قربانیان و «قهرمانان» تیراندازی در باشگاه دگرباشان جنسی آمریکا شناسایی شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

عزاداران روز دوشنبه گرد هم آمده اند تا یاد کشته شدگان یک حمله وحشتناک در یک کلوپ شبانه دگرباشان جنسی در شهر کلرادو اسپرینگز، کلرادو در ایالات متحده را گرامی بدارند تا اطلاعات بیشتری در مورد قربانیان و عاملان ادعایی – و همچنین “قهرمانانی” که به توقف خونریزی کمک کردند. — پدیدار می شود.

کلاب کیو کلرادو اسپرینگز برای بیش از دو دهه بهشتی برای جامعه عجیب و غریب شهر بود. اما شنبه شب، ایمنی که بی وقفه برای حاضران فراهم کرده بود، پس از آنکه یک مرد مسلح – که مظنون به نام اندرسون لی آلدریچ 22 ساله بود – وارد محوطه شد و آتش گشود و پنج کشته و 19 زخمی بر جای گذاشت، به طرز وحشیانه ای نقض شد. انگیزه خاصی، یا فقدان آن، هنوز به طور رسمی مشخص نشده است، اگرچه برخی قبلاً آن را به عنوان یک جنایت نفرت همجنسگرا هراسی توصیف می کنند.

هویت قربانیان تیرانداز شناسایی شده است. آنها عبارتند از: کلی لاوینگ، 40 ساله، یک زن ترنس که برای آخر هفته از کلرادو اسپرینگز بازدید می کرد. دانیل استون، 28 ساله، متصدی بار در کلاب کیو که به خاطر اجراهای سرگرم‌کننده‌اش با عشق به او لقب «استاد تجارت احمقانه» داده بودند. دریک رامپ، 38 ساله، متصدی بار دیگری که توسط اهالی باشگاه به عنوان “مهم” و زندگی کلوپ شبانه توصیف می شود. ریموند گرین ونس، 22 ساله، ساکن کلرادو اسپرینگز که به تازگی اولین شغل مناسب خود را پیدا کرده بود و با دوست دخترش به بار می رفت. و اشلی پا، 35 ساله، همسر و مادر پنج فرزند که برای تماشای یک استندآپ کمدین به شهر آمده بود.

همچنین اطلاعات بیشتری در مورد دو مرد به دست آمده است که به خنثی کردن مرد مسلح و کاهش تأثیر تیراندازی کمک کردند، که به طور گسترده به عنوان “قهرمانان” مورد استقبال قرار گرفته اند. روبرتو فیرو، پدر دوست دختر ونس و کهنه سرباز 45 ساله ارتش، تیرانداز را خلع سلاح کرد، در حالی که توماس جیمز به او کمک کرد.

اداره پلیس کلرادو اسپرینگز در توییتی نوشت: “اقدامات دقیق آنها بخشی از تحقیقات است، بنابراین ما نمی توانیم به دلیل احترام به روند قضایی در مورد جزئیات صحبت کنیم، اما با اجازه آنها، می خواهیم اقدامات قهرمانانه آنها را تصدیق کنیم.” و فیرو و جیمز را گرامی بدارید.

از زمان وقوع این حمله، یک بنای یادبود موقت در نزدیکی کلوپ شبانه پدیدار شده است، جایی که عزاداران برای دعا، گذاشتن گل و دلجویی از یکدیگر گرد هم آمده‌اند. احتیاط های بیشتری در این هفته در سراسر کلرادو برنامه ریزی شده است.

در واکنش به این حمله، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن به «خشونت نفرت وحشتناک» که جامعه LGBTQ کشور در سال‌های اخیر با آن مواجه شده بود، اذعان کرد و گفت: «یک جامعه دیگر در آمریکا[d] با خشونت اسلحه از هم پاشیده شده است.»

تیراندازی در کلوپ شبانه کلرادو اسپرینگز یکی از حملات مسلحانه است که جامعه LGBTQ ایالات متحده را هدف قرار داده است. مرگبارترین مورد تا به امروز در کلوپ شبانه Pulse در اورلاندو، فلوریدا، در 12 ژوئن 2016 اتفاق افتاد که منجر به مرگ 49 نفر شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادی ویر، ردیف دوم سابق اسکاتلند و شیرها، در سن 52 سالگی درگذشت | تیم اتحادیه راگبی اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتحادیه راگبی اسکاتلند اعلام کرد، دادی …