جنگ روسیه و اوکراین زنده: به گفته تامین کننده انرژی، خاموشی در سراسر اوکراین تا ماه مارس وجود دارد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

خلاصه

سلام و به پوشش زنده ما از جنگ در اوکراین خوش آمدید. نام من هلن سالیوان است و تا چند وقت دیگر برای شما عزیزان را خواهم آورد.

رئیس یک تامین کننده بزرگ انرژی اواخر روز دوشنبه گفت که اوکراینی ها حداقل تا پایان ماه مارس با خاموشی زندگی خواهند کرد.

سرگئی کووالنکو، رئیس تامین‌کننده اصلی انرژی خصوصی YASNO برای کیف، گفت که کارگران برای تکمیل تعمیرات قبل از رسیدن سرمای زمستان عجله دارند.

کووالنکو در پستی در صفحه فیس بوک خود گفت: “من می خواهم همه بفهمند: اوکراینی ها به احتمال زیاد حداقل تا پایان ماه مارس با خاموشی زندگی خواهند کرد.”

بیشتر در این مورد به زودی. در این میان، تحولات کلیدی اخیر به شرح زیر است:

  • اوکراین باید غیرنظامیان را از مناطق آزاد شده اخیر در مناطق خرسون و میکولایف تخلیه کند. به ساکنان دو منطقه جنوبی توصیه شده است که به مناطق امن در بخش‌های مرکزی و غربی کشور نقل مکان کنند، زیرا بیم آن می‌رود که آسیب‌های زیرساختی ناشی از جنگ بسیار شدید است و مردم نمی‌توانند زمستان را تحمل کنند.

  • کرملین اعلام کرد که از آنچه که ادعا می کند گلوله باران نیروگاه هسته ای Zaporizhzhia توسط اوکراین است، نگران است. که تحت کنترل روسیه است. یوری ساک، یکی از مشاوران وزیر دفاع اوکراین در پاسخ گفت که گلوله باران نیروگاه Zaporizhzhia یک تاکتیک روسیه بود که هدف آن مختل کردن منبع برق و “مرگ اوکراینی ها” بود. رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، از اعضای ناتو خواست تا حفاظت از نیروگاه های هسته ای کشورش را در برابر “خرابکاری روسیه” تضمین کنند.

  • ناظر هسته ای سازمان ملل قرار بود ارزیابی نیروگاه زاپوریژژیا را انجام دهد در روز دوشنبه. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) گفت نیروهایی که در پشت گلوله‌باران آن قرار دارند «با آتش بازی می‌کنند» و چنین حملاتی خطر یک فاجعه بزرگ را در پی دارد.

  • سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داده است که سیستم بهداشتی اوکراین «تاکنون با سیاه‌ترین روزهای خود در جنگ مواجه است». دکتر هانس هنری پی کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا، خواستار ایجاد یک “کریدور بهداشتی بشردوستانه” برای تمام مناطق اوکراین که به تازگی توسط کیف بازپس گرفته شده‌اند و همچنین مناطقی که توسط نیروهای روسی اشغال شده‌اند، شد.

  • دفتر دادستان کل اوکراین گفته است که مقامات این کشور چهار مکان را شناسایی کرده اند که نیروهای روسی در آن زندانیان را در شهر خرسون شکنجه می کنند. در این بیانیه آمده است که نیروهای روسی پیش از خروج نیروها از شهر جنوبی اوکراین، «سازمان های شبه اجرای قانون» را در مراکز بازداشت موقت و یک ایستگاه پلیس راه اندازی کردند.

  • نیروهای روسیه دارند متهم به سوزاندن اجساد در محل دفن زباله در لبه خرسون در دوران اشغال خود شدند. ساکنان و کارگران این سایت به آبان نیوز گفتند که کامیون‌های روباز روسی را دیدند که با کیسه‌های سیاهی به محل رسیدند که سپس به آتش کشیده شد و هوا را با ابر بزرگی از دود و بوی بد گوشت پر کرده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استرالیا کسری 21 امتیازی خود را جبران کرد و بازگشت وحشیانه خود را در برابر ولز کامل کرد | سری ملل پاییز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، به نظر می رسید که ولز …