معترضان گیاهی رستوران 3 ستاره گوردون رمزی در لندن را اشغال کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

فعالان Animal Rebellion، گروهی که طرفدار رژیم غذایی گیاهی است، شنبه شب رستورانی متعلق به گوردون رمزی، سرآشپز سه ستاره میشلن را در لندن اشغال کردند.

این گروه در بیانیه‌ای گفت: چهارده فعال به رستوران رفتند، روی میزهایی که برای مشتریان در نظر گرفته شده بود، نشستند و “منوهای ساختگی” را در دست داشتند که هزینه‌های زیست‌محیطی غذای موجود در منو را نشان می‌داد.

Animal Rebellion گفت: «در میان غذاها گوشت گوساله و استیک بود که از جمله غذاهایی هستند که بیشترین میزان کربن را دارند و از بیشترین زمین برای کشاورزی استفاده می کنند».

وقتی معترضان حاضر به ترک محل نشدند، رستوران مجبور شد اوایل شنبه شب تعطیل شود.

لوسیا الکساندر، پرستار 39 ساله ای که در اشغال رستوران شرکت داشت، گفت: این “نمونه کامل” نابرابری در بریتانیا است.

او گفت: “در حالی که گوردون رمزی غذای حداقل 155 پوند (178 یورو) برای هر نفر سرو می کند، بیش از دو میلیون نفر به دلیل این بحران هزینه زندگی به بانک های مواد غذایی متکی هستند.”

الکساندر توضیح داد: “به جای سودهای عظیمی که رستوران ها به قیمت جانوران، کارگران و آب و هوای ما به دست می آورند، ما باید با حمایت از کشاورزان و ماهیگیران در گذار به سیستم غذایی مبتنی بر گیاه غذای همه را تامین کنیم.”

سخنگوی رستوران از اعتراض به عنوان “عمیقا بی احترامی” انتقاد کرد.

این رستوران گفت: «هر کس حق دارد عقاید و عقاید خود را داشته باشد.

با این حال، وارد کردن زور به رستوران، ایجاد مزاحمت برای کارکنان سخت کوش و خراب کردن شب برای مشتریانی که ماه ها برای رزرو خود منتظر مانده اند، فوق العاده نامناسب است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Asda قصد دارد 300 فروشگاه رفاهی جدید در بریتانیا ایجاد کند و 10000 شغل ایجاد کند | آسدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، Asda در حال برنامه ریزی …