اینستاگرام اعلام کرد موزیک ویدیو حذف شده را به درخواست پلیس Met بازگرداند | متا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هیئت نظارت متا، “دادگاه عالی” شبه مستقل فیس بوک و اینستاگرام، این شرکت را مجبور کرده است که یک کلیپ از موسیقی مته را که در ابتدا به درخواست پلیس متروپولیتن از اینستاگرام حذف شده بود، بازگرداند.

این کلیپ، گزیده ای کوتاه از آهنگ Secrets Not Safe توسط Chinx (OS)، پس از اینکه Met آهنگ را به Meta علامت گذاری کرد، با این استدلال که می تواند منجر به “خشونت تلافی جویانه” در زمینه صحنه باند لندن شود، حذف شد.

این نیرو با اشاره به تیراندازی در سال 2017 به متا گفت که حاوی یک “تهدید پنهان” است و در نتیجه این شرکت به صورت دستی 52 پست حاوی مسیر را حذف کرد و سیستم های خودکار آن را 112 بار دیگر حذف کردند.

اکنون، هیئت نظارت می گوید آن حذف ها یک اشتباه بوده است. استدلال می‌کند که این آهنگ قوانین فیس‌بوک یا اینستاگرام را زیر پا نمی‌گذارد، و اصول اولیه آزادی بیان، برابری و شفافیت با اجازه دادن به عملیات پلیس برای سانسور مخفیانه یک موسیقیدان نقض شد.

هیئت مدیره در حکم خود گفت: «در حالی که اجرای قانون گاهی اوقات می‌تواند زمینه و تخصص را فراهم کند، اما هر محتوایی که مجری قانون ترجیح می‌دهد حذف شود، نباید حذف شود».

بنابراین بسیار مهم است که متا این درخواست‌ها را به‌طور مستقل ارزیابی کند، به‌ویژه زمانی که این درخواست‌ها به بیان هنری افراد در گروه‌های اقلیت یا حاشیه‌نشین مربوط می‌شود که خطر سوگیری فرهنگی علیه محتوای آنها برایشان حاد است.»

به عنوان بخشی از تحقیقات خود در مورد حذف آهنگ، هیئت نظارت چندین درخواست آزادی اطلاعات را با پلیس Met ارسال کرد و دریافت که این نیرو در 12 ماه از ژوئن 2021، 286 درخواست برای حذف یا بازبینی پست‌های مربوط به موسیقی مته ارائه کرده است. ، و 255 مورد از آنها منجر به حذف محتوا شده است.

این نیرو گفت که در همان دوره، حتی یک درخواست برای حذف هیچ گونه موسیقی دیگری نداشته است. هیئت مدیره استدلال کرد: «این تمرکز شدید روی یک ژانر موسیقی در میان بسیاری از ژانرهای موسیقی که شامل ارجاع به خشونت می‌شود، نگرانی‌های جدی را در مورد پلیسی بیش از حد بالقوه در برخی جوامع ایجاد می‌کند».

این هیئت همچنین از Met پرسید که چگونه تضمین می کند که از حقوق آزادی بیان محافظت می شود و سیاست های خاص آن در مورد پرچم گذاری محتوا به شبکه های اجتماعی چیست. این نیرو گفت که قادر به پاسخگویی نیست و تصمیمات مورد به مورد گرفته شده است.

مهمتر از همه، Met ادعا نکرد که هیچ یک از موسیقی های مته که از متا خواسته بود حذف کند، قوانین بریتانیا را نقض کرده است. در عوض، استدلال آن این بود که موسیقی استانداردهای اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام را شکسته است، زیرا “به طور بالقوه تهدید کننده یا احتمالاً به خشونت یا آسیب فیزیکی قریب الوقوع کمک می کند”. پلیس شواهد عمومی برای تأیید این ادعا ارائه نکرد. از آنجایی که تیم داخلی Meta که با پلیس کار می کند از متخصصان ارشد تشکیل شده است، کاربرانی که محتوای آنها حذف شده است نیز توانایی تجدید نظر ندارند.

هیئت نظارت توصیه کرد که در آینده، متا باید یک سیستم عمومی و استاندارد برای درخواست‌های حذف محتوا از مجریان قانون و سایر بازیگران دولتی داشته باشد، از جمله درخواست شواهد برای پشتیبان‌گیری از ادعاهایی مبنی بر نقض یک خط‌مشی و بررسی تصمیم‌هایش. در مجموع برای ارزیابی تعصبات سیستمیک علیه جوامع یا اقلیت ها.

اگرچه توسط متا تأمین مالی می‌شود و روسای مشترک آن توسط شبکه اجتماعی انتخاب شده‌اند، هیئت نظارت تا حد زیادی مستقل عمل می‌کند و این قدرت را دارد که تیم‌های نظارتی فیس‌بوک و اینستاگرام را نادیده بگیرد و محتوا را مجبور به بازگرداندن به سایت کند. ، همانطور که در این مورد انجام داده است. همچنین می‌تواند توصیه‌های غیر الزام آور برای سیاست‌های آتی شرکت صادر کند، که متا این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که از آنها امتناع کند اما موافقت کرده است حتی اگر تصمیم به عدم اجرای آن‌ها داشته باشد، به آنها پاسخ دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …