پلیس از مظنون تیراندازی مرگبار در کلوب شبانه دگرباشان جنسی کلرادو نام برد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته پلیس، باشگاه‌بازان «قهرمان» بلافاصله پس از تیراندازی مرد مسلح در داخل یک کلوپ شبانه دگرباشان جنسی در شهر کلرادو اسپرینگز آمریکا که منجر به کشته شدن دست‌کم پنج نفر و زخمی شدن 18 نفر دیگر شد، درگیر شدند و او را متوقف کردند.

پلیس مظنون را به نام اندرسون لی آلدریچ، مردی 22 ساله شناسایی کرد که با یک تفنگ بلند به مشتریان شلیک کرد، سلاحی قدرتمند که می تواند جراحات ویرانگری را وارد کند.

به گفته مقامات، مظنون مدت کوتاهی پس از تیراندازی به پلیس منتقل شد و به دلیل جراحات تحت مداوا قرار گرفت. حال تعدادی از مجروحان وخیم بوده و در بیمارستان های محلی تحت مداوا هستند.

باشگاه همچنین گفت که مظنون توسط مشتریان تحت کنترل قرار گرفته است.

پلیس گفت که مقامات گزارشی مبنی بر تیراندازی در باشگاه کیو در ساعت 23:57 به وقت محلی (07:57 CET) دریافت کردند و در عرض چند دقیقه پاسخ دادند.

کلوب کیو که خود را یک کلوپ شبانه همجنس گرایان و همجنس گرایان بزرگسال معرفی می کند، در بیانیه ای در صفحه فیس بوک خود، رویدادهای شنبه شب را “حمله نفرت” خواند. مقامات گفتند که در حال بررسی هستند که آیا این حمله با انگیزه نفرت بوده است یا خیر.

آدریان واسکوئز، رئیس اداره پلیس کلرادو اسپرینگز در یک کنفرانس مطبوعاتی صبح یکشنبه گفت که دو اسلحه گرم در محل حادثه در باشگاه کیو پیدا شد.

او گفت: «باشگاه Q یک پناهگاه امن برای شهروندان LGBTQ ما است. “من خیلی غمگین و دلشکسته هستم.”

آخرین حادثه زمانی رخ داد که لفاظی‌های ضد همجنس‌گرایان در ایالات متحده تشدید شده است و باشگاه کیو در بیانیه‌ای این تیراندازی را حمله نفرت‌انگیز نامید.

این باشگاه در صفحه فیس بوک خود نوشت: «باشگاه کیو از حمله بی معنی به جامعه ما ویران شده است.

این سازمان با بیان اینکه دعاهایش با قربانیان و خانواده‌ها بود، افزود: ما از واکنش سریع مشتریان قهرمان که مرد مسلح را تحت سلطه خود درآورده و به این حمله نفرت پایان دادند، تشکر می‌کنیم.

جارد پولیس، فرماندار کلورادو، که در سال 2018 اولین همجنس‌باز در کشور شد که به عنوان فرماندار انتخاب شد، در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر شد، از “شخصیت‌های شجاعی که جلوی مرد مسلح را گرفتند” قدردانی کرد و در آن تیراندازی را “وحشتناک، کسالت‌آور و ناخوشایند” خواند. ویرانگر.”

این خشونت ها ششمین کشتار جمعی در این ماه است و در سالی رخ می دهد که کشور با کشته شدن 21 نفر در تیراندازی در مدرسه ای در Uvalde، تگزاس، لرزید.

وزارت دادگستری ایالات متحده گفت که مریک گارلند دادستان کل در جریان تیراندازی قرار گرفته است و FBI گفت که به پلیس کلرادو اسپرینگز کمک می کند، اما گفت که اداره پلیس تحقیقات را رهبری می کند.

کلرادو اسپرینگز شهری با 480000 نفر جمعیت است که در حدود 112 کیلومتری جنوب دنور قرار دارد و محل آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده و همچنین تمرکز بر خانواده، یک وزارتخانه برجسته مسیحی انجیلی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جلسه توجیهی جام جهانی 2022: ایران و آمریکا به آتش می روند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، واقعه اصلی هر چند باورنکردنی به …