وزش بادهای شدید در جنوب شرق استرالیا با انفجار هوای سرد تاسمانی کاهش می یابد | آب و هوای استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بادهای شدیدی که بخش اعظم جنوب شرق استرالیا را درنوردیده اند، پس از چند روز تندبادهای مخرب، کاهش می یابند.

نیو ساوت ولز، استرالیای جنوبی، قلمرو پایتخت استرالیا، ویکتوریا و تاسمانی از روز شنبه با وزش باد شدید مواجه شده‌اند که سرعت تندباد در برخی مناطق به 130 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

سیستم کم فشار و جریان هوای سرد که بادهای مخرب را به همراه داشت، شروع به حرکت به سمت دریای تاسمان کرده است، اگرچه انتظار می‌رود که یک جبهه سرد شدید در روز سه‌شنبه تاسمانی را درگیر کند.

به گفته بن دومنسینو، هواشناس در Weatherzone، بدترین وزش بادهای شدید در بیشتر منطقه به پایان رسیده است، که گفت ممکن است روز سه شنبه وزش باد باقی بماند، اما باید تا چهارشنبه در سراسر منطقه کاهش یابد.

دومینیسینو گفت که برای چنین بادهای قوی در بهار “غیرعادی” است، و افزود که چنین بادهای قوی غربی معمولاً مشخصه ماه های سردتر است: “چند روز وحشی گذشته است، اما اکنون در نهایت کاهش یافته است.

این سیستم‌های کم فشار قوی در ماه‌های خنک‌تر سال رایج‌تر هستند، زمانی که کمربند بادهای غربی بسیار قوی که بین استرالیا و قطب جنوب جریان دارد در زمستان به سمت شمال و در تابستان به سمت جنوب حرکت می‌کند.»

اما وزش بادها و شرایط آفتابی‌تری که این مناطق در چند روز گذشته تجربه کرده‌اند، نکات مثبتی نیز داشته است.

دومنسینو گفت: «با وجود اینکه بادها قوی و خطرناک بوده اند، اما مقدار زیادی از رطوبت و بارندگی را از حوضه موری-دارلینگ خارج کرده اند و به آن مناطق سیل زده در شمال ویکتوریا و غرب NSW آرامش بخشیده است.

برخی مناطق در سه روز گذشته تندبادهای بیش از 100 کیلومتر در ساعت را ثبت کردند، از جمله فرودگاه ملبورن در روز شنبه.

روز دوشنبه تپه رصدخانه سیدنی تندبادهای 70 کیلومتر در ساعت را ثبت کرد، در حالی که نورا و کیاما سرعت تندبادهای بیش از 100 کیلومتر در ساعت را ثبت کردند.

قوی ترین تندباد در آن دوره در جزیره هوگان در تنگه باس ثبت شد که روز دوشنبه سرعت 131 کیلومتر در ساعت را ثبت کرد.

اداره هواشناسی هشدار آب و هوای شدید خود را برای وزش بادهای مخرب در جنوب شرقی نیوساوت ولز و مرکز تاسمانی در روز سه شنبه حفظ کرده است و به ساکنان هشدار داده است که وسایل بیرون را ایمن کنند و برای قطع برق احتمالی آماده باشند.

جاناتان هاو، یکی از کارشناسان هواشناسی در این اداره، گفت که باد در اطراف محدوده ها باقی خواهد ماند و دما همچنان پایین تر از میانگین فصلی باقی خواهد ماند.

او گفت: «این بهار بسیار سرد و مرطوب بوده است. و این ادامه شرایط سردی است که در این بهار دیده‌ایم، که به لانینیا گره خورده است، که هنوز فعال است، و دوقطبی منفی اقیانوس هند، که رطوبت زیادی در هوا به جا گذاشته است.

با این حال، خبرهای خوبی وجود داشت، و افزود که پیش‌بینی برای هفته‌های ابتدایی تابستان بهبود قابل توجهی در بهار مرطوب و بادخیز داشت.

با این حال، خوشبختانه، ما به دنبال شرایط آرام‌تری هستیم که از هفته آخر بهار تا اوایل تابستان پیش می‌رود – به دنبال گرم شدن و خشک‌تر شدن آن است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان دیده بان می گوید که خدمات پخش موسیقی بریتانیا سود زیادی ندارند صنعت موسیقی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات طولانی‌مدت ناظر رقابت‌های بریتانیا به …