افسانه های پاییز: کارشناسان آسایش سرد را برای بینندگان جام جهانی به ارمغان می آورند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیدر اینجا این تصور وجود دارد که کار در رسانه ها جذاب است، به خصوص وقتی صحبت از پوشش رویدادهای فرهنگی و ورزشی گسترده باشد. خب، اولین همکاری من با گلاستونبری به عنوان یک روزنامه نگار، وبلاگ نویسی زنده آن از یک دفتر بود، و خوشحالم که پوشش خبری جام جهانی را از آشپزخانه خود برای شما ارائه می کنم. به گفته خالد سلمان، سفیر قطر در جام جهانی، به‌عنوان کسی که از نظر ذهنی آسیب دیده است، این احتمالاً بهترین است.

معمولاً، تماشای کشورهای بومی از کشورهای بومی در طول تورنمنت‌های بزرگ به این معنی است که میزهای باغ میخانه را در کنار هواداران با رنگ روی صورت پرچم انگلیس که در چرخش‌های توت‌فرنگی عرق‌ریزی شده است. لباس‌های ورزشی تیمی تارتان ارتش با کیت پوشیده می‌شود. حامیان ولز به نقل از سخنرانی هیجان انگیز مایکل شین از The Last Leg. و، اگرچه ما در مجموع سعی کرده‌ایم آن‌ها را فراموش کنیم، اما مشاهده مردانی که رگ‌هایشان شعله‌ور شده است.

الآن نه. این بار با وجود اینکه در داخل خانه هستم، با کلاه حبوباتی دارم فوتبال را تماشا می کنم. بیرون تاریک است. در دوحه 28 درجه سانتیگراد است. اینجا 7 درجه سانتیگراد است. اما، اگرچه چیزهای زیادی در مورد این مسابقات ناآشنا است، یک چیز هرگز تغییر نخواهد کرد: مناظره عالی BBC در مقابل ITV. کدام اعتبار عنوان بهتری دارد؟ بهترین کارشناسان چه کسانی هستند؟ آیا یکی از مفسران نام یک بازیکن را به سطوحی که از زمانی که جان تراولتا ایدینا منزل را «ادل دازیم» خطاب کرده بود دیده نمی‌شود، قصاب می‌کند؟ این خودش یک رقابت است. Beeb بدون تبلیغات اغلب رقیب تجاری خود را شکست می‌دهد، اما یورو 2020 (معروف به یورو 2021) عملکرد برجسته‌ای در ITV داشت – هرچند زمانی که پخش‌کنندگان در فینال رودررو شدند، آمار تماشاگران را به خود جلب کرد.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

بعدازظهر دوشنبه بی‌بی‌سی اولین بازی انگلیس را مقابل ایران برای ما به ارمغان آورد، اگرچه پوشش خبری این کانال از یکشنبه با مراسم افتتاحیه مسابقات آغاز شده بود. یا بهتر است بگوییم، نه با مراسم افتتاحیه مسابقات – که به iPlayer سقوط کرد.

در عوض گری لاینکر، آلن شیرر، الکس اسکات و اشلی ویلیامز بر انتقاد از کشور میزبان تمرکز کردند. فساد گسترده پیرامون پیشنهاد آن؛ رفتار نفرت انگیز با کارگران مهاجری که استادیوم ها را ساخته اند. LGBTQ و حقوق زنان یا فقدان آن. لاینکر احتمالاً مشترک‌ترین مونولوگ افتتاحیه از زمان انتشار اخبار نایت امیلی مایتلیس در مورد مدیریت دولت با همه‌گیری است. به طور طبیعی، بسیاری در توییتر ابراز تاسف کردند که لاینکر و همکاران، که توسط شرکت پخش بریتانیایی کار می‌کردند، برای «گرفتن پول قطری‌ها» منافق بودند. که یک بار دیگر باعث می شود فکر کنم که حق رای دادن جهانی باید با نوعی آزمون استعداد اولیه جایگزین شود.

برای بازی انگلیس، ریو فردیناند و میکا ریچاردز بودند که به لاینکر و شیرر در ست خاموش مسابقات پیوستند، تزئینات سفید و آنچه من آن را به رنگ شرابی توصیف می‌کنم، اما مردم ایمیل می‌زنند تا بگویند مارون است. بنابراین، یک تضاد کامل با تیتراژ عنوان تولید شده توسط Studio Something مستقر در ادینبورگ که احتمالاً در آن زمان همه با مواد مخدر مواجه بودند. من کاملا آنها را دوست دارم. آنها خشن و پررنگ هستند، و شعار HERE WE GO به این معنی است که تک تک پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کشور آنها را فوراً بی صدا خواهند کرد. وقتی صحبت از سر و صدا شد، خوشبختانه مشکل صندلی جیرجیر عصر قبل برطرف شده بود.

ما فقط رفته ایم و عناوین جام جهانی بی بی سی را ساخته ایم!

به عنوان طرفداران پرشمار فوتبال، طراحی و موسیقی بد بو، ما بسیار مفتخریم که فرصت ساخت سکانسی را داریم که میلیون‌ها نفر در این زمستان تماشا خواهند کرد.

