صدها مدرسه در انگلستان پس از بازرسی مجدد وضعیت برجسته خود را از دست می دهند | مدارس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صدها مدرسه در انگلستان پس از بازرسی مجدد برای اولین بار پس از سال ها توسط Ofsted کاهش یافته اند.

بر اساس گزارش سازمان دیده بان، تنها 17 درصد از 370 مدرسه «ممتاز» در زمان بازرسی کامل در سال 2021-2022 نمره خود را حفظ کردند.

آفستد گفت که بیش از 500 موسسه را در سال تحصیلی گذشته بررسی کرده است که قبلاً از بازرسی های منظم معاف شده بودند، زیرا آنها به عنوان “ممتاز” رتبه بندی شده بودند که بالاترین نمره موجود است.

این بدان معناست که مدارس ابتدایی و متوسطه بازرسی کامل نخواهند داشت مگر اینکه نگرانی های خاصی مطرح شده باشد.

میانگین زمانی که مدارس مورد بازرسی مجدد از آخرین بازبینی کامل آنها توسط مقامات Ofsted گذشته بیش از 13 سال بوده است.

آماندا اسپیلمن، بازرس ارشد سازمان دیده بان، گفت که نتایج نشان می دهد که «حذف مدرسه از نظارت آن را بهتر نمی کند».

مایکل گوو، وزیر سابق آموزش، آزادی از بازرسی را برای مدارس «مرتبط» معرفی کرد، که سپس در سال 2020 لغو شد. Ofsted اکنون بازرسی را در مدارسی که طولانی‌ترین زمان را بدون بازبینی سپری کرده‌اند، در اولویت قرار داده است.

کاهش نمرات همراه با معیار جدیدی برای بازرسی است که در سپتامبر 2019 معرفی شد. این معیار بر برنامه درسی و کلی «کیفیت آموزش» تمرکز دارد.

پس از آن بازرسی ها در طول همه گیری کووید-19 متوقف شد، به این معنی که آنها فقط در شروع سال تحصیلی گذشته به درستی شروع به کار کردند.

مدیران ارشد نسبت به تأثیر این تغییرات، که شامل عدم توجه به نتایج امتحانات است، نگرانی هایی را مطرح کرده اند.

رهبران مدارس همچنین گفته‌اند که اگر دانش‌آموزان نتوانند در محل به سؤالات مربوط به تاریخ نبردها در تاریخ یا نام رودخانه‌ها در جغرافیا پاسخ دهند، آنها را کاهش می‌دهند.

سال گذشته اشپیلمن گفت که تعداد مدارسی که دارای نمره «ممتاز» هستند کاهش می‌یابد و از هر 10 مدرسه یک مدرسه «واقع‌بینانه‌تر» خواهد بود، در حالی که در نوامبر 2021، یک مدرسه از هر پنج مدرسه کاهش می‌یابد.

از مدارسی که قبلاً رتبه برتر Ofsted را داشتند، 62٪ در سال گذشته “خوب” بودند، یک نمره پایین تر، و 21٪ به عنوان “نیاز به بهبود” یا “ناکافی” ارزیابی شدند که پایین ترین دو رتبه توسط Ofsted است.

کریس راسل، مدیر آموزش آفستد، گفته است که برخی از مدارس که به تازگی کاهش یافته اند ممکن است واقعاً بدتر نشده باشند، اما در عوض چارچوب بازرسی جدید، نمره «ممتاز» را «چالش‌برانگیزتر و دقیق‌تر» کرده است.

این نهاد نظارتی گفت در حالی که مدارسی که بازرسی مجدد شده اند ممکن است نماینده همه مدارس معاف نباشند، عملکرد آنها نگران کننده است.

این سازمان افزود که نسبت بالاتری به عنوان «نیاز به بهبود» یا «ناکافی» نسبت به میانگین در تمام مدارس درجه‌بندی شد. وی افزود که این امر به ویژه در مورد مدارس ابتدایی صادق است.

اسپیلمن می‌گوید: «بازرسی منظم به والدین نسبت به کیفیت مدرسه فرزندشان اطمینان می‌دهد. معافیت مدارس برجسته والدین را از اطلاعات به روز محروم کرد. همچنین بسیاری از مدارس را بدون چالش سازنده ای که بازرسی منظم فراهم می کند، رها کرد.

«این معافیت سیاستی بود که بر این امید بنا شد که استانداردهای بالا، پس از دستیابی، هرگز کاهش نخواهند یافت، و آزادی از بازرسی ممکن است آنها را حتی بالاتر ببرد. این نتایج نشان می‌دهد که حذف یک مدرسه از نظارت، آن را بهتر نمی‌کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …