عربستان سعودی آرژانتین را شگفت زده کرد و برنده سالم الدوسری بازگشت | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جام جهانی داستان جام جهانی تکان دهنده ای دارد و این بار به فوتبال مربوط می شود. با ایجاد رکورد دیگری برای آرژانتین توسط لیونل مسی آغاز شد و پس از اینکه عربستان سعودی یک ناراحتی خیره کننده برای پایان دادن به 36 بازی بدون شکست دارندگان کوپا آمه ریکا به نمایش گذاشت، با خیره شدن این فوق ستاره به فاصله میانی پایان یافت.

ضربه خیره کننده سالم الدوسری، لحظاتی پس از اینکه صالح الشهری پنالتی زودهنگام مسی را لغو کرد، برای عربستان یک پیروزی به ارمغان آورد که مدت ها پس از سوت پایان، ورزشگاه لوسل را با حس ناباوری شنیدنی غوغا کرد. نیمکت عربستان سعودی زمانی که اسلاوکو وینچیچ، داور اسلوونیایی پس از 8 دقیقه توقف طولانی به عذاب آنها پایان داد، به زمین ریخت. کاپیتان، سلمان الفرج، در نیمه اول به مصدومیت کمک کرد و با عصا عقب رفت و به جشن وحشی پیوست.

همان‌طور که چهره بازیکنان و هواداران آرژانتین نشان می‌دهد، برنده‌ها تنها کسانی نبودند که برای درک عظمت موفقیت خود تلاش می‌کردند. یکی از افراد مورد علاقه در مشکل جدی است.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

هجدهمین جام جهانی آرژانتین برای اولین بار از زمان مرگ دیگو مارادونا تقریباً دو سال پیش بود. مسی، جانشین مارادونا با پیراهن شماره 10، گفت: “عجیب است که او را در جایگاه ندیدیم، ندیدیم که وقتی او ظاهر می شود دیوانه می شوند.” او عاشق تیم ملی بود. او همیشه از جایی با ما بوده و خواهد بود.» او همه جا در استادیوم وسیع لوسل حضور داشت. شماره 10، با چاپ دیگو یا مسی در بالا، بر جمعیتی مسلط بود که در نهایت در بازی افتتاحیه آرژانتین جشنی به جام جهانی آوردند. چهره مارادونا بسیاری از پرچم ها و بنرهای پوشیده شده در سالن 88966 نفری را که فینال را در 18 دسامبر برگزار می کند، پر کرد. این آرزوی سوزان مسی و همه آرژانتین است که او برای آخرین بار در آنجا حضور داشته باشد تا دوران حرفه ای تاریخی خود را با افتخار تزئین کند. جاه طلبی در حال حاضر پس از یک نمایش ناامید کننده فزاینده در خطر است.

سالم الدوسری

شاگردان لیونل اسکالونی از همان سوت اول نشان دادند که قصد مثبت دارند. حمایت چشمگیر آرژانتینی تقریباً با شروعی عالی همراه شد، زمانی که مسی، با شبح وارد محوطه و با لمس لائوتارو مارتینز، محمد الاویس را مجبور کرد تا تنها با 96 ثانیه بازی، یک مهار خوب را انجام دهد. آنها مجبور نبودند برای لحظه ای که هوس کرده بودند بیشتر منتظر بمانند.

وینچیچ پس از ضربه ایستگاهی مسی که توسط دروازه بان عربستان سعودی مشت زد، ناگهان بازی را متوقف کرد. قلبهای عربستانی غرق شد که او به سرعت به سمت مانیتور کنار زمین رفت تا شاهد بازی مجدد سعود عبدالحمید در حال کشتی لئاندرو رژه به زمین در یک گوشه چند ثانیه قبل باشد.

این یک پنالتی واضح و با هدایت VAR بود. مسی به سمت نقطه حرکت کرد، منتظر ماند تا اویس خودش را به سمت چپ متعهد کند و یک پنالتی بی‌پروا را به سمت راست دروازه‌بان زد. با انجام این کار، مسی اولین بازیکن آرژانتینی شد که در چهار تورنمنت جام جهانی – 2006، 2014، 2018 و 2022 – گلزنی کرد و پنجمین بازیکن تاریخ شد که به این شاهکار دست یافت.

لیونل مسی در یک ضربه پنالتی نیمه اول، آرژانتین را پیش انداخت
لیونل مسی در یک ضربه پنالتی نیمه اول، آرژانتین را پیش انداخت. عکس: PressFocus/MB Media/Getty Images

فیلمنامه در حال نوشتن بود، اما عربستان سعودی به آرامی، با قدرت و تاثیرگذاری آن را پاره کرد. تیم هروه رنارد با حمایت گسترده توده‌ای از خود حمایت می‌شد و در واکنش فوری خود به عقب افتادن نشان داد که انرژی، سازماندهی و ماجراجویی برای بی‌قراری مخالفان تحسین‌شده خود را در اختیار دارند. با این حال، تعهد آنها به یک خط دفاعی بالا، یک استراتژی پرخطر بود که تقریباً در دستان آرژانتین بازی می کرد.

