میانگین نرخ وام مسکن پنج ساله بریتانیا کمتر از 6 درصد برای اولین بار در هفت هفته | نرخ وام مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

میانگین نرخ یک قرارداد پنج ساله وام مسکن برای اولین بار از زمان مینی بودجه فاجعه بار دو ماه پیش که منجر به هزینه شغل کواسی کوارتنگ به عنوان صدراعظم شد، به زیر 6 درصد کاهش یافته است.

Moneyfacts، یک ارائه‌دهنده داده‌های مالی، روز سه‌شنبه گفت که میانگین نرخ وام مسکن ثابت پنج ساله برای اولین بار در هفت هفته گذشته به زیر ۶ درصد کاهش یافته است. این کاهش خبر خوبی برای وام‌گیرندگان احتمالی است، اما نرخ‌ها ممکن است “باز هم کاهش یابد”.

بازار مسکن به دلیل طرح ریشه ای کوارتنگ برای کاهش مالیات بدون بودجه که باعث افزایش هزینه های استقراض بلندمدت می شود که زیربنای معاملات وام مسکن است، دچار آشفتگی شد. تصمیمات او تا حد زیادی توسط جانشینش جرمی هانت تغییر کرده است زیرا او به دنبال آرام کردن بازارهای مالی بود.

راشل اسپرینگال، کارشناس امور مالی در Moneyfacts می‌گوید: «وام‌گیرندگان ممکن است نفس راحتی بکشند تا ببینند که نرخ‌های ثابت وام مسکن شروع به کاهش کرده‌اند، اما ممکن است فضای بسیار بیشتری برای بهبود وجود داشته باشد. وام‌گیرندگانی که طرح‌های مالکیت خانه خود را متوقف کرده‌اند، یا در واقع ایده تامین مالی مجدد را متوقف کرده‌اند، اکنون ممکن است وسوسه شوند که آخرین معاملات پیشنهادی را بررسی کنند.

پس از افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان در سال جاری، وام‌های مسکن در حال حاضر گران‌تر شده بودند. اما حدود 1700 معامله در بحبوحه شوک مالی ناشی از بودجه کوچک لغو شد و میانگین نرخ‌های وام مسکن ثابت دو و پنج ساله به‌شدت افزایش یافت و به ترتیب از 4.74 و 4.75 درصد به 6.65 درصد و 6.51 درصد در 20 اکتبر رسید. . تعداد معاملات از حداقل 2258 به 3540 افزایش یافته است. در آستانه بودجه کوارتنگ 3961 محصول وجود داشت.

اسپرینگال افزود: «شایان ذکر است که نرخ ها ممکن است باز هم کاهش یابد، اما هیچ پاسخ روشنی در مورد اینکه چقدر سریع ممکن است باشد وجود ندارد. در واقع، حدود دو ماه است که میانگین نرخ وام مسکن ثابت دو و پنج ساله به 5 درصد رسیده است، اما امروز تنها تعداد انگشت شماری از وام دهندگان معاملات ثابت زیر 5 درصد را ارائه می دهند.

وام گیرندگان ممکن است احساس کنند قبل از اینکه به یک وام مسکن ثابت جدید متعهد شوند باید برای مدتی طولانی صبور باشند یا حتی تا سال آینده منتظر بمانند تا ببینند بازار چگونه از عدم قطعیت نرخ بهره اخیر بهبود می یابد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صعود ایلیمان ندایی از لیگ یکشنبه به ستاره جام جهانی سنگال | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، منلیمان ندای می‌خواست مهارت‌های خود را …