زلزله اندونزی: امدادگران در جستجوی بازماندگان محبوس شده در آوار هستند | اندونزی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از زلزله ای که یک شهر جاوه غربی را ویران کرد و دست کم 162 نفر را کشت و صدها نفر دیگر را مجروح کرد، نیروهای امداد اندونزی برای رسیدن به افرادی که هنوز در آوار گیر افتاده بودند، تلاش می کردند، زیرا مقامات هشدار داده بودند که ممکن است تعداد تلفات افزایش یابد.

مرکز زمین لرزه کم عمق 5.6 ریشتری روز دوشنبه در نزدیکی شهر سیانجور در منطقه کوهستانی پرجمعیت ترین استان اندونزی بود.

زمین لرزه بعدازظهر دوشنبه باعث شد تا ساکنان وحشت زده به دلیل فروریختن ساختمان ها به خیابان ها فرار کنند.

رضوان کمیل، فرماندار جاوه غربی گفت که 162 نفر کشته شده اند.

او گفت: «بیشتر کسانی که جان باختند، کودکان بودند. “حوادث زیادی در چندین مدرسه اسلامی رخ داد.”

مقامات “با این فرض که تعداد مجروحان و [dead] با گذشت زمان افزایش خواهد یافت.»

یک شبه پارکینگ بیمارستانی در سیانجور با قربانیان غرق شد، برخی در چادرهای موقت تحت مداوا قرار گرفتند، برخی دیگر به قطره های داخل وریدی روی پیاده رو متصل شدند، در حالی که کارکنان پزشکی بیماران را زیر نور مشعل می دوختند.

کوکو، یک ساکن 48 ساله از محل شلوغ پارکینگ بیمارستان به رویترز گفت: “همه چیز زیر من فرو ریخت و من زیر این کودک له شدم.”

او در حالی که اشک می ریخت گفت: “دو تا از بچه هایم زنده ماندند، آنها را بیرون آوردم… دو نفر دیگر را به اینجا آوردم و یکی هنوز مفقود است.”

نقشه جاوا غربی

ددی پراستیو، سخنگوی پلیس ملی به خبرگزاری دولتی آنتارا گفت: صبح روز سه شنبه صدها افسر پلیس برای کمک به تلاش های نجات مستقر شدند.

او گفت: “فرمان اصلی امروز برای پرسنل تمرکز بر تخلیه قربانیان است.”

مقامات روز سه شنبه برای رسیدن به منطقه کوگنانگ که توسط رانش زمین مسدود شده بود تلاش می کردند. تلاش های امداد و نجات به دلیل قطعی برق در برخی مناطق و بیش از 80 پس لرزه پیچیده شد.

فیلم سیانجور یک ساختمان مدرسه با سقف فروریخته و همچنین خانه‌هایی که دیوارهای آجری در آن‌ها تخریب شده بود را نشان می‌دهد.

ژنرال سوهاریانتو، رئیس آژانس ملی مدیریت بلایای طبیعی (BNPB)، گفت که بیمارستان سایانگ در مجاورت پس از زلزله برق نداشت و تلاش‌ها برای درمان قربانیان را با مشکل مواجه کرد و به کادر پزشکی بیشتری نیاز است.

BNPB گفت که این زمین لرزه به حداقل 2200 خانه آسیب رساند و بیش از 5000 نفر را آواره کرد.

موس موستوپا که در پادالویو، روستایی در سیانجور زندگی می کند، به تلویزیون کومپاس اندونزی گفت که به خانواده ای کمک کرد جسد یک زن 80 ساله را که در زلزله جان باخته بود، بیابند.

گفت ناگهان این اتفاق افتاد. من آماده نبودم و خانه‌ها را دیدم که به ویرانه تبدیل شده‌اند… حدود 50 خانه آسیب دیده است که حدود 10 خانه به شدت آسیب دیده است.»

چندین رانش زمین در سراسر سیانجور گزارش شده است. BNPB گفت که ده ها ساختمان از جمله یک مدرسه شبانه روزی اسلامی، یک بیمارستان و سایر تأسیسات عمومی آسیب دیده اند. این آژانس افزود که هنوز اطلاعاتی در مورد میزان تلفات و خسارات جمع آوری شده است.

ایما مفازاه، داوطلب صلیب سرخ اندونزی، گفت که لرزش تا اواخر عصر روز دوشنبه ادامه داشت.

وی گفت: «تا کنون زلزله هنوز رخ می دهد، اما نه به بزرگی قبل. یک دقیقه پیش دوباره این اتفاق افتاد. بسیاری از مردم نمی‌خواهند در خانه‌های خود بمانند.

مفاضه گفت که خانه ها در یک منطقه وسیع آسیب دیده بودند و دسترسی به آن به دلیل ترک خوردگی جاده ها دشوار بود. پرستاران توسط صلیب سرخ اندونزی سوار بر موتور برای رسیدن به مجروحان در چهار منطقه از بدترین مناطق آسیب دیده، حدود یک ساعت از شهر اصلی، که غیرقابل دسترس بودند، فرستاده بودند.

امدادگران یک مصدوم زلزله را در بیمارستانی در سیانجور اندونزی حمل کردند.
امدادگران یک مصدوم زلزله را در بیمارستانی در سیانجور اندونزی حمل کردند. عکس: Adi Weda/EPA

این زمین لرزه در جاکارتا، پایتخت اندونزی در حدود 60 مایلی (100 کیلومتری) احساس شد، جایی که برخی از ساختمان ها تخلیه شدند و بلندی ها تکان خوردند.

سیستم پیجر سازمان زمین شناسی ایالات متحده تخمین زد که تا 242000 نفر در معرض “لرزش بسیار قوی” و تا 978000 نفر در معرض “لرزش شدید” قرار گرفتند.

مایادیتا والویو، یک وکیل 22 ساله به خبرگزاری فرانسه گفت که کارگران وحشت زده به سمت خروجی های ساختمانشان در جاکارتا با وقوع زلزله دویدند. من در حال کار بودم که کف زیر من می لرزید. می‌توانستم لرزش را به وضوح احساس کنم.»

اندونزی به دلیل موقعیت خود در “حلقه آتش” اقیانوس آرام، فعال ترین منطقه لرزه ای و آتشفشانی در جهان، به ویژه در برابر زلزله آسیب پذیر است.

در ماه فوریه، زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر در استان سوماترای غربی دست کم 25 کشته و بیش از 460 زخمی برجای گذاشت. در ژانویه 2021، زمین لرزه ای با شدت مشابه در استان سولاوسی غربی بیش از 100 کشته و نزدیک به 6500 زخمی برجای گذاشت.

زمین لرزه و سونامی قدرتمند اقیانوس هند در سال 2004 نزدیک به 230000 نفر را در 12 کشور کشته شدند که بیشتر آنها در اندونزی بودند.

رویترز و خبرگزاری فرانسه به این گزارش کمک کردند

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …