کیر استارمر متعهد شد که تجارت را از “کار ارزان” کنار بگذارد | کار یدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیر استارمر خواهد گفت که کسب‌وکارهای بریتانیایی باید خود را از «کار ارزان» کنار بگذارند و مدلی با دستمزد پایین برای رشد دیگر برای مردم بریتانیا کارساز نیست.

انتظار می‌رود رهبر حزب کارگر در کنفرانس کنفدراسیون صنعت بریتانیا بگوید که حزبش در مورد کمبود کارگران «عمل‌گرا» خواهد بود و نیاز به مهاجران ماهر را نادیده نمی‌گیرد – اما تأکید کرد که هر تغییری «با شرایط جدید برای تجارت همراه خواهد بود». .

استارمر خواهد گفت که حزب کارگر انتظار دارد یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز را حفظ کند و کارگران بیشتری را آموزش دهد، به ویژه در مشاغل با مهارت بالا و NHS. اما او از قول خود مبنی بر کاهش مهاجرت کلی خودداری کرد – قولی که ریشی سوناک هفته گذشته آن را تمدید کرد.

رهبر حزب کارگر در کنفرانسی در بیرمنگام به روسای شرکت خواهد گفت که “روزهایی که دستمزد کم و نیروی کار ارزان بخشی از راه بریتانیا برای رشد است باید پایان یابد.”

او خواهد گفت که «هدف مشترک ما باید کمک به اقتصاد بریتانیا از وابستگی مهاجرتی آن باشد. برای شروع سرمایه گذاری بیشتر برای آموزش کارگرانی که در حال حاضر اینجا هستند.

این سخنرانی که استراتژیست‌های حزب کارگر آن را مداخله‌ای کلیدی می‌دانند، آخرین تلاش برای ترسیم خطی بر موضوعاتی است که حزب را با رای‌دهندگان نوسانی مواجه کرده است – جنایت، دفاع و اکنون مهاجرت.

اما استارمر قبلاً باعث ایجاد ناراحتی در حزب خود به دلیل اظهارات قبلی در مورد کارکنان خارج از کشور در NHS شده است، جایی که او گفت که خدمات بهداشتی به جای آموزش کارکنان، “افراد زیادی را از خارج از کشور جذب می کند”.

در سخنرانی روز سه‌شنبه، استارمر این بحث را دو چندان می‌کند و می‌گوید: «وقتی به کل اقتصاد خود نگاه می‌کنیم، به نظر می‌رسد که راحت‌تر افرادی را استخدام می‌کنیم تا در قراردادهای کم‌درآمد، ناامن و گاهی استثمارگرانه کار کنند. ما در فناوری جدیدی سرمایه گذاری می کنیم که برای کارگران، بهره وری و کشورمان ارائه می کند.

و ما نمی توانیم اینطور رقابت کنیم. مدل کم دستمزد بریتانیا باید از بین برود. به مردم شاغل خدمت نمی کند. این با رشد مردمی سازگار نیست.»

رهبر حزب کارگر خواهد گفت که حزب او همیشه از حقوق کارگران مهاجر محافظت خواهد کرد: «مهاجرت بخشی از داستان ملی ما است – همیشه بوده، همیشه خواهد بود. و حزب کارگر هرگز از کمکی که به اقتصاد، خدمات عمومی، کسب‌وکار شما و جوامع ما می‌کند، کم نخواهد کرد.»

او همچنین متعهد خواهد شد که بازگشتی به آزادی رفت و آمد نخواهد داشت، اما وعده بازنگری کامل در سیستم فعلی را می دهد که منجر به کمبود نیروی کار، مهارت های پایین، دستمزد راکد و شرایط بد کاری شده است.

اصلاحات کارگری شامل تغییراتی در کمیته مشاوره مهاجرت برای دسترسی بیشتر به اطلاعات در مورد کمبود نیروی کار و کمبود مهارت و پیش‌بینی روندهای آتی، و همچنین ارائه طرح‌های آموزشی جدید و بهبود دستمزد و شرایط هر زمان که کمبود نیروی کار نیاز به استخدام بین‌المللی داشته باشد.

استارمر همچنین قول می‌دهد که بعد از یک توهین بزرگ برای جلب رهبران شرکت‌ها در پذیرایی‌ها و کنفرانس‌های حزب، رابطه حزب با تجارت را بازنشانی کند. وزرای کابینه در سایه گفته‌اند که پیشتازهای سالم در نظرسنجی‌ها برای حزب کارگر موجی از علاقه کسب‌وکارها را به سیاست‌های حزب ایجاد کرده است.

او خواهد گفت که دولت بعدی کارگر قصد دارد یک “مشارکت جدید” داشته باشد که بر سه اصل ثبات اقتصادی، مهارت های بالاتر و رشد سبز بنا شده است.

من به سادگی می گویم: هر کسب و کاری در این اتاق یک استراتژی برای رشد دارد. استارمر خواهد گفت که یک ملت نیز به یکی نیاز دارد. من به کشورمان ایمان دارم، به تجارتمان و مردممان ایمان دارم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

از آنجایی که ITVX طلای جام جهانی را دریافت می کند، آیا کانال برای پخش جریانی مهمانی دیر شده است؟ | آی تی وی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، با غرش انگلیس به مرحله یک …