اولین پناهجویان نائورو که در نیوزلند اسکان داده می شوند، نه سال پس از پیشنهاد معامله وارد شدند | نیوزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شش پناهجوی اول که از رژیم پردازش فراساحلی استرالیا در نائورو در نیوزیلند اسکان داده شدند، در اوکلند فرود آمدند.

این پرواز به دنبال یک قرارداد اسکان مجدد است که برای اولین بار توسط نیوزیلند 9 سال پیش – و سه نخست وزیر – پیشنهاد شد، زمانی که پیشنهاد پذیرش 150 پناهنده از مراکز فراساحلی استرالیا را در هر سال ارائه کرد.

روز سه‌شنبه، شش مرد – چهار مرد روهینگیایی از میانمار، یک مرد از سودان و یک نفر از کامرون – که هر یک از آنها بیش از هشت سال در نائورو نگهداری می‌شدند، به اوکلند پرواز کردند.

کلر اونیل، وزیر امور داخلی استرالیا این انتقال را تایید کرد.

ما تأیید می کنیم که پرواز امروز نائورو به مقصد نیوزیلند با 6 پناهجوی اولیه در هواپیما حرکت کرده است. دولت‌های استرالیا و نیوزلند به همکاری با یکدیگر ادامه می‌دهند تا سالانه 150 پناهنده از گروه پردازش منطقه‌ای موجود استرالیا اسکان داده شوند.

سخنگوی وزیر مهاجرت نیوزلند مایکل وودز گفت: “ما می توانیم تایید کنیم که پرواز امروز نائورو به مقصد نیوزیلند با 6 پناهنده اولیه به مقصد نیوزلند انجام شده است.” دولت‌های استرالیا و نیوزلند به همکاری با یکدیگر برای اسکان دادن 150 پناهنده سالانه از گروه پردازش منطقه‌ای موجود استرالیا ادامه می‌دهند.

کمتر از 100 نفر در نائورو نگهداری می شوند و تعداد مشابهی در پاپوآ گینه نو که مرکز پردازش فراساحلی سابق استرالیا غیرقانونی بوده و به اجبار بسته شده است.

یک قرارداد مستقیم جداگانه بین PNG و نیوزیلند به پناهندگان – که قبلاً در مرکز فراساحلی استرالیا در جزیره مانوس نگهداری می شدند – اجازه می دهد تا در نیوزیلند اسکان داده شوند. این طرح شاهد اسکان مجدد یک مرد ایرانی، همسر پاپوآ گینه نو و فرزندشان در نیوزلند بود.

بیشتر در راه است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کنگره پس از تعطیلات باز می گردد تا با فهرست طولانی کارهایی که باید انجام شود – سیاست ایالات متحده زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صبح همگی بخیر! کنگره پس …