استقراض بریتانیا در ماه اکتبر با شروع حمایت از قبض انرژی افزایش یافت – تجارت زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

فیلترها بتا

هانت: قرض گرفتن برای حمایت از شرکت و خانواده ها درست است

در اینجا وزیر دارایی، جرمی هانت، در مورد افزایش وام گرفتن در ماه اکتبر آمده است:

این درست است که دولت برای حمایت از میلیون‌ها کسب‌وکار و خانواده در طول همه‌گیری و پس‌لرزه‌های تهاجم غیرقانونی پوتین به اوکراین، وام‌گیری را افزایش داد.

اما برای مقابله با تورم و اطمینان از ثبات اقتصادی مورد نیاز برای رشد بلندمدت، ضروری است که ما امور مالی عمومی را در مسیری پایدارتر قرار دهیم.

هیچ راه آسانی برای متعادل کردن حساب‌های کشور وجود ندارد، اما ما تصمیمات لازم را برای کاهش بدهی‌ها اتخاذ کرده‌ایم و در عین حال فعالانه اقداماتی را برای محافظت از مشاغل، خدمات عمومی و آسیب‌پذیرترین افراد انجام داده‌ایم.»

پاول دیلز از کپیتال اکونومیکس می‌گوید حمایت از قیمت انرژی، استقراض بریتانیا را به روند صعودی بازگردانده است:

ارقام مالیه عمومی اکتبر نشان داد که استقراض دولت دیگر کمتر از کل ماهانه سال گذشته نیست.

و ترکیبی از حمایت دولت از قیمت انرژی و فشارهای ناشی از اقتصاد ضعیف نشان می‌دهد که وام‌گیری به 175 میلیارد پوند (9/6 درصد تولید ناخالص داخلی) در سال 2022/23 خواهد رسید که 42 میلیارد پوند بیشتر از کل سال 2021/22 است.

اما خبرهای خوبی در انتشار امور مالی عمومی در ماه اکتبر نیز وجود دارد:

برآورد کل سال برای سال مالی 2021/22 کسری از 133.3 میلیارد پوند به 132.7 میلیارد پوند بازبینی شد. و استقراض برای شش ماه قبلی سال مالی 2022/23 به میزان 1.6 میلیارد پوند کاهش یافت.

در اینجا به تفکیک مالیه عمومی بریتانیا، توسط آمارگیر امور مالی بخش عمومی ONS آمده است فریزر مونرو:

در این ماه بخش دولتی 91.2 میلیارد پوند هزینه کرد که نسبت به اکتبر 2021 8.8 میلیارد پوند افزایش داشت و درآمد آن با 4.5 میلیارد پوند به 77.6 میلیارد پوند افزایش یافت. pic.twitter.com/NPiBZPUTWs

– فریزر مونرو (@Fraser_ONS_PSF) 22 نوامبر 2022

دولت مرکزی، بزرگترین بخش از بخش عمومی، در اکتبر 2022، 84.5 میلیارد پوند هزینه کرد که نسبت به سال قبل 8.8 میلیارد پوند افزایش داشت، در حالی که درآمد آن با 1.0 میلیارد پوند کاهش به 70.2 میلیارد پوند رسید. pic.twitter.com/ZriKAQZ4V9

– فریزر مونرو (@Fraser_ONS_PSF) 22 نوامبر 2022

مخارج جاری یا روزانه دولت مرکزی 76.8 میلیارد پوند بود که 6.5 میلیارد پوند بیشتر از اکتبر 2021 بود و شامل اولین پرداخت ها تحت طرح های حمایت از انرژی دولت به خانوارها و تامین کنندگان انرژی داخلی است.

– فریزر مونرو (@Fraser_ONS_PSF) 22 نوامبر 2022

مقدمه: حمایت انرژی باعث افزایش استقراض بریتانیا می شود

صبح بخیر، و به گزارش ما در زمینه تجارت، بازارهای مالی و اقتصاد جهانی خوش آمدید.

استقراض دولت بریتانیا در ماه گذشته افزایش یافت که با حمایت از قبوض انرژی خانوارها و افزایش تورم که باعث افزایش پرداخت سود شد، افزایش یافت.

استقراض خالص بخش دولتی بریتانیا در ماه اکتبر به 13.5 میلیارد پوند رسید که بیش از 4 میلیارد پوند بیشتر از 9.2 میلیارد پوندی است که در اکتبر 2021 برای متعادل کردن دفاتر وام گرفته شد.

این چهارمین بالاترین وام در اکتبر از زمان شروع رکوردهای ماهانه در سال 1993 است.

استقراض خالص بخش عمومی، به استثنای بانک های بخش دولتی، 13.5 میلیارد پوند در اکتبر 2022 بود.

این 4.4 میلیارد پوند بیشتر از اکتبر 2021 و چهارمین بالاترین وام در اکتبر از زمان شروع رکوردهای ماهانه در سال 1993 بود.

➡️ https://t.co/e92w9opnec pic.twitter.com/aAP3fwT1xk

– دفتر آمار ملی (ONS) (@ONS) 22 نوامبر 2022

هزینه های دولت با هزینه کمک به خانوارها در قبوض انرژی 1.9 میلیارد پوند افزایش یافت. این پرداخت 400 پوندی در شش اقساط ماهانه از ماه اکتبر پرداخت می شود.

نخست وزیر سابق لیز تراس تعهد کنید که قبوض خانوار را محدود کنید متوسط 2500 پوند در سال نیز به هزینه های دولت اضافه می شود.

مایکل استلماچ، اقتصاددان ارشد در KPMG انگلستان، می گوید:

«مالیات عمومی همچنان با کشمکشی بین تقاضا برای حمایت از انرژی و نیاز فراگیر برای متعادل کردن حساب‌ها مواجه است.

همانطور که اوضاع پیش می‌آید، فرصت در برابر دستیابی به اهداف مالی جدید با یک نخ آویزان است و ما انتظار داریم که به لطف چشم‌انداز اقتصادی کمتر مطلوب در مقایسه با پیش‌بینی OBR، به راحتی از دست برود.

بدهی خالص بخش عمومی، بدون احتساب بانک های بخش دولتی، در پایان اکتبر 2022، 2459.9 میلیارد پوند یا حدود 97.5 درصد از تولید ناخالص داخلی بود.

افزایش 148.3 میلیارد پوندی اما کاهش 0.5 درصدی تولید ناخالص داخلی در مقایسه با اکتبر 2021. pic.twitter.com/MgdPGEj3XS

– دفتر آمار ملی (ONS) (@ONS) 22 نوامبر 2022

صدراعظم جرمی هانت، که هفته گذشته بسته 55 میلیارد پوندی کاهش هزینه ها و افزایش مالیات را تشریح کرد، هشدار داده است که “مسیر آسانی برای متعادل کردن حساب های کشور وجود ندارد” (اطلاعات بیشتر از صدراعظم به زودی).

هانت همچنین هفته گذشته، پس از آوریل، حمایت بیشتری از قبوض انرژی را اعلام کرد، که باعث افزایش استقراض خواهد شد.

رقم استقراض اکتبر در واقع کمتر از انتظار اقتصاددانان شهر بود.

اما بریتانیا 6.1 میلیارد پوند برای پرداخت بهره برای بدهی ملی هزینه کرد. بیش از نیمی از این صورت‌حساب (3.3 میلیارد پوند) به دلیل افزایش شاخص قیمت خرده‌فروشی است که پرداخت سود را برای طلاهای مرتبط با شاخص تعیین می‌کند.

هفته گذشته، دفتر مسئولیت بودجه پیش‌بینی کرد که بدهی ملی تقریباً 100 درصد تولید ملی در سه سال آینده به اوج خود خواهد رسید که ناشی از افزایش بهره بدهی، هزینه‌های رفاهی مرتبط با تورم و اقتصاد ضعیف‌تر است.

بدهی خالص بخش عمومی زیربنایی (به استثنای بانک انگلستان) به اوج 63 ساله 98 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2025-26 افزایش می یابد و سپس اندکی به 97 درصد تولید ناخالص داخلی در 2027-28 کاهش می یابد. بدهی میان مدت 18 درصد از تولید ناخالص داخلی – بیش از 400 میلیارد پوند – بالاتر از پیش بینی در ماه مارس است.#بیانیه پاییز pic.twitter.com/9BlZ4ugvWL

– دفتر مسئولیت بودجه (@OBR_UK) 17 نوامبر 2022

همچنین امروز در راه است

سر کیر استارمر، رهبر حزب کارگر، به رهبران تجاری در بریتانیا می گوید که «وابستگی به مهاجرت» باید پایان یابد.

کارفرمایان وستمینستر را تحت فشار قرار داده اند تا از مهاجرت برای حل کمبود کارگران و تقویت رشد اقتصادی استفاده کند. اما رهبر حزب کارگر در کنفرانس CBI امروز صبح خواهد گفت که کسب‌وکارهای بریتانیا باید خود را از «کار ارزان» کنار بگذارند و مدلی با دستمزد پایین برای رشد دیگر برای مردم بریتانیا کارساز نیست.

همکار من جسیکا الگوت گزارش ها:

انتظار می‌رود رهبر حزب کارگر در کنفرانس کنفدراسیون صنعت بریتانیا بگوید که حزبش در مورد کمبود کارگران «عمل‌گرا» خواهد بود و نیاز به مهاجران ماهر را نادیده نمی‌گیرد – اما تأکید کرد که هر تغییری «با شرایط جدید برای تجارت همراه خواهد بود». .

استارمر خواهد گفت که حزب کارگر انتظار دارد یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز را حفظ کند و کارگران بیشتری را آموزش دهد، به ویژه در مشاغل با مهارت بالا و NHS. اما او از قول خود مبنی بر کاهش مهاجرت کلی خودداری کرد – قولی که ریشی سوناک هفته گذشته آن را تمدید کرد.

تنظیم کننده انرژی Ofgem هشدار می دهد که تامین کنندگان مشتریان آسیب پذیر را ناکام گذاشته اند، زیرا مردم با زمستانی سرد و پرهزینه روبرو هستند که 5 نفر به ویژه ضعیف هستند.

به عنوان مثال، برخی از تامین کنندگان بازپرداخت بدهی را به قدری بالا تعیین می کنند که مشتریان احساس می کنند نمی توانند مترهای پیش پرداخت خود را شارژ کنند.

را OECD در حال انتشار تجزیه و تحلیل دو بار سالانه خود از روندها و چشم اندازهای اصلی اقتصاد جهانی برای دو سال آینده است. این نشان خواهد داد که اقتصادهای پیشرفته، از جمله بریتانیا، چگونه انتظار می رود …

و کمیته خزانه داری از مقامات ارشد دفتر آمار ملی درباره بیانیه پاییز هفته گذشته سوال خواهد کرد.

دستور کار

  • 7 صبح به وقت گرینویچ: امور مالی عمومی بریتانیا برای ماه اکتبر

  • 10 صبح به وقت گرینویچ: OECD چشم انداز اقتصادی خود را منتشر می کند

  • 2:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ: جلسه استماع کمیته خزانه داری در مورد بیانیه پاییز، با OBR

  • 15:00 به وقت گرینویچ: برآورد اعتماد مصرف کننده منطقه یورو برای نوامبر

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …