کیر استارمر قول داد به «تعمیر کوتاه مدت» کارگران خارجی پایان دهد | کار یدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کایر استارمر چالشی را برای رهبران کسب و کار صادر کرده است و قول داده است که به “راه حل کوتاه مدت” استفاده از کارگران خارجی برای رفع کمبود نیروی کار پایان دهد و به دنبال تشدید موضع حزبش در مورد مهاجرت است.

اگرچه او قول داد که “عمل گرا” باشد و از تکرار کمبود رانندگان کامیون در سال گذشته که “کل بخش های اقتصاد ما را فلج کرد” اجتناب کند، رهبر حزب کارگر گفت که شرکت ها باید از “کار ارزان” کنار گذاشته شوند.

استارمر گفت که شرکت‌ها به‌جای تکیه بر «گچ چسبنده» استخدام از خارج از کشور، با شرایط جدید سخت‌گیرانه‌ای برای تقویت مهارت‌ها و آموزش در میان نیروی کار داخلی مواجه خواهند شد.

او روز سه شنبه در سخنرانی خود در کنفدراسیون صنعت بریتانیا در بیرمنگام گفت: «من از اصلاحات کوتاه مدت کاملاً ناامید هستم.

«آنچه ما در 12 سال گذشته داشته‌ایم تکرار همان استدلال است که «در اینجا و اکنون چه می‌خواهید انجام دهید، میان‌مدت و بلندمدت را مطرح نکنید».

ما به دور و دور در یک دایره ادامه می دهیم. بحران در حال حاضر، چسباندن گچ است، نه میان مدت یا بلند مدت.»

به نظر می‌رسد که این اظهارات روز دوشنبه درخواست CBI را رد کرد، زمانی که مدیرکل آن، تونی دانکر، از رهبران سیاسی خواست تا موضع «عملی‌تری» در مورد مهاجرت اتخاذ کنند و به کارگران خارجی اجازه دهند تا در جایی که ما نیستیم، نقش‌هایی را ایفا کنند. به زودی افراد و مهارت ها را در خانه به دست خواهیم آورد.

استارمر، مدیر سابق دادستانی که در سال 2015 در سن 52 سالگی نماینده مجلس شد، با شوخی در مورد اینکه تغییر شغل پس از 50 سالگی اشکالی ندارد، گفت که می‌خواهد با تقویت مهارت‌ها، صدها هزار نفر را به نیروی کار بازگرداند. .

وی افزود: «این یک بحث اقتصادی است، نه بحث سرمایه سیاسی.

استارمر از بیان اینکه آیا می‌خواهد ارقام کلی مهاجرت پایین بیاید، امتناع کرد، گفت که علاقه‌ای به تعیین «اعداد خودسرانه» ندارد، و در واقع اذعان داشت که ممکن است نیاز کوتاه‌مدت به ویزاهای بیشتر برای کمک به کسب‌وکارهایی که کمبود کارکنان دارند وجود داشته باشد.

تغییرات وعده داده شده همچنین شامل امکان دادن به کمیته مشاوره مهاجرت برای پاسخ سریعتر به کمبود نیروی کار و طرح روندهای آینده و کاهش زمان پردازش ویزا بود.

پس از اینکه ریشی سوناک روز دوشنبه با CBI روبرو شد و پیشنهاداتی مبنی بر اینکه دولت بریتانیا می تواند روابطی به سبک سوئیسی با اتحادیه اروپا را برای کاهش موانع تجاری دنبال کند، رهبر حزب کارگر به دنبال اجتناب از کشاندن به مناقشه بر سر برگزیت بود.

استارمر گفت که یک دولت کارگری “به اتحادیه اروپا باز نخواهد گشت” – و تلاش برای پیوستن مجدد به اتحادیه گمرکی یا بازار واحد را رد کرد، اقدامی که کارشناسان معتقدند بیشترین پتانسیل را برای کاهش فشارهای اقتصادی و افزایش رشد خواهد داشت.

استارمر در اظهاراتی که احتمالاً باعث ایجاد نگرانی در میان نمایندگان حزب کارگر می شود که می ترسند اگر او کلید شماره 10 را به دست آورد، حزب به اندازه کافی رادیکال نخواهد بود، هشدار داد که از شرایط سختی که دولت بعدی با آن روبرو خواهد بود، دچار مشکل خواهد شد.

او به آبان نیوز گفت: «بازگرداندن ثبات کلیدی است. بی ثباتی هزینه ای دارد و ما در چند هفته گذشته و در چند سال گذشته این هزینه را پرداخت کرده ایم.

این ثبات باید اولویت اول ما باشد. اگر این بدان معناست که کارهای خوب کارگری وجود دارد که ما نمی‌توانیم آن‌طور که می‌خواهیم سریع انجام دهیم، پس این نتیجه این امنیت است، اما من رشد را رها نمی‌کنم.»

استارمر مورد استقبال گرم مدیرانی قرار گرفت که سالن کنفرانس را برای سخنرانی او پر کرده بودند. او که به دنبال متقاعد کردن آنها از حزب کارگر به مراتب بیشتر از تجارت حمایت می‌کند، گفت که حزب را «به درون» تبدیل کرده است و افزود: «بازگشتی وجود ندارد».

برایان مک براید، رئیس CBI، رهبر حزب کارگر قبل از اینکه روی صحنه برود مورد تمجید قرار گرفت و گفت که استارمر “در تجارت جدی است و در رهبری کشوری با رشد پایدار جدی است”.

با این حال، حزب ملی اسکاتلند استارمر را متهم کرد که تلاش می‌کند «دوباره محافظه‌کاران را در مورد برگزیت و مهاجرت کنار بگذارد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ایالات متحده منتظر “پاسخ جدی” روسیه در مورد پیشنهاد انتشار بریتنی گرینر است | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی گفت …