صلیب سرخ می گوید که افغان ها در زمستان امسال برای زندگی شان مبارزه خواهند کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مقام ارشد صلیب سرخ گفت که شرایط در افغانستان تحت کنترل طالبان در سال آینده بدتر خواهد بود و افغان های بیشتری برای بقا تلاش خواهند کرد.

این کشور در آستانه گذراندن دومین زمستان خود از زمان تصرف قدرت توسط این گروه مذهبی در آگوست 2021 است — یک رویداد شوک که اساساً افغانستان را متحول کرد و میلیون ها نفر را به فقر و گرسنگی کشاند زیرا کمک های خارجی تقریباً یک شبه متوقف شد.

مارتین شوپ، مدیر عملیات در کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، صلیب سرخ، اواخر روز یکشنبه در مصاحبه‌ای گفت: «مشکلات اقتصادی وجود دارد. این بسیار جدی است و مردم برای زندگی خود تلاش خواهند کرد.

تحریم حاکمان طالبان، توقف نقل و انتقالات بانکی و میلیاردها دلار مسدود شده در ذخایر ارزی افغانستان، دسترسی به موسسات جهانی و پول خارجی را که قبل از خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از اقتصاد این کشور حمایت می کردند، محدود کرده است.

شوپ خاطرنشان کرد که شروع زمستان نیازهای انسانی حاد را که نیمی از کشور در حال حاضر با آن مواجه است، تشدید خواهد کرد.

وی گفت: قیمت‌ها به دلایل مختلفی در حال افزایش است، اما موضوع تحریم‌ها نیز پیامدهای زیادی را به دنبال داشته است.

ما بیشتر و بیشتر افغان‌هایی را می‌بینیم که مجبورند وسایل خود را برای گذران زندگی بفروشند، جایی که مجبورند مواد برای گرم کردن بخرند و در عین حال باید با هزینه‌های فزاینده برای غذا و سایر اقلام ضروری روبرو شوند.»

سازمان‌های بشردوستانه برای ادامه حیات تلاش می‌کنند

او گفت که تحریم ها یک چالش در دریافت به موقع کمک ها و تدارکات لازم به کشور است و مهم است که همه تحریم ها دارای معافیت های بشردوستانه باشند تا سازمان هایی مانند صلیب سرخ بتوانند به کار خود ادامه دهند.

او افزود که صلیب سرخ در حال حاضر حقوق 10,500 پرسنل پزشکی را ماهانه پرداخت می کند تا اطمینان حاصل شود که خدمات اولیه مراقبت های بهداشتی پابرجا هستند.

ما بسیار آگاه هستیم که وظیفه اصلی ما پرداخت حقوق کارکنان پزشکی نیست. ما به عنوان یک سازمان بشردوستانه در بهترین موقعیت برای انجام این کار نیستیم.

شوپ که برای اولین بار به عنوان مدیر عملیات از زمان تسلط طالبان به افغانستان سفر می کرد، گفت که این آژانس بیشتر زندانیان این کشور را تغذیه می کند.

او نتوانست فوراً بگوید که چه تعداد زندانی در افغانستان وجود دارد.

او گفت: “ما حمایت خود را از زندان ها و زندانیان افزایش داده ایم و اطمینان حاصل می کنیم که مواد غذایی در زندان های سراسر کشور تامین می شود.” امروزه حدود 80 درصد از جمعیت زندانیان از چنین حمایت های غذایی بهره مند هستند.»

او نقش صلیب سرخ را به‌عنوان «اقدامی برای توقف» توصیف کرد که پس از فروپاشی دولت افغانستان مورد حمایت ایالات متحده، زمانی که واشنگتن خروج نهایی نیروهای خود را در اوت 2021 آغاز کرد، ضروری شد.

هیچ کشوری در جهان امارت اسلامی افغانستان را به رسمیت نشناخته است، آنطور که طالبان اداره آنها را می نامند و آنها را در سطح بین المللی منزوی کرده است.

این گروه مذهبی قبلاً در دهه 1990 بر افغانستان حکومت می کرد و در سال 2001 با حمله آمریکا سرنگون شد.

طالبان در سال‌های پیشین خود در قدرت، اعدام‌ها، شلاق و سنگسار را در محاکم طالبان در ملاء عام انجام دادند.

طالبان پس از تسلط بر افغانستان در آگوست 2021، در ابتدا وعده دادند که میانه‌روتر باشند و حقوق زنان و اقلیت‌ها را رعایت کنند. در عوض، آنها حقوق و آزادی ها را به شدت زیر پا گذاشته اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …