مرسدس بنز در یک دعوای دسته جمعی به دلیل ادعای انتشار گازهای گلخانه ای ‘دستگاه های تقلب’ شکایت کرد | آلایندگی خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک دعوای دسته جمعی علیه شرکت خودروسازی مرسدس بنز به دنبال صدها میلیون دلار غرامت به دلیل استفاده ادعایی از “دستگاه های تقلب” برای دستکاری آلاینده های دیزل است.

این اقدام که روز سه شنبه در دادگاه عالی ویکتوریا ثبت شد، هزاران خودروی فروخته شده در استرالیا را در یک دوره 10 ساله پوشش می دهد.

شرکت حقوقی جبران خسارت جرارد مالوف و شرکا استدلال خواهند کرد که دستگاه‌ها سطوح انتشار گازهای مضر از جمله اکسید نیتروژن را در موتور دیزل دستکاری کرده‌اند تا آزمایش‌های نظارتی را پشت سر بگذارند.

این شرکت می‌گوید مالکان قبلی یا فعلی خودروهای دیزلی مرسدس بنز، اعم از نو یا دست دوم، که بین ژانویه 2008 و دسامبر 2018 تولید شده‌اند، ممکن است مستحق خسارت‌های قابل توجهی باشند که می‌تواند شامل بخشی از قیمت خرید باشد.

پس از اینکه اخیراً اقدام مشابهی را علیه مرسدس بنز در آنجا به قیمت حدود 1.3 میلیارد دلار حل و فصل کرد، با شرکت حقوقی آمریکایی هاگنز برمن سوبول شاپیرو به اشتراک گذاری اطلاعات وارد شد.

جرارد مالوف، رئیس GMP در بیانیه‌ای گفت: «این ترتیب اشتراک‌گذاری اطلاعات گام بزرگی به سمت دستیابی به غرامت عادلانه برای آن دسته از مصرف‌کنندگان در استرالیا است که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند».

بر اساس یافته‌های دادگاه‌های بین‌المللی متعدد و همچنین تحقیقات دولتی، ما قویاً معتقدیم که مرسدس… یک پرونده جدی برای پاسخگویی دارد.

ما قصد داریم از حقوق همه مصرف کنندگان برای محافظت از سلامت، منافع مالی و محیط زیست دفاع کنیم.

دعوای دسته جمعی به دنبال جبران از دست دادن ارزش خودروهای آسیب دیده همراه با خسارات تنبیهی خواهد بود.

برای اظهار نظر با مرسدس بنز تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …