استخر جایزه قهرمانی جهان پادل به 500000 یورو می رسد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پادل، سریع‌ترین ورزش راکت در حال رشد روی کره زمین، در این ماه در دبی تاریخ ساز شد و مبلغ 500000 یورو برای مسابقات قهرمانی پادل جهان گردآوری کرد.

مسابقات دوسالانه فدراسیون بین‌المللی پادل (IPF) در اوایل ماه جاری در زمین‌های بازسازی‌شده و سفارشی‌سازی شده در استادیوم تنیس بدون مالیات دوبی برگزار شد.

با شرکت لجستیک چندملیتی امارات متحده عربی DP World به عنوان حامی رسمی عنوان، IPF بازیکنان حرفه ای پادل را با نیم میلیون یورو تشویق کرد. با هدف کمک به افزایش قدردانی از پادل در امارات و در سطح بین‌المللی، این حمایت برخی از بزرگترین تیم‌های پادل، از جمله بازیکنان بزرگ اسپانیا و آرژانتین را جذب کرد.

اسپانیا و آرژانتین به عنوان تنها دو برنده این مسابقات از زمان افتتاحیه در سال 1992 بر این ورزش تسلط داشتند. آرژانتین با نتیجه 2 بر 1 بر رقیب اسپانیا پیروز شد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. با این پیروزی، آرژانتین یازدهمین قهرمانی کلی خود در مسابقات جهانی را نیز به دست آورد و پس از باخت به اسپانیا در فینال سال گذشته در دوحه، انتقام شیرینی گرفت.

خوان لبرون و فرانسیسکو ناوارو، شماره یک جهان، اسپانیا را پیش انداختند و از پشت سر فدریکو چینگوتو و آگوستین تاپیا از آرژانتین را در ست اول 3-6، 7-5، 6-3 شکست دادند. فرانکو استوپاکزوک و مارتین دی ننو از آرژانتین با نتیجه 6-3 و 6-2 آرتورو کوئلو و آلخاندرو گالان از اسپانیا را شکست دادند و بازی را به تساوی کشاندند. فرناندو بلاستگوین و سانیو گوتیرز از آرژانتین با برتری بر الکس رویز و مومو گونزالس از اسپانیا با نتایج 6-4، 5-7، 6-3 برنده مسابقه شدند.

تیم ملی مردان امارات متحده عربی اولین بازی خود را در زمین چمن خانگی با یک تیم 8 نفره به نمایندگی از خلیج عربی انجام داد و این مسابقات همچنین در رده های جداگانه زنان برگزار شد و 16 تیم ملی از آرژانتین، بلژیک، برزیل، شیلی، فرانسه، آلمان، ایتالیا با هم رقابت کردند. ژاپن، مکزیک، هلند، پاراگوئه، پرتغال، اسپانیا، سوئد، اروگوئه و ایالات متحده آمریکا.

جایزه 500000 یورویی به طور مساوی بین تیم های مردان و زنان توزیع شد. برندگان 45000 یورو، نایب قهرمان 30000 یورو، تیم های سوم 24000 یورو دریافت کردند، در حالی که نفرات چهارم 20000 یورو و نفرات پنجم 18000 یورو دریافت کردند.

شیخ سعید بن مکتوم بن جمعه آل مکتوم، رئیس انجمن پادل امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) گفت: «با تجربه بی‌نظیر آنها در حمایت از برخی از بزرگترین رویدادهای ورزشی محلی و بین‌المللی، حمایت مالی نقطه عطف DP World برای مسابقات قهرمانی جهانی پادل تنها به رشد کمک خواهد کرد. موقعیت امارات متحده عربی به عنوان پایتخت جهانی پادل و افزایش قرار گرفتن در معرض ورزش هایی که در حال حاضر یکی از سریع ترین ورزش های جهان است.

این رویداد تحت حمایت شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و به میزبانی امارات متحده عربی و با همکاری شورای ورزش دبی و اداره اقتصاد دبی با عنوان “دوبی جهانی پادل قهرمانی جهانی دبی 2022” برگزار شد. و گردشگری (DET).

سلطان احمد بن سلیم، رئیس و مدیر عامل DP World، گفت: «در یک دوره نسبتاً کوتاه، پادل افزایش تصاعدی در محبوبیت داشته است، و امارات گام های باورنکردنی به سمت تبدیل شدن به یک قطب جهانی برای این ورزش برداشته است. حمایت مالی از مسابقات قهرمانی پادل جهانی تاییدی بر سرمایه گذاری ما در رشد این ورزش به ارتفاعات بیشتر است.

برای اطلاعات بیشتر، لطفا به مرکز مقصد دبی در Euronews.com مراجعه کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس بانک مرکزی اروپا ادعا می کند که فروش صد به پیشنهاد «چند میلیاردی» نیاز دارد صد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، ریچارد تامپسون فاش کرد که پیشنهادی …