چین اولین مرگ ناشی از کووید-19 را در تقریباً شش ماه گذشته اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

چین اولین مرگ جدید خود در اثر کووید-19 را روز یکشنبه اعلام کرد، اولین مورد در نزدیک به نیم سال گذشته، زیرا تدابیر شدید جدیدی در پکن و در سراسر کشور برای جلوگیری از شیوع جدید اعمال شده است.

مرگ این مرد 87 ساله پکنی اولین مورد گزارش شده توسط کمیسیون ملی بهداشت از 26 ماه مه بود که مجموع قربانیان را به 5227 نفر رساند. مرگ قبلی در شانگهای گزارش شده بود که در فصل بهار شاهد افزایش شدید موارد بود.

چین روز یکشنبه اعلام کرد 24215 مورد جدید در 24 ساعت گذشته شناسایی شده است که اکثریت قریب به اتفاق آنها بدون علامت هستند.

در حالی که نرخ کلی واکسیناسیون چین با دریافت حداقل یک دوز بیش از 92٪ است، این تعداد در میان سالمندان – به ویژه افراد بالای 80 سال – به طور قابل توجهی کمتر است و به 65٪ کاهش می یابد. این کمیسیون جزئیاتی در مورد وضعیت واکسیناسیون آخرین متوفی ارائه نکرد.

این آسیب‌پذیری یکی از دلایلی تلقی می‌شود که چرا چین عمدتاً مرزهای خود را بسته نگه داشته است و به سیاست سفت و سخت «صفر کووید» پایبند است که به‌دنبال از بین بردن عفونت‌ها از طریق قرنطینه، قرنطینه، ردیابی موارد و آزمایش‌های انبوه است، علی‌رغم تأثیر بر زندگی عادی و اقتصاد و افزایش خشم عمومی نسبت به مقامات.

چین می‌گوید رویکرد سخت‌گیرانه‌اش در تعداد بسیار کمتری از موارد و مرگ و میر نسبت به سایر کشورها نتیجه داده است.

چین با جمعیت 1.4 میلیارد نفری، از زمانی که ویروس برای اولین بار در شهر ووهان چین در اواخر سال 2019 شناسایی شد، به طور رسمی تنها 286197 مورد را گزارش کرده است. این در مقایسه با 98.3 میلیون مورد و 1 میلیون مرگ در ایالات متحده با جمعیت 331.9 است. میلیون نفر، از زمانی که ویروس برای اولین بار در سال 2020 در آنجا ظاهر شد.

با این حال، ارقام چین بر اساس شهرت دیرینه حزب کمونیست حاکم در دستکاری آمار، فقدان نظارت خارجی و معیارهای بسیار ذهنی برای تعیین علت مرگ زیر سوال رفته است.

برخلاف سایر کشورها، مرگ و میر بیمارانی که علائم کووید-19 را نشان می‌دادند اغلب به شرایط زمینه‌ای مانند دیابت یا بیماری قلبی نسبت داده می‌شد که تعداد واقعی مرگ و میرهای ناشی از این ویروس را پنهان می‌کرد و تقریباً به طور قطع منجر به کاهش شمارش می‌شد.

منتقدان به ویژه به شیوع امسال در شانگهای اشاره کردند. این شهر با بیش از 25 میلیون نفر تنها حدود 22 مورد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را گزارش کرد، علیرغم شیوع بیماری که بیش از دو ماه طول کشید و صدها هزار نفر را در سومین شهر بزرگ جهان آلوده کرد.

چین همچنین از توصیه های سازمان بهداشت جهانی برای اتخاذ یک استراتژی پیشگیری هدفمندتر سرپیچی کرده است. پکن در برابر درخواست‌ها برای همکاری کامل با تحقیقات در مورد منشاء ویروس مقاومت کرده و با عصبانیت پیشنهاداتی که ممکن است از آزمایشگاه ووهان درز کرده باشد را رد کرده و در عوض به دنبال این است که چنین اتهاماتی را متوجه ارتش ایالات متحده کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با کمک های فدرال روی میز، شرکت های آب و برق به سمت اهداف اقلیمی می روند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آقای بایدن با اشاره به آتش‌سوزی‌های جنگلی …