.

غرب از زمان آغاز جنگ صدها سیاستمدار و تاجر برجسته روسی را تحریم کرده است و اغلب دارایی ها و قایق های تفریحی چند میلیون پوندی آنها را مصادره کرده است. این حکم در آمستردام وضعیت سخت و فزاینده ای را برای ثروتمندان و قدرتمندان روسیه در اروپا آشکار می کند، منطقه ای که زمانی از پول و سرمایه گذاری آنها با آغوش باز استقبال می شد.

ولوژ به عنوان فردی تحت تحریم از ورود یا عبور از خاک اتحادیه اروپا جلوگیری می کند. تحریم ها همچنین به این معنی است که تمام حساب های متعلق به ولوژ مسدود شده است و او از هرگونه سودی از اجاره املاک منع شده است.

رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، به سخنان آرکادی ولوژ، مدیرعامل یاندکس گوش می دهد، در حالی که یاندکس در سپتامبر 2017 در مسکو بود.
رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، به سخنان آرکادی ولوژ، مدیرعامل یاندکس گوش می دهد، در حالی که یاندکس در سپتامبر 2017 در مسکو بود. عکس: میخائیل سوتلوف/گتی ایماژ

جان ولفس وکیل ولوژ در دادگاه استدلال کرد که موکلش در حال بازسازی آپارتمان با هدف نقل مکان به همراه خانواده خود در آن است. اقامتگاه اصلی آنها جای دیگری است. اما از آنجایی که فعالیت های آقای ولوژ در اروپا انجام می شود، آنها مرتباً از آمستردام بازدید می کنند. ولفز در دادگاه گفت: آنها فکر می کنند این شهر زیبایی است.

اگرچه ولوژ با پاسپورت روسی خود از ورود به هلند منع شده است، اما ولوژ در سال 2016 از طریق طرح بحث برانگیز “گذرنامه طلایی” تابعیت مالتی را به دست آورد، که می تواند راه را برای سفر به هلند و اقامت در آن باز کند.

ولفز به بخشی از قانون اتحادیه اروپا اشاره کرد که به افراد تحت تحریم اجازه می دهد از اموال خود برای “مصرف شخصی” استفاده کنند.

شورای اروپا در گزارشی اعلام کرد: دارایی‌هایی که فقط برای استفاده یا مصرف شخصی مناسب هستند و بنابراین نمی‌توانند توسط شخص تعیین‌شده برای به دست آوردن وجوه، کالا یا خدمات استفاده شوند، در تعریف «منابع اقتصادی» قرار نمی‌گیرند. در ژوئن 2022. “بنابراین آنها مشمول مقررات نیستند و هیچ مجوزی برای در دسترس قرار دادن آنها در اختیار شخص تعیین شده لازم نیست.”

دی لیندن این ایده را که ولوژ قصد نقل مکان به آپارتمان را دارد زیر سوال برد. این ملک بسیار خوب است، اما آیا یک میلیاردر روسی واقعاً با فرزندان بزرگش به مرکز آمستردام نقل مکان می کند؟ این ملک مانند یک عمارت بزرگ یا یک جزیره خصوصی نیست که الیگارش های روسی معمولاً در آن زندگی می کنند.

حتی اگر او به ملک نقل مکان کند، زندگی او در اینجا به شدت محدود می شود. او نمی تواند هزینه غذا یا خدمات دیگر را بپردازد. او حتی اجازه پرداخت هزینه تاکسی را ندارد.

همچنین نشانه هایی وجود داشت که ولوژ در حال بازسازی خانه است تا آن را یا بخشی از آن را اجاره کند. بر اساس اطلاعات موجود در اداره ثبت عمومی هلند، آدرس جدیدی در سال 2022 به آپارتمان اضافه شد که کارشناسان املاک گفتند که ممکن است ولوژ مایل به اجاره یا فروش باشد.

«اگر خودتان می‌خواهید در جایی زندگی کنید، آدرسی اضافه نمی‌کنید، دلیلی برای انجام این کار وجود ندارد. گرت یان باکر، کارشناس بازار مسکن هلند، گفت: این کار معمولاً به این دلیل انجام می شود که بتوانید خانه اضافی را اجاره کنید یا قصد دارید ساختمان را تقسیم کنید و آن را به عنوان آپارتمان جداگانه بفروشید.

ایوو آمار، متخصص در زمینه تحریم و کنترل صادرات، گفت که این نوسازی سوالات حقوقی را به همراه دارد. عمار گفت: «فرد تحریم شده مجاز به نوسازی آپارتمان خود نیست، مگر اینکه پیمانکار وی از وزارت دارایی معاف شود. پس از بازسازی خانه ارزش آن افزایش می یابد. عمار افزود که این برخلاف تحریم ها است.

بنیانگذار و مدیرعامل Yandex، Arkady Volozh (جلو، سمت راست 2) جشن می گیرد زیرا Yandex در بورس Nasdaq در نیویورک، می 2011 فهرست شده است.
بنیانگذار و مدیرعامل Yandex، Arkady Volozh (جلو، سمت راست 2) جشن می گیرد زیرا Yandex در بورس Nasdaq در نیویورک، می 2011 فهرست شده است. عکس: مایک سگار/ رویترز

دادگاه پس از شنیدن هر دو طرف، در کنار متصرفان قرار گرفت. قاضی حکم داد که با توجه به تحریم ها و این واقعیت که وی دلیلی برای سفر به هلند ندارد، زیرا از سمت خود در Yandex استعفا داده است، شرکتی که مقر اروپایی خود را در آمستردام دارد، بعید است ولوژ به ملک نقل مکان کند.

ولفز در بیانیه ای به آبان نیوز گفت که قصد دارد درخواست تجدید نظر کند. «هیچ مبنای قانونی برای تصاحب یک خانه خانوادگی توسط ساکنان متحصن وجود ندارد، صرفاً به دلیل خالی بودن آن در حین بازسازی. ما در حال اعتراض به این تصمیم هستیم و اعتماد داریم که حاکمیت قانون و حقایق حاکم خواهد شد.»

در لندن، که بر اساس یک تخمین بیش از 1895 ملک متعلق به روسیه دارد، ساکنان متصرف نیز به عمارت میلیاردرهای روسی که تحت تحریم قرار گرفته‌اند نقل مکان کرده‌اند. در ماه مارس، پلیس چهار متصرف را دستگیر کرد که به عمارت 50 میلیون پوندی اولگ دریپاسکا، نجیب زاده آلومینیوم و متحد نزدیک ولادیمیر پوتین در لندن نقل مکان کرده بودند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …