آسیب‌پذیرترین کشور بریتانیا به دلیل سیستم‌های گیج‌کننده، پشتیبانی قبض انرژی را از دست می‌دهد | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خیریه ها هشدار داده اند که فقیرترین و آسیب پذیرترین افراد در بریتانیا در خطر از دست دادن حمایت قبض انرژی و پرداخت هزینه های زندگی که به آنها تعلق می گیرد، به دلیل عدم شفافیت در مورد آنچه از سوی دولت در دسترس است و نحوه دریافت آن، وجود دارد.

بر اساس طرح حمایت از قبوض انرژی که توسط ریشی سوناک زمانی که صدراعظم بود، اعلام شد، همه خانوارها واجد شرایط تخفیف 400 پوندی در قبض انرژی هستند که از ماه گذشته در شش قسط پرداخت می شود.

بیشتر مشتریان باید تخفیف را به صورت خودکار اعمال کنند، در حالی که کسانی که از مترهای پیش پرداخت سنتی استفاده می کنند، قرار است کوپن یا اعتبار خودکار را در نقاط شارژ دریافت کنند. اما موسسه خیریه ملی انرژی اکشن (NEA) می‌گوید «خطر قابل توجهی» وجود دارد که خانوارهایی که دارای کنتورهای پیش‌پرداخت قدیمی‌تر هستند، نمی‌توانند کوپن‌هایی را که برخی از آنها با نام اشتباه یا با جزئیات نادرست خطاب شده‌اند، بازخرید کنند.

در همین حال، کارکنان بانک مواد غذایی به این موضوع گفته اند مشاهده کننده آنها شاهد سردرگمی قابل توجهی در مورد حمایت از قبض انرژی و پرداخت هزینه زندگی 650 پوندی هستند – که قرار است در دو قسط به کسانی که دارای مزایای کم درآمد و اعتبار مالیاتی هستند پرداخت شود. آنها می گویند که بسیاری از آنها پرداختی را دریافت نکرده اند.

این هشدارها در حالی است که داده‌های دولتی نشان می‌دهد که 42 درصد از کوپن‌ها برای مشتریان با مترهای پیش‌پرداخت قدیمی‌تر هنوز بازخرید نشده‌اند و هشدار می‌دهد که این می‌تواند «نشانه هشداردهنده‌ای باشد مبنی بر اینکه کسانی که بیشتر نیاز دارند ممکن است از دست بدهند». پیتر اسمیت، مدیر خط مشی NEA، گفت که این خانوارها با “چالش های مهمی برای دسترسی به این حمایت های دولتی، علیرغم اینکه در معرض خطر شدید قرار دارند” روبرو هستند.

ما متوجه شدیم که کوپن‌ها با نام اشتباه یا اطلاعات شخصی نادرست ارسال می‌شوند. زیرا [in-store payment service] Payzone در این طرح شرکت نمی کند، برخی از مشتریان برای دسترسی به پشتیبانی مجبورند مسافت های طولانی را طی کنند. مشاهده کنندهوی افزود: این موسسه خیریه از افرادی که متر سنتر دارند می خواهد که خودشان با تامین کنندگان خود تماس بگیرند.

وی افزود: «ما همچنین در حال صحبت با دولت هستیم که در صورت عدم بهبود نرخ بازخرید قبل از پایان ماه مارس، زمانی که این طرح به پایان می‌رسد، چه شرایط اضطراری می‌تواند برای اطمینان از دریافت پشتیبانی معادل این مشتریان ایجاد شود.»

شارلوت وایت، مدیر بانک غذای ارلزفیلد در جنوب غربی لندن، گفت که باید به افراد زیادی کمک می کرد – بسیاری از آنها به اینترنت دسترسی نداشتند و در تاریکی در خانه نشسته بودند و کت پوشیده بودند – تا پرداخت های خود را دریافت کنند.

او گفت: «این کاملاً گیج‌کننده است، بنابراین بسیاری از مردم خاموش می‌شوند و وقتی مسئولیت بر عهده خود مردم است واقعاً خسته‌کننده است».

“فقط این نیست که چه پشتیبانی در دسترس است، بلکه نحوه دسترسی افراد به این پشتیبانی بسیار مهم است.”

او گفت که مشکل صرفاً انتخاب غذا در مقابل گرم کردن نیست، بلکه این واقعیت است که بسیاری از مردم مجبورند برق خود را به میزان قابل توجهی جیره بندی کنند.

او گفت که مردم “در تاریکی نشسته اند، با پتو می نشینند و اتاق های خانه را که استفاده می کنند محدود می کنند.” وایت گفت زنی که او این هفته با او صحبت کرد برای حفظ گرما در اتاق غذاخوری خود می خوابید.

مشاوره شهروندی همچنین سه مشکل اصلی را برای افرادی که سعی در استفاده از کوپن برای کنتورهای پیش پرداخت سنتی دارند، گزارش کرد. “مردم در مورد حمایتی که در این زمستان ارائه می شود سردرگم هستند. افراد کوپن های خود را در پست دریافت نکرده اند. و مردم به دلایل مختلف نمی توانند از کوپن ها در جایی که شارژ می کنند استفاده کنند.» این سازمان خواستار حمایت هدفمندتر شد. ما همچنین از سرویس‌های محلی شنیده‌ایم که برخی از مردم کوپن‌های خود را نقد نمی‌کنند زیرا آنها را برای اواخر سال که هوا سردتر است ذخیره می‌کنند.»

وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی گفت: تمام کوپن های اکتبر و نوامبر ارسال شده است: “اگر مشتریان آنها را دریافت نکرده اند، یا در بازخرید آنها با مشکل روبرو هستند، باید با تامین کننده خود تماس بگیرند.

ما قدردانی می کنیم که برخی از مشتریان برای بازخرید کوپن های خود نیاز به سفر دارند… مشتریان باید مطمئن باشند که هر کوپن ماهانه 90 روز معتبر است و حتی در صورتی که کوپن را در 90 روز پس انداز نکرده باشند، می توانند با تامین کننده خود صحبت کنند. کوپن قابل صدور مجدد است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صعود ایلیمان ندایی از لیگ یکشنبه به ستاره جام جهانی سنگال | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، منلیمان ندای می‌خواست مهارت‌های خود را …