جیانی اینفانتینو بازی عیسی فوتبال خود را در مونولوگ عجیب در قطر انجام می دهد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آجیانی اینفانتینو در ساعتی از مونولوگ پین‌دراپ خودش که از صحنه آمفی‌تئاتر وسیع و طبقه‌بندی مرکز اصلی رسانه‌ای دوحه پخش شد، به‌طور غیرمنتظره‌ای روی صندلی‌اش بلند شد و دست‌هایش را در حالت صلیب باز کرد، مچ‌های خمیده، سر را به آرامی به یک طرف کج کرد. . “شما می توانید مرا به صلیب بکشید. من برای آن اینجا هستم. از کسی انتقاد نکن از قطر انتقاد نکنید.» و در آن لحظه مشخص شد که ما چه چیزی را تماشا می کنیم. او اینجاست: فوتبال عیسی. ببینید که او در میان ما راه می‌رود.

آیا فوتبال عیسی برای شما خونریزی نمی کند؟ آیا او مدال های ولادیمیر پوتین را از طرف شما قبول نمی کند؟ مانند عیسی واقعی، آیا او (نه به معنای واقعی کلمه) توسط سنگ (نه سنگ های واقعی) موسسات خیریه حقوق بشری ظالم، بدعت گذار، مورد ضرب و شتم قرار نگرفته است؟

اندکی بعد، اینفانتینو برای مدت کوتاهی تبدیل به ماندلا فوتبال شد («آیا می‌خواهیم به تفرقه ادامه دهیم؟ آیا می‌خواهیم به روی دیگران تف کنیم زیرا آنها متفاوت به نظر می‌رسند؟» از مردی که در واقع جامعه‌ای از نظر نژادی جدا شده را تبلیغ می‌کند، پرسید). اما عمدتاً او فوتبال عیسی بود. و چیزی که واقعا واضح است، چیزی که هیچکس نباید شک کند، این است که فوتبال عیسی پیامی در دوحه داشت. و آن پیام این بود… خوب، دقیقاً چه؟

اینفانتینو در مجموع یک ساعت و نیم صحبت کرد. گاهی اوقات این منظره به قدری عجیب و غریب بود که از ترس شکستن جادو نمی خواستید نفس بکشید یا سرفه کنید.

چون این سخنرانی هم لحظه اینفانتینو بود. این آهنگ Imagine او، I Have a Dream او، آهنگ زمین او، Now We Move on to Liars بود. با این فریاد نارضایتی امپراتوری، من این جام جهانی را باز اعلام می کنم.

با این حال، واقعاً در بین نقل قول های کششی و خطوط قاتل، عملکرد اینفانتینو چیزی بسیار ناراحت کننده بود. این صدای مردی بود که نه‌تنها خسته و عصبانی به نظر می‌رسید، بلکه به طرز عجیبی توخالی شده بود، که مدت زیادی را در نزدیکی مرگ و فساد دیگران سپری کرده است که مانند ماهی مرده او را از درون می‌پوسد.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

سخنان افتتاحیه سرفصل ها خواهد بود. اینفانتینو با تواضع و فروتنی بزرگ به سمت تریبون خود گام برداشت، مکثی کرد، اجازه داد سکوت جمع شود، سپس احساسات خود را به اشتراک گذاشت. امروز احساس می کنم قطری هستم. امروز احساس می کنم عرب هستم. امروز احساس می کنم آفریقایی هستم. امروز احساس می کنم همجنس گرا هستم. امروز احساس ناتوانی می کنم. امروز احساس میکنم [like] یک کارگر مهاجر.»

شگفت زده شدن از فضیلت در اینجا وسوسه انگیز است. اینفانتینو که متهم به خیانت به حقوق گروه‌های اقلیت مختلف، تنها به ترویج منافع قدرتمندان می‌شود، در عرض سه ثانیه کوتاه چهره همجنس‌گرا به تن کرد، او چهره آفریقایی به تن کرد، او چهره‌ای معلول به تن کرد.

بدبینانه‌تر این است که رئیس فیفا لباس یک کارگر مهاجر فوت شده را که در ساختمان آن دستگاه پول نقد 4 میلیارد پوندی کشته شده بود، پوشید. بعداً در توضیح مبارزه خود با تعصب به عنوان یک مرد سفیدپوست در سوئیس، موهای قرمز و کک و مک‌های خود را مانند شعبده‌بازی که پیروزمندانه یک خرگوش را از کلاه کاسه‌زن تولید می‌کند، تکان داد.

“ساخته شده بر اساس بهره برداری”: قیمت واقعی جام جهانی قطر – توضیح ویدیویی

ناگفته نماند که این یک منظره رقت بار بود – نه اینکه نزدیک بینی، گوش حلبی و به طرز عجیبی گمشده را ذکر نکنیم. در هر دو طرف اینفانتینو اساساً چیزهای زیادی درباره اسب صحبت می کرد. در مورد بسیاری از حقایق نیمه‌حقیقت و زوایای گمراه‌کننده که در اینجا مطرح می‌شوند، بررسی‌های واقعی گسترده‌تری وجود خواهد داشت. برخی برجسته بودند.

زمانی به نظر می‌رسید که اینفانتینو می‌گوید که قطر به مردم فقیر و مستاصل جهان امید و کمک می‌کند، در حالی که اروپا مرزهای خود را می‌بندد و از کمک خودداری می‌کند. بسیاری از مشکلات در بریتانیا وجود دارد. اما این شکایت دیرینه است که قطر عمیقا با کمک به پناهجویان و پناهندگان مخالف است. سال گذشته قطر تنها 197 پناهنده را پذیرفت، علیرغم اینکه در آستانه جنگ بود و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بود. زامبیا 75000 گرفت. انگلیس 137000 گرفت. اینفانتینو در اینجا فقط بدبین نیست، او به سادگی اشتباه می کند.

خیلی بیشتر از این چیزها بود. اینفانتینو پیشنهاد کرد که سفر او به ایران صلح و مدارا را برای ملت به ارمغان آورده است. او گفت: «اگر چند هزار زن در ایران به خاطر من خوشحال‌تر باشند، پس هر انتقادی را قبول می‌کنم.

او درباره محدودیت‌های حقوق بشری جدید فیفا در پیشنهادات جام جهانی افتخار می‌کرد. پس آیا قطر اکنون اجازه دارد به عنوان میزبان درخواست دهد؟ از او پرسیده شد اینفانتینو مستقیماً پاسخ داد: “بله، البته چون جام جهانی برای همه باز است.”

در چنین مواقعی استعداد نازک اما سرسخت او را می‌بینید، چیزی که او را روی صحنه نشانده است، حس یک مرد غول‌پیکر مارزیپانی که به هر شکلی که در آن لحظه مناسب است، می‌چرخد، زیر در می‌لغزد و خطوط بدنش را تغییر می‌دهد. صورت – نگرانی مارسیپان، سرپیچی از مارزیپان – همانطور که از این طرف به طرف دیگر می چرخد.

او به برخی نکات مشروع اشاره کرد. استدلال اصلی فیفا این است که همه چیز در قطر کامل نیست، اما بهتر از آنچه بود است. و اینکه هیچ کس جز فیفا به این مسائل نپرداخته است. اما جام جهانی بدون شک اتفاقاتی را رقم زده است.

او همچنین حق دارد که لغو فروش آبجو در مجموعه استادیوم به خودی خود مسئله بزرگی نیست. رک و پوست کنده، انتهای چاق گوه در حال حاضر بر سر ما قرار دارد. نوشیدن آبجو یک حق انسانی نیست، به ویژه در یک کشور اسلامی. اگر میزبان ناخوشایند باشد، هر زمان که چنین چیزی ظاهر شود، رک و پوست کنده به سختی می توان با آن مخالفت کرد.

گذشته از همه اینها، در زیر نگرانی های ساختگی و چیزهای دولتمرد، نکته اصلی این نمایش خارق العاده خشم بود. اینفانتینو به وضوح از منتقدان خود خشمگین است، از این که نمی توان این چیزها را به میل خود خم کرد. و در پایان، دیدن شخصی که نسبت به انحرافات خود نابینا، آنقدر بی شرم، و کاملاً واضح است که کنترل خود را بر نمایش دیدنی خود از دست می دهد، بسیار جذاب شده بود.

اینفانتینو در یک نقطه اعلام کرد که احساس می‌کند «200 درصد کنترل» این جام جهانی را در دست دارد، چیزی که به نظر می‌رسد کسی می‌تواند درست در زمانی که جام جهانی‌شان بالا می‌آید و به شکلی غرغر می‌رود، بگوید. حداقل زمانی که جام جهانی در حال حاضر از سیلی‌های حامیان مالی، تغییر تاریخ‌ها و سر و صداهای مداوم می‌پیچد.

این نگران کننده ترین قسمت آهنگ جیانی، مونولوگ های اینفانتینو است. با وجود همه بی‌هدفی و چرخش سمی، یک واقعیت باقی می‌ماند. آن شخص در آنجا، شرکت اسپارتاکوس، با دعوت همجنسگرا-مهاجر-آفریقایی خود به سلاح، در واقع مسئول این نمایش است، مراقب این جواهر ورزشی مشترک. بازی جهانی، که همیشه بازتابی وفادارانه از زمانه جهانی است، به ندرت آنقدر خراب به نظر می رسید، اینقدر در لولاهایش شل و خارج از کنترل به نظر می رسید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

والنسیا: پایتخت هوشمند اروپا میزبان کنفرانس Smart Destinations است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیا می دانستید که والنیکا پایتخت …