انقلاب فوتبال ولز زاده اشک، غرور، فرهنگ هواداران و تاریخ رادیکال است | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیوهواداران آلس 64 سال منتظر بودند تا جای خود را در میان نخبگان فوتبال بگیرند و یک رویای دیرینه ناگهان بسیار واقعی به نظر می رسد. برای برخی، تأیید اینکه ما موفق شده‌ایم، زمانی بود که ولز را در آلبوم برچسب جام جهانی پانینی دیدند، کار ناتمام دوران کودکی در میانسالی به پایان رسید. برای دیگران، این مجموعه محتوای غیرمعمول در تیم ولز است. مستندهای تلویزیونی، صفحاتی برای خودمان در صفحات گسترده، روزنامه‌نگارانی که دوران حرفه‌ای خود را برای پوشش تیم‌های دیگر گذرانده‌اند و درباره «روح تیمی خستگی‌ناپذیر» در پادکست‌ها غر می‌زنند، همه مکمل‌های رعد و برق بی‌امان اتحادیه فوتبال ولز در رسانه‌های اجتماعی هستند. فیلمی از گرت بیل که کریس گانتر را در حالی که سعی می‌کند برای عکس رسمی‌اش ژست بگیرد، کنار می‌گذارد، بن دیویس موهای جو رودون را به هم می‌زند، تیم در حالی که در کیت تمرینی جدیدی که از قفسه‌های ولز در حال پرواز است، می‌خندد.

برای من این بود که ببینم کافو، بهترین مدافع کناری تمام دوران و پربازیگرترین بازیکن فوتبال برزیل، با صحبت به زبان ولزی از ولز به مسابقات به نمایندگی از بودویزر استقبال می‌کند. او می‌گوید: «سیمرو» با لباس ملی قرن 21 ما، کلاه سطلی روح سال 58، درخشان است. “Croeso nol” (“به بازگشت خوش آمدید”).

اولین باری که کافو را تماشا کردم که توضیح داد چگونه صلاحیت ما به او الهام گرفته بود که احساس سردرگمی خفیفی داشت، مانند بالا رفتن از پله‌ها یا پیدا کردن کیف پول شخصی در یخچال. بار دوم از غرور کره چشمم گزید. ما خودمان را در صحنه جهانی اعلام می کنیم. و ما این کار را به ولزی ترین راه قابل تصور انجام می دهیم.

ساختمان امپایر استیت با رنگ‌های قرمز، آبی و سفید برای تجلیل از بازیکنان ایالات متحده که در گروه B با ولز، انگلیس و ایران مسابقه خواهند داد، روشن شد. گرت ساوتگیت تیم خود را در سنت جورج پارک، مرکز پیشرفته در استافوردشایر، جایی که تیم های انگلیسی در آن تمرین می کنند، اعلام کرد. ساوتگیت از مطبوعات درباره آمادگی جیمز مدیسون و حضور ترنت الکساندر-آرنولد در مقابل دیواری که با حامیان مالی اتحادیه فوتبال انگلیس تزئین شده بود، سؤالاتی را مطرح کرد که رفتاری کاملاً منطقی برای مدیر یک تیم ملی فوتبال است. راب پیج تیم خود را در سالن رفاه Tylorstown، آخرین سالن رفاه معدنچیان در دره Rhondda Fach، یک مرکز اجتماعی چند دقیقه دورتر از جایی که والدینش هنوز زندگی می‌کنند، اعلام کرد. تو به روش خودت انجامش میدی این روشی است که ما در ولز انجام می دهیم.

زمانی بود که FAW شامل ده‌ها مرد پیر و سفیدپوست بود که در Caersws ملاقات می‌کردند تا تصمیم‌های بد بگیرند. اما در حدود یک دهه گذشته انقلابی در اطراف تیم فوتبال ولز رخ داد. یک فرهنگ ارگانیک و تحت هدایت هواداران در جایگاه ها پدیدار شده است که از نسل طلایی که نماینده ما در زمین بوده تغذیه می کند. اما FAW خود را به یک هیئت حاکمه مدرن و مترقی متشکل از حامیانی تبدیل کرده است که اگر در هر بازی به عنوان رسمی کار نمی کردند، در انتهای کانتون استادیوم شهر کاردیف حضور داشتند.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

برای کسانی که به یاد دارند هر کمپین شکست خورده در مسابقات مقدماتی چه خیالاتی را به همراه خواهد داشت (“آیا راش و هیوز دفاع در مکزیک 86 را به همان اندازه که در لیگ دسته اول انگلیس انجام می دادند راضی می دانستند؟ یورات و توشاک چگونه با گرمای آرژانتین 78 کنار می آمدند. آیا یورو 2004 برای کریگ بلامی آماده بود؟»)، چیزی که هیچکس تصور نمی کرد در حالی که در پای خود گریه می کردیم، یک FAW احیا شده بود که به حس رو به رشد اعتماد به نفس ولزی کمک می کرد، که از جواز حضور در بزرگترین مرحله فوتبال به عنوان یک کشور استفاده می کند. تمرین ساختمانی

آهنگ رسمی جام جهانی ولز است اینجا هنوز. ابتدا در سال 1983 توسط دافید ایوان منتشر شد، خواننده ای که تا سال 2022 بازنشسته شده بود، توسط بازیکنانی که ملودی آن را تکان دهنده و پیام آن را الهام بخش یافتند، پذیرفته شد. ایما و هاید. ما هنوز اینجا هستیم. از ایوان که در ابتدا به عنوان پاسخی به تاچریسم تصور می شد، بازیکنان از ایوان خواستند تا آن را قبل از نیمه نهایی پلی آف جام جهانی مقابل اتریش اجرا کند و پدیده ای متولد شد.

ویدئوی ضمیمه شامل تمام جشن‌های زانو و عکس‌های جمعیتی است که از یک تک آهنگ جام جهانی انتظار می‌رود، اما همچنین با فیلم‌هایی از اعتصاب معدنچیان در سال‌های 1984-1985 آمیخته شده است. انجمن زبان تظاهرات (انجمن زبان ولز) از دهه 1960، و مجسمه بتی کمبل، فعال اجتماعی که اولین معلم سر سیاه ولز شد. این ویدیویی است که نمی دانستید به آن نیاز دارید. کیفر مور خوشحال که با یک مسیر تصادف در تاریخ رادیکال ولز در هم آمیخته است. ما مدت زیادی منتظر ماندیم تا داستان خود را در بزرگترین رویداد ورزشی جهان بازگو کنیم. پس ما را ببخش اگر چیزهایی وجود دارد که باید از سینه مان خارج شود.

هواداران فوتبال اغلب شخصیت تیمی را که از آن حمایت می کنند، اتخاذ می کنند و هواداران ولزی نیز تفاوتی ندارند. یک تاپاس دلشکستگی در رولودکس ذهنی هر حامی ثبت شده بود و یک پایگاه هواداران با حس شوخ طبعی سالم و انعطاف پذیری در سطح جهانی در برابر ناامیدی ایجاد می کرد. اما ما دیگر با شکست تعریف نمی شویم. ولز در رتبه نوزدهم جهان قرار دارد. ما به سه تورنمنت از چهار تورنمنت مهم گذشته رسیده ایم. فقط رسیدن به جام جهانی همیشه جاه طلبی بوده است، اما هیچ کس احساس نمی کند که ما لیاقت حضور در آن را نداریم.

اولین بار متوجه قدرت فوتبال برای قرار دادن ولز در کانون توجهات در یورو 2016 شدم، زمانی که رانندگان تاکسی و صاحبان بار فریاد می زدند “گرت بیل!” در طرفداران ولز وقتی در اطراف بوردو یا تولوز قدم می زدیم. اما وقتی بچه ها در خیابان فوتبال بازی می کنند، این جام جهانی است که آنها تصور می کنند، نه قهرمانی اروپا.

در کشمکش کنونی برای یافتن زمینه، مشاهده ای در مورد اولین حضور ولز در جام جهانی به مدت 64 سال، مانند هیچ کس دیگری مرا تحت تأثیر قرار داد. جان چارلز، ایور آلچرچ و پسران سال 58 به اولین المپیک مدرن 1896 نزدیکتر بودند تا به کلاس 22. کلیف جونز و تری مدوین، دو عضو باقی مانده از تیم 1958 که در سوئد بازی کردند، هفته گذشته با تیم حاضر دیدار کردند. کلیف و تری به ترتیب 87 و 90 ساله هستند، هر دو اسطوره سوانسی و تاتنهام از تیم دو برنده سال 1961، و قبل از گرفتن عکس سلفی با بیل در مورد تناسب اندام او صحبت کردند. این تیم فعلی ولز به گذشته خود احترام می گذارد. اما داره تاریخ میسازه

الیس جیمز حق الزحمه خود را برای این ستون به عفو بین الملل اهدا کرده است که برای قطر و فیفا کمپین ایجاد صندوق غرامت برای کارگران مهاجر دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لایحه ایمنی آنلاین: بریتانیا پس از انتقاد از آزادی بیان محدودیت های اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از انتقاد شدید فعالان و …