“بدترین زمستان زندگی ما”: پایتخت اوکراین برای روزهای سرد و تاریک آینده آماده می شود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

به دنبال بزرگترین حمله موشکی به شبکه برق این کشور در روز سه شنبه، وضعیت در پایتخت اوکراین و دیگر شهرهای بزرگ به شدت وخیم شده است.

اپراتور شبکه دولتی اوکراین Ukrenergo گزارش داد که 40 درصد از اوکراینی ها به دلیل آسیب رساندن به حداقل 15 هاب اصلی انرژی در سراسر کشور با مشکلاتی روبرو هستند.

این شبکه با هشدار به اینکه قطعی برق ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد، گفت: “تاب آوری و شجاعت چیزی است که در این زمستان به آن نیاز داریم”.

ویتالی کلیچکو، شهردار کیف نیز بر لزوم آمادگی و انعطاف پذیری در مواجهه با خاموشی احتمالی تاکید کرد.

کلیچکو گفت: “بدترین سناریو. در واقع، من دوست ندارم در مورد آن صحبت کنم، اما اگر برق، خاموشی، آب، گرمایش، خدمات و ارتباطات نداریم، باید آماده باشم.” AP در روز جمعه

Ukrenergo در بیانیه ای گفت که “هزاران کیلومتر از خطوط فشار قوی کلیدی کار نمی کنند”، که کل کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

تصویری از یک ایستگاه ترانسفورماتور منتشر کرد که توسط یک موشک روسی منهدم شد و حدود 400000 نفر را بدون برق گذاشت. بر اساس این گزارش، “هم اکنون ده ها ترانسفورماتور از این دست در سیستم برق وجود دارد که این تجهیزات به سرعت قابل تعویض نیستند.”

رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی پس از اعتصابات هفته گذشته گفت که بیش از 10 میلیون اوکراینی بدون برق مانده اند. تا روز یکشنبه، او گفت که برخی از مناطق بهبود یافته اند.

زلنسکی در سخنرانی شبانه خود گفت: «ترمیم شبکه ها و قابلیت های تامین فنی، مین زدایی خطوط انتقال برق، تعمیرات – همه چیز به صورت شبانه روزی ادامه دارد.

او گفت که خاموشی یکشنبه شب در 15 منطقه و شهر کیف برنامه ریزی شده است. Ukrenergo گفت که قطعی برنامه ریزی شده در هر منطقه در روز دوشنبه وجود خواهد داشت.

ارتفاعات مانند تله مرگ هستند

سرمای شدید و اولین برف وضعیت کیف را به طور قابل توجهی پیچیده کرده است.

سرما مردم را وادار می کند که بخاری های خود را روشن کنند، که به شدت بار شبکه را افزایش می دهد و قطع برق را طولانی تر می کند.

با توجه به کاهش دما، مقامات کیف اعلام کردند که در حال ایجاد نقاط گرمایش مشترک هستند.

در شهر 3 میلیونی 528 نقطه اورژانس شناسایی شده است. در اینجا، ساکنان می توانند گرم شوند، چای بنوشند، تلفن های خود را شارژ کنند و از هر گونه کمک لازم بهره مند شوند.

نقاط گرمایش به منابع برق مستقل و همچنین اتاق های دیگ بخار ویژه مجهز خواهند شد.

شهردار کلیچکو نیز از اقدامات انجام شده برای آماده سازی برای قطع انرژی با شروع دماهای پایین تر صحبت کرد: “ما ژنراتورهای الکتریکی (از) شرکای خود را آماده کردیم و (از آنها درخواست کردیم) که آنها برای ما ارسال می کنند. برای این مورد، ما داریم. ذخایر گازوئیل، (از) نفت. ما چیزهای گرم زیادی داریم. دارو داریم.”

بسیاری از ساکنان کیف شروع به گذاشتن جعبه‌های غذا، چراغ قوه و پاوربانک در آسانسور کرده‌اند تا در صورت گیرکردن طولانی‌مدت کسی در آسانسورها.

به دلیل کمبود برق، حمل و نقل عمومی مختل شده و بسیاری از مغازه های کوچک نمی توانند کار کنند.

زندگی در آپارتمان های مرتفع مشرف به پایتخت جنگ زده اوکراین مانند یک تله مرگ است.

نه چراغ، نه آب و نه راهی برای پختن غذا. و هیچ آسانسوری که با آن بتوان از طبقه 21 فرار کرد نباید موشک روسیه حمله کند. حتی وقتی برق برمی گردد، هرگز برای مدت طولانی روشن نمی شود.

آناستازیا پیروژنکو می گوید: «حملات روسیه اوکراین را به عصر حجر می کشاند. در طلسم 24 ساعته اخیر، بلند مرتبه 26 طبقه او فقط برای نیم ساعت برق داشت.

او می گوید که «شرایط زندگی نظامی» او و همسرش را از آپارتمانشان بیرون کرده است.

این جوان 25 ساله گفت: “ساختمان ما مرتفع ترین منطقه است و یک هدف عالی برای موشک های روسی است، بنابراین ما آپارتمان خود را به خانه پدر و مادرمان ترک کردیم و برای بدترین زمستان زندگی خود آماده می شویم.”

اکثر بیمارستان‌های کیف قبلاً ژنراتور دریافت کرده‌اند و هنوز برق در آنجا قطع نشده است.

“بدون نور زندگی کنید، اما نه با روس ها”

بیمارستان اولکساندریوسکا، بزرگترین و قدیمی ترین بیمارستان در مرکز کیف، گزارش داد که جراحی های انتخابی را لغو نکرده است زیرا بیمارستان ژنراتورهای برق را از فرانسه دریافت کرده است. ژنراتورها همچنین به مؤسسات آموزشی و خدمات اجتماعی عرضه شده است.

ولودیمیر کودریتسکی، رئیس Ukrenergo، روز جمعه گفت: “چنین تاسیساتی برای ما اولویت است و بیشتر آنها به منابع انرژی خودمختار مجهز هستند.”

با این حال، بسیاری از مدارس در کیف با اختلالات قابل توجهی در روند یادگیری متحمل شده اند، به دلیل کمبود برق به معنای قطع اینترنت که یادگیری از راه دور را تقریبا غیرممکن می کند.

یاروسلاو، 8 ساله، پس از یک حمله موشکی که تمام پنجره های مدرسه را منفجر کرد و به پناهگاهی در آنجا آسیب رساند، از رفتن به مدرسه خود در منطقه وینورادار کیف باز ماند.

اولنا، مادر یاروسلاو، که در یک مصاحبه تلفنی خواستار مخفی کردن نام خانوادگی او به دلایل ایمنی شد، گفت: “بیشتر بچه ها از راه دور درس می خواندند، اما اکنون دیگر امکان این کار وجود ندارد.” ما در تلاشیم تا از کودکان در برابر وحشت جنگ محافظت کنیم، اما سرما و کمبود نیرو تا حد زیادی مانع این امر می شود.

تحلیلگران می گویند که حملات موشکی روسیه به صنعت انرژی بر پیشروی موفقیت آمیز ارتش اوکراین در جنوب و وضعیت در میدان نبرد به طور کلی تأثیری ندارد.

ولودیمیر فسنکو، تحلیلگر اندیشکده پنتا سنتر در کیف، گفت: «روس‌ها نمی‌توانند در میدان نبرد پیروز شوند، و بنابراین از سرما و تاریکی به عنوان سلاحی علیه مردم غیرنظامی استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند وحشت، افسردگی و روحیه اوکراینی‌ها را تضعیف کنند». AP

پوتین در حال متحمل شکست های نظامی است و نیاز مبرمی به یک مکث نظامی دارد، به همین دلیل است که زلنسکی را به این شکل وحشیانه مجبور به مذاکره می کند.

این تحلیلگر بر این باور است که کرملین همچنین در تلاش است تا بر حمایت غرب از اوکراین فشار بیاورد، زیرا اتحادیه اروپا و ایالات متحده مجبور خواهند شد بسته های کمکی را به کیف منجمد در میان مشکلات داخلی فزاینده گسترش دهند.

فسنکو گفت: پوتین در تلاش است تا قیمت حمایت از اوکراین را بسیار بالا ببرد – این هم در مورد پول و هم در مورد جریان احتمالی جدید پناهجویان به اروپا از یک کشور در حال انجماد صدق می کند.

پیروژنکو که بلند مرتبه خود را ترک کرده بود، با مادرش در یک آپارتمان کوچک در کیف نقل مکان کرد که اکنون خانه پنج نفر است. این خانواده یک خانه چوبی در روستایی نزدیک کیف دارند و در صورت تخلیه اجباری هیزم آماده کرده اند.

پیروژنکو گفت: “ما درک می کنیم که زمستان می تواند طولانی، سرد و تاریک باشد، اما ما آماده ایم تا تحمل کنیم.” ما حاضریم بدون نور زندگی کنیم، اما نه با روس ها».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …