جک اسمیت، بازپرس ویژه جدید، در پرونده های فساد تحصیل کرده است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در آن زمان، ملانی اسلون، مدیر وقت شهروندان برای مسئولیت و اخلاق در واشنگتن، گفت که وزارت دادگستری به دلیل انجام یک پیگرد خطرناک علیه آقای ادواردز که مبتنی بر تفسیری بدیع از قوانین مالی مبارزات انتخاباتی بود، مستحق «مورد انتقاد» است. ، حتی در حالی که از پرونده های فساد سنتی تر خودداری می کرد.

او گفت: «مواردی که آنها تصمیم به تعقیب قضایی می‌گیرند و نه محاکمه می‌کنند، نشان‌دهنده یک استراتژی نامنسجم است. در برخی موارد، آنها مایلند مانند جان ادواردز بسیار پرخاشگر باشند، و از سوی دیگر در امتناع از تعقیب افرادی مانند جان انساین و دان یانگ بیش از حد محتاط هستند.

اما در مصاحبه ای با نیویورک تایمز در سال 2012، آقای اسمیت خاطرنشان کرد که تنها چند مورد اخیر این واحد توجه ملی را به خود جلب کرده است. او گفت که آن‌ها به طور کامل نشان نمی‌دهند که این واحد در شرایطی که او به‌عنوان تاکید مجدد بر رسیدگی به پرونده‌های قضایی تحت مدیریت خود نشان می‌دهد، چگونه عمل می‌کند.

آقای اسمیت گفت: «ما بیشتر از هر زمان دیگری در این بخش تلاش می کنیم و بیش از هر زمان دیگری برنده می شویم. “به طور کلی، ما به طور موثر در حال رسیدگی به پرونده ها و مراجعه بیشتر به دادگاه هستیم، این همان چیزی است که مردم از بخش ما انتظار دارند. ما در سراسر کشور در حال انجام پرونده هستیم.»

بخش صداقت عمومی در سایر تحقیقات پرمخاطب غالب بود. در سال 2013، ریک رنتزی، نماینده سابق جمهوری خواه آریزونا، که حدود دو سال را در زندان گذرانده بود، محکوم شد. این پرونده، که منشأ آن قبل از ورود آقای اسمیت به وجود آمد، بر اخاذی، رشوه خواری و مبادله غیرقانونی زمین فدرال متمرکز بود. (آقای ترامپ بعداً آقای رنتزی را در میان انبوهی از اقدامات عفو در ژانویه 2021، در آخرین ساعات ریاست‌جمهوری خود عفو کرد.)

آقای اسمیت همچنین به نظارت بر تعقیب قضایی جفری استرلینگ، افسر سابق سیا که به سوء استفاده از اسرار امنیت ملی و ممانعت از اجرای عدالت محکوم شده بود، کمک کرد. او متهم به افشای اطلاعات مربوط به یک عملیات مخفی ظاهراً ناموفق برای خرابکاری در برنامه هسته ای ایران به خبرنگار تایمز بود.

آقای استرلینگ در سال 2015 بر اساس قانون جاسوسی و قانون مانع تراشی محکوم شد. قابل ذکر است که هر دوی آنها اتهامات احتمالی در مرکز تحقیقات درباره مدیریت آقای ترامپ با اسناد دولتی هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …