جام جهانی: رئیس فیفا می گوید هواداران بدون آبجو در بازی ها زنده خواهند ماند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، ممنوعیت فروش آبجو در استادیوم های جام جهانی توسط قطر در آخرین لحظات روز شنبه را کم اهمیت جلوه داد و چیزی جز ناراحتی مختصری برای تماشاگران نبود.

اینفانتینو روز شنبه، یک روز پس از آن که امارت مسلمان محافظه کار در مورد معامله ای که برای تضمین مسابقات فوتبال انجام داده بود، گفت: «اگر این بزرگترین مشکل ما باشد، من آن (توافق) را امضا می کنم.

اینفانتینو «جریان‌های جمعیتی» در دوحه را مسئول این تصمیم دانست، اگرچه به نظر می‌رسد این حکمی از سوی دولت مستبد قطر برای آرام کردن شهروندان محافظه‌کار وهابی خود است که قبلاً از برخی رویدادهای پیرامون مسابقات خشمگین شده‌اند و آنها آن را افراط و تفریط غربی می‌دانند.

اینفانتینو گفت ممنوعیت مصرف آبجو در استادیوم ها به طور مشترک توسط مقامات قطر و فیفا انجام شده است.

اینفانتینو در مورد اجازه فروش مشروبات الکلی گفت: «ما تا آخر تلاش کردیم ببینیم آیا این امکان وجود دارد یا خیر. “اگر برای سه ساعت در روز نتوانید یک آبجو بنوشید، زنده خواهید ماند. شاید دلیلی وجود داشته باشد که در فرانسه، در اسپانیا، در اسکاتلند، مشروبات الکلی در استادیوم ها ممنوع شده است. شاید آنها باهوش تر از ما باشند، زیرا فکر می کنند شاید ما باید بکنیم. این کار را انجام دهد.»

تماشاگران می‌توانند شب‌ها در «جشنواره هواداران فیفا»، یک منطقه مهمانی مشخص که موسیقی و فعالیت‌های زنده را نیز ارائه می‌دهد، آبجو الکلی بنوشند. قطر برای خرید و مصرف مشروبات الکلی محدودیت‌های سختی قائل شده است، اگرچه فروش آن در بارهای هتل‌ها برای سال‌ها خارج از مناطق برگزاری مسابقات مجاز بوده است.

جام جهانی یکشنبه با بازی افتتاحیه بین کشور میزبان قطر و اکوادور آغاز می شود و زمانی که قطر زمین خود را برای میزبانی مسابقات آماده کرد، این کشور با الزامات فیفا برای فروش الکل در استادیوم ها موافقت کرد. برنامه های الکل فقط 11 هفته قبل از شروع بازی منتشر شد و سپس در روز جمعه تغییر کرد.

فیفا می‌گوید آبجو بدون الکل همچنان در هشت استادیوم فروخته می‌شود، در حالی که شامپاین، شراب، ویسکی و سایر الکل‌ها در مناطق مهمان‌نوازی لوکس ورزشگاه‌ها سرو می‌شود.

از میزبانان قبلی جام جهانی خواسته شده تا امتیازاتی بدهند. برای مسابقات 2014، برزیل مجبور شد قانونی را تغییر دهد تا فروش مشروبات الکلی در استادیوم ها مجاز باشد – اما همان مسائل فرهنگی مطرح نبود.

شرکت مادر Budweiser، AB InBev’s در سال 2011، پس از انتخاب قطر به عنوان میزبان، قرارداد حمایت مالی خود را با فیفا تمدید کرد. با این حال، آبجوی مستقر در بلژیک در ماه‌های اخیر در مورد جزئیات دقیق محل سرو و فروش آبجو در قطر با ابهام مواجه شده است.

اینفانتیو رد کرد که ممنوعیت فروش آبجو به روابط فیفا با Budweiser، اسپانسر رسمی آبجو، آسیب رسانده است.

او گفت: “ما برای چندین دهه شریک هستیم و مشتاقانه منتظر شریکی برای آینده هستیم.” این وضعیت خاص ما را حتی بیشتر به هم نزدیک کرده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فعالان حقوق بشر در اندونزی در حالی که پارلمان رابطه جنسی خارج از ازدواج را ممنوع می کند، دست به اعتراض زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، فعالان حقوق بشر در اندونزی پس …