جورجیا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا، در طرح بودجه جدید 35 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا را کنار زد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت جدید ایتالیا به ریاست نخست وزیر جورجیا ملونی، روز سه شنبه بودجه جدیدی را با یک برنامه هزینه ای 35 میلیارد یورویی و سیاست های مالی امضا کرد که به نظر می رسد قصد دارد از برخورد با بروکسل جلوگیری کند.

نخست‌وزیر اخیراً منصوب شده امیدوار است که افزایش هزینه‌ها باعث بهبود سریع‌تر در سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو شود، که وزارت خزانه‌داری پیش‌بینی کرده است که در سه‌ماهه جاری و سه‌ماهه اول سال آینده کاهش خواهد یافت.

دفتر ملونی گفت که برنامه های بودجه جدید در ساعت 00:30 روز سه شنبه پس از یک کنفرانس سه ساعته توسط کابینه ملونی تصویب شد. این لایحه اکنون در مجلس به رای گذاشته می شود و مجلس باید قبل از پایان سال آن را تصویب کند.

بخشی از برنامه های بودجه شامل کاهش مالیات برای افراد خوداشتغال با افزایش نرخ مالیات واحد 15 درصدی از درآمد سالانه 65000 یورو به 85000 یورو، کاهش مالیات بر ارزش افزوده برخی کالاهای ضروری به نصف و کاهش مشروط سن بازنشستگی به 62 سال است. مشروط بر اینکه افراد حداقل 41 سال حق بیمه را پرداخت کرده باشند.

مهار افزایش شدید قیمت انرژی در میان لیست های اولویت ملونی در طول مبارزات انتخاباتی بالا بود و در واقع بخش مرکزی این بسته است. سال آینده بیش از 21 میلیارد یورو برای کمک به شرکت ها و خانوارها در پرداخت صورتحساب ها اختصاص می دهد.

این طرح علاوه بر این، طرح فقرزدایی «reddito di cittadinanza» («درآمد شهروندان») را که به شدت توسط حزب پوپولیستی جنبش پنج ستاره تأیید شده بود، با هدف لغو کامل آن در سال 2024 کاهش می‌دهد. ملونی و سایرین در ائتلافش بارها این برنامه را تحقیر می کرد و آن را با “متادون”، مسکن محبوب مقایسه می کرد و آن را به پرورش تنبلی متهم می کرد.

از جمله موارد بحث برانگیزتر در مورد اقدامات بودجه، طرح هایی برای راه اندازی مجدد یک شرکت دولتی است که با هدف ایجاد پلی بین سیسیل و سرزمین اصلی ایتالیا – یک آرزوی دیرینه جناح راست که 16 سال پیش توسط پارلمان رد شده بود – نیز می باشد. به عنوان عفو ​​معوقه مالیاتی تا سقف 1000 یورو از قبل از سال 2016. منتقدان ادعا می کنند که چنین عفوهایی که در ایتالیا غیر معمول نیست، مردم را تشویق می کند که مالیات خود را پرداخت نکنند.

این اقدامات تقریباً 35 میلیارد یورو است و رم قصد دارد حدود 60٪ از بسته را با افزایش کسری بودجه سال آینده به 4.5٪ تولید ناخالص داخلی (GDP) از 3.4٪ پیش بینی شده در سپتامبر و همچنین از یک درآمد بادآورده تامین کند. مالیات بر شرکت های انرژی

چنین رقم کسری بودجه ممکن است بالاتر از سقف سنتی کسری 3 درصدی اتحادیه اروپا باشد، اما برای این کشور بدهکار زیاد عجیب به نظر نمی رسد و باید اجازه دهد فاصله بین اوراق قرضه دولتی 10 ساله ایتالیا و آلمان نزدیک به حدود باقی بماند. 190 واحد پایه فعلی – بسیار کمتر از اوج بحران منطقه یورو.

در حالی که پس از انتخاب ملونی در مؤسسات اتحادیه اروپا انتقادهایی به وجود آمده بود – نخست وزیر اغلب به عنوان یک آتش گیر “اروپاسکوپتیک” توصیف می شود، برچسبی که او در مصاحبه ای با یورونیوز در اوایل سال جاری رد کرد – ممکن است برخی نگرانی ها اکنون کاهش یافته باشد زیرا به نظر می رسد دولت او مایل است. برنامه های هزینه ای خود را محدود کند و با یک خط دوستدار بروکسل مطابقت داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بیا توپ بازی کنیم”: لهستان برای بازی بیشتر در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی مقابل فرانسه دعا می کند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، “بیا توپ بازی کنیم” – “بیا …