آرژانتین در 13 دقیقه نیمه اول سه گل به دلیل آفساید مردود اعلام کرد. مسی با بازی الخاندرو گومز و شکست دادن اویس با یک ضربه پایانی کاملاً مشخص بود. مارتینز همچنین هنگام دور زدن دروازه بان عربستان سعودی و تبدیل توپ مسی در آفساید بود. مهاجم اینترناسیونال برای اولین گل خود و دومین گل آفساید آرژانتین بسیار بدشانس بود.

تکرارهای VAR نشان داد که کتف مارتینز کسری جلوتر از عبدالحمید در حالی که او به سمت پاس دفاعی رودریگو دی پل می‌رفت. اما، به چشم غیرمسلح، یاسر الشهرانی، مدافع چپ در حال بازی با مارتینز بود و او در پخش VAR که به تماشاگران نشان داده شد، ظاهر نشد.

تیم اسکالونی در نیمه اول تسلط داشت، اما در حالی که دی پل یک موقعیت خوب به دست آورد، آنخل دی ماریا نتوانست در تیرک دروازه به گل تبدیل شود و عبدالحمید با یک چالش خوب در داخل محوطه، مسی را رد کرد، عربستان سعودی با امید راهی این فاصله شد. کاپیتان مجروح فرج. آنها دوباره به عنوان یک نیروی هجومی غیرقابل تشخیص ظاهر شدند و بازی، آرژانتین و گروه C را در عرض هشت دقیقه پس از شروع مجدد، برگرداندند.

تیمی که در رده 51 جهان قرار گرفت – یک پایین تر از قطر، چقدر عجیب است – زمانی که فراس البوریکان توپ را از خط میانی به مسیر شهری تبدیل کرد، خیلی زود به یک سطح رسید. این مهاجم که یکی از 9 بازیکن اصلی ترکیب عربستانی است که فوتبال باشگاهی خود را برای الهلال بازی می‌کند، از کریستین رومرو در سمت چپ گذشت و با یک پایان دقیق و بالینی که در تیرک دروازه قرار گرفت، امیلیانو مارتینز را شکست داد. هیاهو در میان حامیان عربستان سعودی رخ داد. و جشن آنها تازه شروع شده بود.

صالح الشهری در گل تساوی عربستان سعودی لغزید.
صالح الشهری در گل تساوی عربستان سعودی لغزید. عکس: گلین کرک/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

عربستان سعودی در برابر آرژانتین آشکارا متزلزل به جلو حرکت کرد و پنج دقیقه بعد دوباره ضربه زد. گلی بود که شایسته جام جهانی بود، کفش مسی، اما از پای راست دوسری آمد. نواف العابد، جانشین فرج، با ضربه سر رومرو به گل رسید. دوسری برای تعقیب به میدان رفت و توپ را در سمت دور محوطه جریمه به دست آورد. او از دو تکل ضعیف آرژانتینی دور شد، از پارادس ناامیدکننده‌ای را رد کرد و قبل از اینکه دی پل بتواند او را ببندد، ضربه پای راست خیره‌کننده‌ای را فراتر از مارتینز و به گوشه‌ی بالا زد. ریاض ممکن است با طنین هواداران مسافرتی خود تکان بخورد.

وحشت بلافاصله برای آرژانتین ایجاد شد و تلاش آنها برای جلوگیری از تحقیر مضر در روز اول، علیرغم اینکه بیش از 40 دقیقه به بازی باقی مانده بود، ناشی از ناامیدی بود. حسن التمبکتی با تکل فوق‌العاده مسی را تکذیب کرد، در حالی که شماره 10 وارد منطقه شد و طوری جشن گرفت که انگار به تازگی گل سوم را به ثمر رسانده است. عبدالله العامری، تعویضی، هنگام هک کردن خط از جولیان آلوارز، که به هر حال به دلیل تخلف جریمه شد، همین کار را کرد. اویس بقیه کارها را انجام داد. دروازه بان الهلال از فاصله نزدیک نیکلاس تاگلیافیکو را نجات داد، با هر وسیله ای که لازم بود به منطقه خود فرمان داد و با زدن ضربه سر آلوارز در عمق وقت های تلف شده، هوادارانش را به وجد آورد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جام جهانی 2022: اخبار و افزایش با شروع مراحل حذفی – زنده | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …