نیکلاس تاگلیافیکو از آرژانتین: در جام جهانی گذشته یاد گرفتم که به آینده نگاه نکنم | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

«ننیکلاس تاگلیافیکو اذعان می کند که یکی می خواست هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد. تابستان 2018 بود و آرژانتین به تازگی از جام جهانی حذف شده بود. آنها در برابر قهرمان احتمالی فرانسه شکست خورده بودند، درست است، اما می دانستند که در راه است. مدافع کناری می‌گوید: «ما تازه به مرحله مقدماتی رسیده بودیم، تازه از گروه خارج شده بودیم، طناب دور گردنمان بود و اگرچه همیشه ایمان دارید که هر اتفاقی ممکن است بیفتد، اما در مقطعی قرار بود ما شکست بخوریم. . “این پایان یک دوران بود.”

خورخه والدانو در آن زمان با اشاره به “بحران استعداد”، “عدم رهبری”، “از دست دادن صبر” نوشت: “خیلی چیزها در آرژانتین اشتباه است که ما نمی دانیم چه مشکلی دارد.” [Messi] می تواند بسیاری از ناکامی ها را جبران کند، مشکلاتی به این بزرگی. زمانی که لیونل اسکالونی به عنوان سرمربی موقت منصوب شد، این اولین شغل او به عنوان سرمربی و غیرقابل رشک بود. تالیافیکو می گوید: «او جرات داشت. با این حال، چهار سال بعد، آرژانتین یک جام جهانی دیگر را در میان محبوب‌ها آغاز کرد، قهرمان کوپا آمریکا و بدون شکست در 36 بازی.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

این 34 بیشتر از آن چیزی است که قرار بود اسکالونی بگیرد. تاگلیافیکو، یکی از هفت بازیکن باقیمانده از سال 2018، می‌گوید: «انگار داشتیم از صفر شروع می‌کردیم و برای هیچ مربی آسانی نبود. ما اسکالونی را می‌شناختیم [the] دستیار او اخیراً بازنشسته شده بود و به بازیکنان نزدیکتر بود، در نوعی منطقه متوسط ​​و بی طرف، سرزمینی بین بازیکنان و مربی. او جرات کمک داشت. و این کلمه کلیدی است: کمک.

او می‌دانست که نخواهد بود [permanent] مربی. او حتی این را به ما می گفت. “من اینجا هستم تا به شناسایی مجدد افراد با تیم کمک کنم، به رشد شما کمک کنم.” انتظارات کاهش یافته بود و ما می توانستیم بدون نیاز به برد، برد، برد، برنده شدن، ساختن را شروع کنیم. همه چیز شروع به اتفاق افتادن کرد تا زیباتر به نظر برسد. چند بازی دیگر، چند بازی دیگر، و او شروع کرد به درک – ما هم متوجه شدیم – که برای مربی شدن به تجربه زیادی نیاز ندارید. چیزی که شما نیاز داشتید کسی بود که به همه کمک کند جمع شوند. بنابراین شروع شد.»

تاگلیافیکو می‌گوید: «یک سفر بزرگ» در کوپا آمه ریکا 2019 رخ داد، آرژانتین در نیمه نهایی با نتیجه 2-0 از برزیل شکست خورد. اما نگاه کردن به این تحول چهار ساله، لحظه ای است که او آن را مهم ترین لحظه می داند. همچنین آخرین باری بود که شکست خوردند. «یک نسل جدید و یک نسل قدیمی تر وجود داشت. از دست دادیم اما یاد گرفتیم، خودمان را شناختیم. ما در حال رشد بودیم. آنجاست که فدراسیون با مدیر گیر کرده بین سال 2019 و کوپا آمریکای بعدی فراز و نشیب هایی وجود داشت، اما ما احساس کردیم چیزی در حال ساخت است. خوشبختانه، نتایجی را نیز به دست آوردیم که اطمینان حاصل کرد که هیچ چیز خراب نمی شود.

شما با قانع به کوپا آمه ریکا بعدی می روید. همه چیز سر جای خودش است اما اگر ببازی، ممکن است همین باشد. ممکن است چیزی بشکند یک رابطه. یا شاید لئو تصمیم بگیرد که متوقف شود. برد سنگینی کرد. خیلی وقت بود که چیزی نبرده بودیم. این فشار را کاهش داد – اگرچه انتظارات را نیز ایجاد می کند. برای بازیکنانی مانند لئو، [Ángel] دی ماریا که به فینال رسیده بود و پیروز نشده بود، چیز کاملاً متفاوتی بود. از نظر احساسی این بهترین چیزی بود که می توانست اتفاق بیفتد. وقتی با جام برگشتیم، زمان کووید بود اما خیابان‌ها مملو از جمعیت بود، انگار دنیا در حال پایان یافتن بود.»

از او خواسته شد توضیح دهد چرا آرژانتین مانند فوتبال واکنش نشان می دهد، او مکث می کند. او در آغاز یک توضیح طولانی، یک تحلیل اجتماعی، می گوید: «فوتبال زندگی ما را تغییر می دهد. سپس، در پایان، او می ایستد، می خندد و می گوید: “خب، این و این که همه ما دیوانه ایم، معلوم است.”

نیکلاس تاگلیافیکو در یک جلسه تمرینی آرژانتین در دوحه تحت درمان قرار گرفت.
نیکلاس تاگلیافیکو در یک جلسه تمرینی آرژانتین در دوحه تحت درمان قرار گرفت. عکس: عمرو الفیکی/ رویترز

تاگلیافیکو اذعان دارد که موفقیت فشار می آورد، اما او قبول دارد که این تیمی است که آزاد شده است. کوپا آمه ریکا، بدون باخت طولانی می شود، یعنی آنجا است او می‌گوید: انتظار می‌رود، اما می‌دانی که دلیلی دارد.

دلیلش مسی است؟ مدافع 30 ساله لیون می گوید: «نه فقط او. “البته که او مهمترین بازیکن است، اما ما یک گروه بسیار بسیار قوی ساخته ایم. اگر نگاه کنید، ما نام های بزرگی نیستیم، اما به عنوان یک تیم قوی هستیم، در خارج از زمین و همچنین در آن خوب هستیم – و گاهی اوقات این به همان اندازه مهم است.

برای مسی نیز ظاهراً راحت‌تر از همیشه در تیم ملی احساس راحتی می‌کند، همانطور که به نظر می‌رسد ملت با او احساس راحتی بیشتری می‌کنند و او را در آغوش می‌گیرند. تالیافیکو می‌گوید: «از درون نیز احساس می‌کنم که او بیشتر از آن لذت می‌برد. فتح کوپا آمه ریکا او را آزاد کرد اما من حتی قبل از آن هم این را احساس می کردم. می‌توانستم ببینم که او راحت است، و این چیزی است که ما می‌خواستیم: آزادی کامل داشته باشد. چون وقتی آزاد است، از آن لذت می برد، کارهایی که انجام می دهد را می بینیم.

توضیح دادن چرایی آن سخت است. فکر می کنم او شروع به درک این موضوع کرد انتخاب برای همیشه نیست، و او باید از آن لذت ببرد. شاید پدر بودن تو را تغییر دهد، شاید او می دید که باید برای بچه هایش بازی کند نه مردم. احساس می کردم لئو همیشه این وزن را بر دوش خود دارد: “من باید برای آرژانتین برنده شوم.” خوشبختانه، کوپا آمه ریکا به او چیزی را داد که خیلی آرزو داشت. او حتی آرام تر است دانستن اینکه او این را دارد و خوشبختانه هنوز این جام جهانی باقی مانده است – شاید بیشتر.

لئو بهترین است. شاید ما هنوز به طور کامل متوجه نشده ایم زیرا با او بازی می کنیم. شاید 20 سال دیگر این کار را انجام دهم. انشاالله او می تواند جام جهانی را برد و به آن افسانه ای که می گوید باید آن را برد تا شبیه دیگو شود، پایان دهد. چیزی که شما را شگفت زده می کند آرامش، فروتنی است: گاهی اوقات او حتی می تواند خجالتی دیده شود، اما او یک فرد عادی است که می توانید در مورد هر چیزی با او صحبت کنید. گاهی فکر می کنم شاید او نمی داند چقدر بزرگ است، چه چیزی در دنیا تولید می کند.

دیوانه وار است که فکر کنم اکنون افرادی هستند که از لئو انتقاد می کنند. و چرا؟ چون جامی نگرفت. آنها رسیدن او به چهار فینال را نادیده می گیرند، که آسان نیست. او کار را آسان کرد. اما چون برنده نشد، مورد انتقاد قرار گرفت. حالا، این تغییر کرده است. شاید یاد گرفتیم ما از طریق گرفتن ضربه ها، لحظات بد، شرایط واقعی و سخت بودن آن را یاد گرفتیم. و افرادی که از او انتقاد کردند در نهایت پشیمان شدند. غیرقابل تصور بود، اما ما یاد می گیریم.

نیکلاس تاگلیافیکو

واضح است که ما نمی گوییم که مورد علاقه ما هستیم. تیم هایی هستند که بسیار بسیار قوی هستند گاهی اوقات شما باختید و ممکن است به دلایلی احمقانه باشد. ما نیازی به ایجاد این انتظار نداریم: ما باید روی آنچه می توانیم انجام دهیم تمرکز کنیم. می دانیم که عربستان مدت زیادی است که با هم تمرین می کنند، روز اول است و ما فقط به این بازی فکر می کنیم. بهترین شروع جام جهانی برنده شدن است. و چیزی که در جام جهانی گذشته یاد گرفتم این است: به جلو نگاه نکن، مسیر را دنبال کن. اگر فرض کنید، این اتفاق نمی افتد.

ما در شرایط خوبی هستیم و در کنار کشورهای بزرگ حضور خواهیم داشت، اما افراد مورد علاقه؟ نه پاها روی زمین اتفاقی که افتاد، افتاد: آن بازی های شکست ناپذیر، کوپا آمریکا. ما با احساس قوی و رقابتی وارد می شویم. ما میل، اعتماد به نفس داریم و می دانیم که از کجا آمده ایم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده هری دان که به راننده آمریکایی “وحشت زده” گفته شد به دادگاه نروید | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده هری دان گفته اند …