جام جهانی: شکست قطر میزبان با پیروزی اکوادور در بازی افتتاحیه

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تعداد زیادی صندلی خالی در نیمه دوم شروع ناامیدکننده تیم فوتبال قطر در اولین جام جهانی خود را خلاصه کرد.

این شب با بیش از 67000 هوادار عمدتاً قطری شروع شد که ورزشگاه غارآلود آل بیت را پر کردند و از مراسم افتتاحیه ای که امارت کوچک عربی را 12 سال پس از کسب حق میزبانی بزرگترین رویداد فوتبال به تماشاگران جهانی نشان داد، لذت بردند.

این بازی با خروج تیم بی همتای قطر از زمین به پایان رسید، جایگاه ناخواسته آن در تاریخ فوتبال امن بود و بسیاری از هواداران ناامید آن مدت ها ناپدید شده بودند.

این تورنمنت جنجالی روز یکشنبه با شکست قهرمان جام ملت های آسیا 2019 در باخت 2-0 مقابل اکوادور آغاز شد و تیم میزبان را برای اولین بار در جام جهانی شکست داد.

فلیکس سانچز، سرمربی قطر گفت: «می‌توانم بگویم که ما (برای هوادارانمان) احساس بدی داشتیم. امیدوارم در بازی بعدی آنها افتخار آفرینی کنند.

انر والنسیا، کاپیتان اکوادور، هر دو گل تیمش را در نیمه اول یک بازی یک طرفه به ثمر رساند که در یکی از بزرگترین شب های تاریخ این کشور یک تمرین محدودکننده آسیب برای قطر بود.

“یکی از بدترین نمایش های یک کشور میزبان برای افتتاح یک تورنمنت”

این مسابقه پس از یک مراسم افتتاحیه رنگارنگ 30 دقیقه ای – با حضور مورگان فریمن، بازیگر برنده اسکار و با حضور شخصیت های قدرتمند از جمله محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی – برگزار شد که فراگیر بودن و زندگی بشر را “زیر یک چادر” ترویج کرد.

برای بسیاری، میزبانی این جام جهانی توسط اماراتی که در آن اعمال همجنس گرایان غیرقانونی است، بسیار مشکل خواهد بود، کشوری که از زمان پیروزی قطر در رای گیری رسوایی در سال 2010، نحوه برخورد با کارگران مهاجر در ساخت استادیوم ها و زیرساخت های مسابقات را مورد انتقاد شدید قرار داده است. .

بررسی‌های سال‌ها هرگز متوقف نمی‌شد فقط به این دلیل که بازی در زمین سرانجام وارد روایت مسابقاتی شد که با مناقشات حقوق بشری همراه بود، با این حال، یک برد برای کشور میزبان حداقل از نظر فوتبال، نور مطلوبی را به قطر نشان می‌داد.

در عوض، بازیکنان قطر که تازه از گذراندن هفت ماه با هم در یک اردوی آماده سازی پیش از مسابقات زیر نظر سانچز تازه بودند، در مقابل تماشاگران منتظر و یک تیم منظم اکوادور یخ زدند که ممکن است در چند هفته آینده خطری برای حریفان سرشناس‌تر باشد. .

والنسیا 33 ساله که اکنون پنج گل آخر اکوادور در جام جهانی از جمله سه گل در سال 2014 را به ثمر رسانده است، گفت: “این تازه شروع جام جهانی است. ما باید به رویاپردازی ادامه دهیم.”

در چیزی که ممکن است به عنوان یکی از بدترین نمایش های یک کشور میزبان برای افتتاحیه یک تورنمنت شناخته شود، قطر 5 شوت در این مسابقه داشت و هیچ کدام از آنها در چارچوب نبود. این تیم تنها دو لمس در داخل محوطه جریمه حریف داشت.

به زبان ساده، اکوادور برای تیمی که فقط در جام جهانی بازی می کند خیلی خوب بود زیرا میزبان است.

سانچز گفت: “من نمی گویم ما ساده لوح بودیم.” من می‌توانم بگویم که این در مورد عصبی بودن بود… شاید ما خیلی شک داشتیم.»

در مرحله بعدی، قطر در روز جمعه به دنبال بازگشت به سنگال خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

توضیح دهنده: چرا قوانین کووید چین اینقدر سختگیرانه است؟

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، پکن — در زمان شیوع بیماری …