بر اساس گزارش سازمان غیردولتی، حملات ترکیه در سوریه دست کم 31 کشته برجای گذاشت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ترکیه شامگاه شنبه و یکشنبه به تلافی حمله تروریستی هفته گذشته در استانبول، مجموعه‌ای از حملات را علیه اهداف کرد در شمال سوریه انجام داد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که تماس‌های گسترده‌ای در منطقه دارد، آمار تلفات را شامل سربازان سوری، یک روزنامه‌نگار و مبارزان کرد را گزارش کرد.

این حملات عمدتاً شهر شمالی کوبانی و اطراف آن را در نزدیکی مرز ترکیه، از جمله سیلوهای غلات در نزدیکی المالکیهند و یک نیروگاه در منطقه تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک تحت کنترل کردها هدف قرار دادند.

نیروهای دموکراتیک سوریه در بیانیه ای واکنش نشان دادند: “این حملات توسط دولت اشغالگر ترکیه بی پاسخ نخواهد ماند. در زمان و مکان مناسب، با قدرت و موثر پاسخ خواهیم داد.”

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که عملیات ترکیه موسوم به “پنجه شمشیر” با هدف “از بین بردن حملات تروریستی در شمال عراق و سوریه، تضمین امنیت مرزها و از بین بردن تروریسم در منبع آن” انجام می شود.

ترکیه که سربازانش مناطقی در شمال سوریه را اشغال کرده اند، از ماه مه تهدید کرده است که حمله جدیدی را علیه نیروهای دموکراتیک سوریه که آن را “تروریستی” می داند، آغاز خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …