جایزه واکلی ناین نیوز برای تحقیق درباره اندرو لمینگ لغو شد | رسانه های استرالیایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بنیاد واکلی پس از بررسی داخلی، جایزه ای را که به پیتر فگان و ربکا پاول، خبرنگاران ناین نیوز برای تحقیق در مورد اندرو لمینگ، سیاستمدار سابق فدرال داده شده بود، پس خواهد گرفت.

تحقیقات درباره لمینگ در سال 2021 برنده جایزه واکلی برای گزارش اخبار تلویزیونی/ویدیویی شد، اما پس از اینکه ناین نیوز اتهامات خود را پس گرفت و از نماینده سابق لیبرال ملی عذرخواهی کرد، بنیاد تصمیم گرفت آن را بررسی کند.

لمینگ در یک پرونده افترا که علیه Nine در ماه مارس سال گذشته در جریان پخش آن مطرح کرد، به یک توافق محرمانه دست یافت.

Nine Entertainment موافقت کرد که مبلغی نامشخص به لمینگ بپردازد و بابت داستانی که در Nine News Queensland پخش شد عذرخواهی کرد.

به دروغ او را متهم کرد که از زنی عکس «بالا» گرفته در حالی که زانو زده بود و یخچال میله ای را روی هم چیده بود. در عذرخواهی از لمینگ، ناین نیوز گفت: «اکنون مطالبی را مشاهده کرده است که نشان می‌دهد عکسی که دکتر لمینگ گرفته، ماهیت زشتی نداشته است».

بنیاد واکلی گفت که رسیدگی به افترا به تنهایی دلیلی برای پس گرفتن جایزه نیست.

این بنیاد در بیانیه ای گفت: «مدیران از اینکه طرفین به هر دلیلی پرونده های افترا را حل و فصل می کنند، قدردانی می کنند.

«توافق دادگاه فدرال بر اساس شرایط محرمانه و عذرخواهی محدود Nine به خودی خود برای توجیه پس گرفتن رأی تعیین کننده نبود، اما در همه شرایط هیئت مدیره تصمیم گرفت که رأی در مورد گزارش سوم حفظ شود.» سه گزارش خبری در این سریال وجود داشت.

فگان و پاول همچنین جایزه بهترین گزارش خبری تلویزیون را دریافت کردند و در جوایز کوئینزلند کلاریون به عنوان خبرنگار مشترک سال انتخاب شدند. Clarions هنوز درباره این جایزه اظهار نظری نکرده است.

لمینگ از تصمیم برای پس گرفتن جایزه استقبال کرد و از Media Entertainment and Arts Alliance خواست تا اقدامات مشابهی را در رابطه با جایزه Clarion این دو انجام دهد.

سخنگوی لامینگ گفت: «جایزه ای که خود نامزد شد به اتهامات نادرست و آسیب رسان اعتبار داد که هرگز نباید منتشر می شد.

«هیئت داوری بنیاد واکلی از شکایات حقوقی دکتر لامینگ آگاه بود، اما بدون اینکه از او در مورد اصل این شکایات سؤالی بپرسد، اقدام به اعطای جایزه کردند.

“بنیاد واکلی و سایر نهادها باید فرآیندهای خود را زمانی که ادعاهای قانونی در رابطه با انتشارات نامزد شده مطرح شده است، بررسی کنند.”

این بنیاد گفت که دو گزارش اول در سری ناین نیوز حاوی ادعاهایی بودند که «بسیار جدی بودند و موضوعات مهمی را که مورد علاقه عمومی بود، مطرح می‌کردند»، اما جایزه نمی‌توانست صرفاً بر اساس آن اتهامات حفظ شود.

دارن ویک، مدیر اخبار و امور جاری ناین، گفت: «این تصمیم بنیاد واکلی بسیار ناامیدکننده است و سابقه بسیار نگران کننده ای را ایجاد می کند. Nine در کنار خبرنگاران درگیر و اهمیت کاری که آنها تولید کرده اند می ایستد و به عنوان یک سازمان از پیگیری روزنامه نگاری چالش برانگیز که در خدمت و اطلاع رسانی به جامعه است منصرف نخواهد شد.

بنیاد Walkley همچنین پس از شکایات Laming در حال بررسی مکانیسم شکایات این سازمان است.

لمینگ قبلاً از سناتور سبزها سارا هانسون یانگ، سناتور حزب کارگر موری وات، سناتور سابق ویکتوریایی درین هینچ، روزنامه‌نگار نیوز کورپ استرالیا، الیزا بار و نماینده حزب کارگر کوئینزلند، دان براون، عذرخواهی کرده است. ABC قبلا یک پرونده افترای مربوط به گزارشگر تحقیقی لوئیز میلیگان و لمینگ را نیز حل و فصل کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …