دفاع پزشک ایندیانا از اقدامات در سقط جنین 10 ساله

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هندوستان — یک پزشک ایندیاناپولیس که داروهای سقط جنین را برای یک قربانی تجاوز جنسی 10 ساله از اوهایو تهیه می کرد، روز دوشنبه در اپیزودی که توجه ملی را به خود جلب کرد در هفته های پس از لغو دادگاه عالی ایالات متحده Roe v. Wade از اقدامات او در برابر قاضی دفاع کرد.

دکتر کیتلین برنارد در دومین روز از جلسه دادگاه در مورد تلاش برای جلوگیری از درخواست سوابق پزشکی بیمار توسط دادستان کل جمهوریخواه ایندیانا شهادت داد. دفتر دادستان کل می گوید که در حال بررسی است که آیا برنارد با گفتن پرونده این دختر به خبرنگار روزنامه به درستی کودک آزاری را گزارش کرده و احتمالاً قوانین حریم خصوصی بیمار را نقض کرده است یا خیر.

قاضی شهرستان ماریون گفت که انتظار دارد هفته آینده تصمیمی در مورد صدور دستور مقدماتی علیه دفتر دادستانی کل صادر کند.

برنارد در اواخر ژوئن این دختر را در ایندیاناپولیس معالجه کرد، زیرا دختر نتوانست در همسایگی اوهایو سقط جنین کند. به این دلیل که قانون “ضربان قلب جنین” اوهایو با تصمیم دادگاه عالی اجرایی شد. چنین قوانینی سقط جنین را از زمانی که فعالیت قلبی در جنین تشخیص داده می شود، ممنوع می کند، که معمولاً در حدود هفته ششم بارداری است.

برنارد و وکلای او معتقدند که آزار دختر قبلاً قبل از اینکه پزشک کودک را ببیند به پلیس اوهایو و مقامات خدمات محافظت از کودکان گزارش شده بود. برنارد در طول تقريباً 90 دقيقه شهادت خود گفت كه دعواي او با هدف حفظ حريم خصوصي دختر بوده است.

برنارد گفت: “هیچ مدرکی دال بر ارتکاب جنایت وجود ندارد… بنابراین نباید تحقیقات لازم انجام شود.”

Caryn Nieman-Szyper معاون دادستان کل آمریکا استدلال کرد که قانون ایالت همچنان مستلزم آن است که پلیس ایندیانا و مقامات رفاه کودکان فوراً در مورد آزار و اذیت مطلع شوند تا بتوانند ایمنی کودک را ارزیابی کنند حتی اگر تحقیقات قبلاً در اوهایو آغاز شده باشد.

پس از اینکه برنارد به ایندیاناپولیس استار در مورد دختری که به دنبال سقط جنین است گفت، برخی از خبرگزاری ها و سیاستمداران جمهوری خواه پیشنهاد کردند که حساب او ساختگی است. رئیس جمهور جو بایدن هنگام امضای فرمان اجرایی برای محافظت از برخی از دسترسی به سقط جنین با کودک ابراز همدردی کرد.

تاد روکیتا، دادستان کل ایندیانا، در ماه ژوئیه به فاکس نیوز گفت که بررسی خواهد کرد که آیا برنارد اخطار کودک آزاری یا قوانین گزارش سقط جنین را نقض کرده است یا خیر. روکیتا تحقیقات را ادامه داده است حتی پس از اینکه یک مرد 27 ساله در کلمبوس اوهایو به تجاوز به دختر متهم شد و سوابق عمومی نشان می‌دهد که برنارد دوره گزارش سه روزه مورد نیاز ایندیانا را برای سقط جنین دختری کمتر از 16 سال برآورده کرده است. .

نیمن شیپر گفت اگر برنارد تجاوز به دختر را برای یک خبرنگار فاش نمی کرد تا از حقوق سقط جنین حمایت کند، تحت بازجویی قرار نمی گرفت. نیمن شیپر گفت که برنارد نشان نداده است که از خانواده دختر اجازه صحبت در مورد مراقبت از دختر را در ملاء عام دارد و این امر کودک را در معرض توجه ملی قرار داده است.

برنارد گفت که هنوز این دختر را ندیده است وقتی به خبرنگار درباره او به عنوان نمونه ای از تأثیر قوانین سختگیرانه سقط جنین در سراسر کشور می گوید، اما اطلاعات هویتی درباره او فاش نکرد.

برنارد گفت: «من گفتم که بیمار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. “اینگونه است که یک کودک 10 ساله باردار می شود.”

برنارد گفت که به یک مددکار اجتماعی بهداشت دانشگاه ایندیانا گفته است که این دختر تحت درمان سقط جنین قرار خواهد گرفت. او گفت که این کارکنان کسانی بودند که اطمینان حاصل می کنند که گزارش های کودک به مقامات مربوطه ارائه می شود.

هدر ولش، قاضی کانتی ماریون، چهارشنبه مهلتی برای وکلا برای تشکیل پرونده اضافی در دادگاه داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …