فوجیتسو حسگر موج MM و هوش مصنوعی جدید را برای تشخیص سقوط در خانه های سالمندان ژاپن آزمایش می کند.

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فوجیتسو و دانشگاه پزشکی واکایاما در ژاپن آزمایش‌های مشترک فناوری‌های جدید تشخیص سقوط را برای نظارت بر بیماران در فضاهای بسیار خصوصی از جمله اتاق‌های بیمارستان و خانه‌های سالمندان انجام خواهند داد.

در مورد چیست

طی 16 ماه آینده، آنها حسگر موج میلی متری فوجیتسو را که داده های ابر نقطه ای را برای تخمین دقیق وضعیت بدن جمع آوری می کند و فناوری هوش مصنوعی Actlyzer که رفتارهای پیچیده انسان را تجزیه و تحلیل می کند، آزمایش خواهند کرد. این فناوری ها از دوربین استفاده نمی کنند و اطلاعات شخصی بیماران را جمع آوری می کنند.

آزمایش‌های نمایشی این فناوری‌ها در بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان با بیماران مسن و افرادی که نیاز به مراقبت‌های پرستاری دارند برگزار می‌شود.

در طول آزمایشات، فوجیتسو تجزیه و تحلیل خواهد کرد که آیا فناوری‌های هوش مصنوعی آن قادر به تشخیص حرکات بدن مانند افتادن با حفظ حریم خصوصی بیماران هستند یا خیر. سپس تجزیه و تحلیل آن توسط محققان دانشگاه پزشکی واکایاما از دیدگاه پزشکی آنها ارزیابی خواهد شد. این ارزیابی بعداً توسط فوجیتسو برای اصلاح محصولات خود استفاده خواهد شد.

چرا مهم است

بر اساس این گزارش، سال گذشته، 18 بیمارستان در ژاپن نزدیک به 300 سقوط در هر ماه ثبت کردند انجمن بیمارستان های ژاپن. علی‌رغم این، بیمارستان‌ها هنوز برای استقرار فناوری‌های نظارتی مبتنی بر دوربین، به‌ویژه در زمینه‌های حساس به حریم خصوصی، مشکل دارند.

برای مقابله با این چالش، فوجیتسو، همراه با دانشگاه پزشکی واکایاما، آزمایش‌هایی را در مراکز واقعی سالمندان آغاز کرد تا نه تنها خطر سقوط و آسیب‌های جدی را کاهش دهد، بلکه از نظارت بر بیمار و پاسخ‌دهی سریع‌تر به موقعیت‌های اضطراری و در عین حال تضمین حریم خصوصی بیماران پشتیبانی کند.

این سازمان ها همچنین قصد دارند تا سال آینده خدمات حسگر امواج MM را برای بیمارستان ها و خانه های سالمندان ارائه دهند که به بیماران سالمند اجازه می دهد از استقلال و حریم خصوصی بیشتری برخوردار شوند.

عکس فوری از بازار

یک دستگاه پوشیدنی جدید همچنین از سقوط جلوگیری می کند و به فیزیوتراپی بیماران مسن در سنگاپور کمک می کند. این دستگاه توسط محققان دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور و بیمارستان تان تاک سنگ ساخته شده است. دستیار تعادل رباتیک موبایل دارای حسگرهایی برای تشخیص از دست دادن تعادل است و با مهار ایمنی که در اطراف باسن استفاده می‌شود، پوشنده خود را می‌گیرد. همچنین به کاربران کمک می کند تا با خیال راحت بایستند یا بنشینند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انگلیس در بازی کینه پسااستعماری توسط مهاجم نامرئی آمریکا نجات یافت | ایالات متحده آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، آبینندگان تلویزیون مریکا با فرهنگ مردمی …