اینجا با تمام شکوهش است. pic.twitter.com/aq0yo2SeHZ

– Studio Something (@s0methingsays) 20 نوامبر 2022

نکته مهم آن روز این بود که چگونه فیفا تیم‌هایی را که قصد بستن بازوبند OneLove را داشتند، تهدید کرده بود – واضح است که جیانی اینفانتینو دیگر احساس همجنس‌بازی نمی‌کرد. تیم ها عقب نشینی کردند. اسکات کلاس خود را هنگامی که در نیمه بازی بازوبند کنار زمین می بست و با کلی سامرز صحبت می کرد، نشان داد. (هرگز توجه نکنید که بازوبند OneLove بسیار مزخرف است – اگر می خواهید همبستگی خود را نشان دهید، فقط یک بازوبند واقعی تمام رنگین کمانی بپوشید. نه آن را بپوشید زیرا ممکن است تنبیهی باشد، که به معنای واقعی کلمه نحوه کارکردن به اصول است، کاملاً چیزی است)

گای موبری و به نظر من جرمین جناس که به ناعادلانه بدگویی شده بود در اتاق تفسیر بودند و با توجه به توقف بازی تقریباً 94 ساعته که علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران پس از درگیری هولناک با سر در چمن مستعد ماند. مدافع او موبری اخم کرد و گفت: «فکر نمی‌کنم ما دوباره آن را ببینیم»، کارگردان آن را از چهار زاویه بازپخش کرد. با توجه به اینکه انگلیس 6 گل عالی به ثمر رساند و عملکرد خوبی را در تمام مراحل انجام داد، بقیه کار آنها – و کار گروه درون استودیویی – یک دودل بود.

ITV با بازی دوم روز: سنگال مقابل هلند لوئیس فن خال تعظیم کرد. من در ITVHub تماشا کردم که – همراه با افرادی که “متشکرم” را به عنوان یک کلمه می نویسند – به عنوان آفت وجود من عمل کرده است. من واقعاً در مورد نوع شکنجه هایی که در کشورهای مختلف خودکامه در سراسر جهان برای مخالفان اعمال می شود، نمی دانم، اما مجبور کردن آنها به تماشای ITVHub فریاد خوبی خواهد بود. اما این بار برای من خوب کار کرد و منبعی به من (یعنی دوستم جاش) می گوید که ITV X جدیدتر و شیک تر نیز رفتار کرده است.

ایان رایت، گری نویل، نایجل دی جونگ و لورا وودز در استودیو جام جهانی آی تی وی
ایان رایت، گری نویل، نایجل دی جونگ و لورا وودز (از چپ به راست) در استودیوی جام جهانی ITV. عکس: آی تی وی

عناوین ITV به نوعی شیرین بودند، البته کمی تصادفی. یک سکانس متحرک از تیم‌هایی که از طریق قایق پارویی (انگلیس)، قایق‌های تفریحی فوق‌العاده (بدیهی است کریستیانو رونالدو)، اسب‌ها، بالون‌های هوای گرم و غیره راهی صحرا می‌شوند. در واقع، جت‌های خصوصی بوده‌اند که به یک رویداد پرواز می‌کنند. دارای ردپای کربن 3.6 میلیون تن است. طراحی صحنه استودیو از عناوین تداوم داشت و بالن های هوای گرم را به پس زمینه خود می آورد. اما بالون‌ها بر فراز تپه‌های ماسه‌ای موج‌دار، حال و هوای محافظ صفحه‌نمایش ویندوز یا عکس‌های از پیش تنظیم‌شده روی Canon را می‌دادند.

لورا وودز، میزبان، نایجل دی جونگ، ریو فردیناند، و گری نویل (که انتقادهایی را به خاطر گرفتن واقعی پول قطری برای کارش با BeIn Sports). همه آنالیزورهای ماهری قبل از شروع بازی و در نیمه وقت بودند، اما نکته اصلی تفسیر بود. در حال انجام وظیفه، دو قهرمان، جون چمپیون (با عرض پوزش) و الی مک کویست بودند. Champion و McCoist برای بازی عجیب لیگ برتر در آمازون پرایم با هم متحد می شوند و آنها یک شادی خستگی ناپذیر هستند. مک کویست به قدری مشتاق همه چیز است، چنان انرژی رتریور طلایی دارد، که در طول بازی هایی که به طور عینی خشک تر از خور العدید بود، چمپیون آنقدر به طور آزمایشی چنین جرأت کرد: «می دانم که از تفاوت های ظریف لذت می بری، اما اجازه دارم بگویم که اینطور است. کمی پیاده بودی؟» مک کویست پذیرفت که چنین بوده است.

گرت بیل برای پایان دادن به این موضوع و پیوستن به ITV، اتهامات ولز را علیه ایالات متحده رهبری کرد. دو تیم که تعهد خود را برای بستن بازوبند OneLove شکسته بودند. براوو برای برداشت طرفدار انی آلوکو روی بازوبند، و برای روی کین که وقتی از مارک پوگاچ میزبان در مورد وضعیت سوال کرد، گفت: “فکر می کنم بازیکنان می توانستند آن را برای اولین بازی بپوشند، این یک بیانیه عالی بود.” همچنین هال رابسون کانو، ملی پوش سابق ولزی، با کلایو تایلدسلی و جان هارتسون در استودیو حضور داشت. در شبی که تساوی 1-1 را برای مردان راب پیج به ارمغان آورد، کاملاً قابل استفاده بود، اما پس از پرشور مک کویست، کمی کاهش یافت.

اگر این جام جهانی به اندازه کافی عجیب و ناخوشایند به نظر می رسد – و در اینجا باید روشن شود که قطر تنها کشوری نیست که با مهاجران رفتار وحشتناکی دارد، سلام به طرفدار ساوتهمپتون، ریشی سوناک – تجربه تماشای روی مبل با یک لباس گرم بطری آب و یک چای ارل گری، به جای یک صندلی عرشه و یک لیوان خنک از چیزی که با یخ صدای جیر جیر می کند، یکسان نیست. اگرچه مک کویست همچنان خوشحال خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …