پسرم در وب اتاقی برای اجاره پیدا کرد، اما اکنون می ترسد که این یک کلاهبرداری باشد | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پسرم که اخیراً به لندن نقل مکان کرده است، از طریق وب سایت theroomlet.co.uk اتاقی برای اجاره برای ماه نوامبر پیدا کرد.

پس از مشاهده مجازی و ارائه مدرک شناسایی، درخواست وی از طریق ایمیل تأیید شد و ما مبلغ 800 پوند (اجاره ماهانه) به اضافه 784 پوند (واریز وثیقه) از طریق حواله بانکی پرداخت کردیم.

او قرار بود در 31 اکتبر به خانه برود، اما از زمانی که پرداخت انجام شد، چیزی نشنیدیم و “جان”، مخاطب ما در theroomlet، به تماس‌های تلفنی، پیامک یا ایمیل پاسخ نمی‌دهد.
اکنون به نظر می رسد که این یک کلاهبرداری است، اگرچه، از امروز، وب سایت – جامع و قانع کننده در محتوای خود – همچنان فعال است و همچنان از مستاجران احتمالی دعوت می کند که درخواست دهند.

پوند، با ایمیل

می ترسم حق با شما باشد، این یک عملیات کلاهبرداری بود. نشانه‌های حکایتی این بود که تمام املاکی که در این سایت تبلیغ می‌شوند بسیار شبیه به نظر می‌رسند، و همه آنها برای مناطقی از لندن که در آن آگهی شده‌اند بسیار ارزان هستند – اگر بتوان 800 پوند در ماه را ارزان در نظر گرفت.

من هم دو پیام به صاحب سایت فرستادم و توضیح خواستم اما چیزی نشنیده ام. از آن زمان سایت از وب خارج شده است.

شما کار درستی انجام دادید که با بانک خود تماس گرفتید و توضیح دادید که از شما کلاهبرداری شده است، اگرچه می ترسم که بازپرداخت نکنید.

اخلاقیات این داستان این است که هرگز پولی را از طریق حواله بانکی برای کالایی که ندیده اید تحویل ندهید. این روش پرداخت مانند کارت اعتباری که تحت پوشش قانون حقوق مصرف کننده است محافظت نمی شود.

وب مملو از کلاهبردارانی است که سعی می‌کنند مردم را وادار کنند تا برای خودروها، موتورخانه‌ها، ساعت‌ها، آپارتمان‌های تعطیلات و در حال حاضر اتاق‌های اجاره‌ای حواله‌های بانکی انجام دهند.

هر چقدر هم که محتمل به نظر برسد، و هر چقدر هم که کالا یا خدمات را بخواهید، و مهمتر از همه، هر چقدر هم که معامله‌ای به نظر برسد، باید متوقف شوید و از خود بپرسید: “اگر این کالا به دستم نرسد، چه محافظتی دارم؟”

ما از نامه استقبال می کنیم اما نمی توانیم به صورت جداگانه پاسخ دهیم. به ما به آدرس customers.champions@aban.news.com ایمیل بزنید یا به Consumer Champions, Money, the Guardian, 90 York Way, London N1 9GU بنویسید. لطفاً شماره تلفن روزانه را وارد کنید. ارسال و انتشار کلیه نامه ها منوط به شرایط و ضوابط ما است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رحیم استرلینگ برای تصمیم گیری در مورد بازگشت به جام جهانی انگلیس زمان بیشتری می گذارد | رحیم استرلینگ

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، رحیم استرلینگ پس از دزدی از …