دیوید والدائو، جمهوری خواه که به استیضاح ترامپ رای داده بود، دوباره در انتخابات پیروز شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گزارش آسوشیتدپرس، دیوید والدائو، نماینده جمهوری‌خواه کالیفرنیا، روز دوشنبه در انتخابات مجدد پیروز شد و پس از رای خود به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، توانست از نظر سیاسی دوام بیاورد، اقدامی که به قیمت کرسی‌های برخی از همکاران جمهوری‌خواه او تمام شد.

آقای والادائو رودی سالاس، نماینده ایالتی دموکرات را در یک منطقه رقابتی در دره مرکزی شکست داد که پس از اینکه مرزهای جدید ترسیم شده آن را بیشتر به سمت چپ متمایل کرد، برای جمهوری‌خواهان دشوارتر شد. نتیجه تقریباً دو هفته پس از روز انتخابات با برتری آقای والادائو با بیش از سه درصد برتری مشخص شد.

پیروزی آقای والادائو او را در کنار نماینده دن نیوهاوس از واشنگتن قرار می دهد. آنها تنها دو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان هستند – از مجموع 10 نفر – که پس از رای دادن به استیضاح آقای ترامپ در پی شورش کنگره، در کنگره باقی خواهند ماند. بقیه بازنشسته شدند یا انتخابات مقدماتی خود را از دست دادند.

آقای سالاس در انتخابات مقدماتی آزاد – که شامل نامزدهای هر گرایش سیاسی بود – حدود 20 امتیاز بیشتر از آقای والدائو رای کسب کرده بود، اما جمهوری خواه توانست دو رقیب جمهوری خواه را شکست دهد. مسابقه همیشه فشرده بود. آقای والدائو که برای اولین بار از سال 2013 تا 2019 نماینده منطقه بود، در سال 2020 با اختلاف کمتر از یک امتیاز نسبت به نماینده دموکرات تی جی کاکس، کرسی را به دست آورد.

به گفته سازمان ردیابی سیاسی غیرحزبی، تا ماه آخر مبارزات انتخاباتی، کمیته‌های اقدام سیاسی جمهوری‌خواه، از جمله صندوق رهبری کنگره، که با نماینده کوین مک کارتی، رهبر اقلیت همسو است، بیش از 11 میلیون دلار برای تبلیغات آقای والدائو هزینه کرده‌اند. کتاب هدف کالیفرنیا.

آقای والادائو در کنگره گذشته عمدتاً در امتداد خطوط حزبی رای داد و با لایحه زیرساختی دو حزبی و بسته کمک‌های همه‌گیر دموکرات‌ها مخالفت کرد، اما در رای دادن به استیضاح ترامپ اختلاف نظر داشت. او در زمینه حفاظت از مشاغل و اقتصاد، مسائل کشاورزی و مراقبت از افراد مسن کمپین کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارایوو آلوده ترین شهر جهان را رتبه بندی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آمار شرکت فناوری کیفیت …