دریاچه کاری مدعی است که رای دهندگانش از حق رای محروم بوده اند. رای دهندگان او داستان متفاوتی می گویند.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هم خانم گیلبرتسون و هم آقای الینگتون گفتند که خرابی انبوه چاپگرها تاکنون تکنسین های شهرستان و شرکت را گیج کرده است. خانم گیلبرتسون گفت که پس از تکمیل کار فوری تر شمارش آرا، تحقیقات کاملی انجام خواهد شد.

خانم گیلبرتسون گفت: “ما به دنبال علت اصلی هستیم.”

تکنسین ها مشکل چاپگر را تا اواخر صبح روز انتخابات حل کرده بودند و تا بعد از ظهر تنظیمات چاپگرهای آسیب دیده به روز شده بود. در این میان، کارکنان نظرسنجی سه گزینه را برای رای دادن به رای دهندگان پیشنهاد کردند. ساده ترین کار این بود که آنها را در شکافی با علامت “3” در جعبه قفل شده زیر جدولگر قرار دهید تا بعداً در مرکز انتخابات مرکزی شهرستان در مرکز شهر فینیکس جمع آوری و شمارش شود.

اما در عرض دو ساعت پس از اولین مشکلات چاپگر، ادعاهای وحشیانه و سوء ظن های بی رویه در رسانه های اجتماعی پیرامون شکاف 3، یا همان طور که معمولاً جعبه 3 نامیده می شد، منتشر شد، از جمله پست های کلی وارد، رئیس حزب جمهوری خواه ایالتی، و اندی بیگز، نماینده جمهوری خواه کنگره از آریزونا. پس از اینکه مقامات کانتی ماریکوپا در توییتر به رای دهندگانی که از نقص گزینه هایشان، از جمله استفاده از جعبه 3 متاثر شده بودند، اطلاع دادند، خانم وارد در پاسخ توییت کرد: «رای خود را در «جعبه 3» قرار ندهید تا در مرکز شهر جدول بندی شود. کانتی ماریکوپا امروز جدول‌سازهای خود را در مرکز شهر روشن نمی‌کند!» پست او تقریبا 400 بار بازنشر شد.

با گذشت روز، مبارزات انتخاباتی خانم لیک، که از حضور افسرده کننده در انتخابات محتاط بود، به آرامی ادعاهای متحدان سیاسی خود را پس زد.

هارمیت دیلون، وکیل کمپین، سعی کرد رای دهندگان را در توییتر در مورد درستی آرای خود که برای شمارش بعدی کنار گذاشته شده بود، اطمینان دهد. او درباره جعبه 3 نوشت: “آنها باید این را داشته باشند.” در یک کنفرانس خبری، خانم لیک از حامیانش خواست تا در صف رای دادن بمانند و خانم دیلون دوباره به آنها در مورد استفاده از جعبه 3 اطمینان داد.

مقامات انتخابات شهرستان ادعاهای Box 3 و دیگر تئوری های توطئه را عامل تشدید کندی و سردرگمی ناشی از خرابی چاپگر می دانند. خانم گیلبرتسون گفت که 146 برگه رای موقت از مجموع 1.6 میلیون رای شمارش شده تاکنون در این شهرستان برای تحقیقات بیشتر کنار گذاشته شده است، زیرا رای دهندگان در بیش از یک محل رای گیری ثبت نام کرده اند.

بیل گیتس، رئیس هیئت ناظران ماریکوپا و وکیل سابق انتخاباتی حزب جمهوری خواه ایالتی، گفت که برخی از رای دهندگان «اصرار داشتند که برگه رای را 10، 20 و حتی 40 بار از طریق جدول‌بندی بگذارند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …