“با مردم با نجابت رفتار کنید”: حمله روی کین به برگزاری جام جهانی در قطر | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روی کین تصمیم فیفا مبنی بر اجازه میزبانی جام جهانی در قطر را با توجه به سوابق حقوق بشری این کشور و رفتار آن با کارگران مهاجر و LGBTQ+ محکوم کرده است.

هافبک سابق منچستریونایتد و جمهوری ایرلند که در جریان پوشش زنده بازی آرژانتین و عربستان سعودی در شبکه ITV در روز سه شنبه صحبت می کرد، نگرانی های اخلاقی بسیاری در مورد این تورنمنت بحث برانگیز را خلاصه کرد. روابط همجنس‌گرایان در قطر غیرقانونی است، در حالی که گفته می‌شود هزاران کارگر در طول ساخت استادیوم‌ها و زیرساخت‌های مسابقات کشته شده‌اند.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

جام جهانی نباید اینجا باشد. نباید اینجا باشد.» کین گفت. فساد، در مورد فیفا، شما کشوری دارید، نحوه برخورد آنها با کارگران مهاجر، همجنسگرایان.

با مجری لورا وودز، پنل کارشناس ITV متشکل از کین، گریم سونس و جو کول در میان جنجال بازوبندهای OneLove در مورد مسائل اخلاقی بحث می کردند. این موضوع روز دوشنبه زمانی مطرح شد که هفت کشوری که برنامه ریزی کرده بودند کاپیتان های خود در قطر بازوبند ببندند تا از فراگیر شدن حمایت کنند، زمانی که با تهدید تحریم های ورزشی فیفا مواجه شدند، عقب نشینی کردند.

الکس اسکات، کارشناس بی‌بی‌سی، بازوبند OneLove را در حین پوشش خبری بی‌بی‌سی از پیروزی افتتاحیه انگلیس در برابر ایران برای همبستگی با افراد دگرباش جنسی پلاس بازوبند.

کین افزود: «فکر می‌کنم خیلی خوب است که مطرح شد. آنها نباید جام جهانی را اینجا داشته باشند. شما نمی توانید با مردم اینطور رفتار کنید. همه ما عاشق فوتبال هستیم، ما عاشق فوتبال هستیم، ما در حال گسترش بازی هستیم.

وی گفت: «نکته اصلی این است که ما در مورد نجابت عمومی صحبت می کنیم، اینکه شما چگونه با مردم رفتار می کنید. فوتبال، بزرگترین ورزش جهان، پول زیادی در کار است، فساد وجود خواهد داشت، اما بیایید به اصول اولیه برگردیم، شما باید با مردم با نجابت رفتار کنید. باید با آن شروع و تمام شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …