وام های دانشجویی در انگلستان: آنچه باید بدانید | پول

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانشجویان مقطع کارشناسی ممکن است ده ها هزار پوند برای تأمین هزینه تحصیل خود وام بگیرند، اما وقتی نوبت به بازپرداخت وام های دانشجویی می رسد، قوانین می تواند گیج کننده باشد.

چه چیزی قرض خواهید گرفت؟

پائولا روش، مدیر عامل راه حل های مصرف کننده در Equifax UK، می گوید: “وام های دانشجویی موضوع پیچیده ای است، و افسانه های زیادی وجود دارد، بنابراین مهم است که دانشجویان بازپرداخت، تعهدات آنها و پیامدهای وام های آینده را درک کنند.”

این بستگی به زمان مدرک تحصیلی شما دارد، همچنین اینکه اهل کجا هستید و جایی که برای تحصیل انتخاب می کنید.

دانشگاه های انگلیسی می توانند از دانشجویان خانگی تا سقف 9250 پوند در سال دریافت کنند. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی در انگلستان می توانند برای تامین هزینه های زندگی خود وام نگهداری تا سقف 12667 پوند دریافت کنند. کمک هزینه های نگهداری در سال 2016 متوقف شد.

لازم نیست وام ها را تا پس از فارغ التحصیلی بازپرداخت کنید، اما در زمانی که هنوز در حال تحصیل هستید، سود جذب می کنید.

نرخ بهره چیست؟

وام های دانشجویی از روزی که اولین پرداخت به حساب بانکی شما یا دانشگاه شما وارد می شود تا زمانی که به طور کامل بازپرداخت یا لغو شود، سود تعلق می گیرد. بهره روزانه محاسبه می شود و هر ماه به مانده اعمال می شود که به آن بهره مرکب می گویند.

قوانین به برنامه بازپرداختی که در آن هستید بستگی دارد: چهار مورد مختلف وجود دارد، اما اگر یک دانشجوی انگلیسی یا ولزی هستید که در دهه گذشته یک دوره کارشناسی را در هر نقطه از بریتانیا شروع کرده اید، در برنامه 2 هستید، بنابراین ما بررسی کرده ایم. در این گزینه

نمای عقب دانشجویی که پشت میز نشسته و در حال مطالعه در کتابخانه دانشگاه است
لازم نیست وام ها را تا پس از فارغ التحصیلی بازپرداخت کنید، اما در زمانی که هنوز در حال تحصیل هستید، سود جذب می کنید. عکس: aberCPC/Alamy

در حین تحصیل، نرخ بهره معمولاً بر اساس شاخص قیمت خرده‌فروشی (RPI) است که معیاری از تورم است که شامل هزینه‌های مسکن به اضافه 3 درصد می‌شود، اما پس از فارغ‌التحصیلی این نرخ به درآمد شما وابسته است. این نرخ معمولاً در 1 سپتامبر هر سال بر اساس RPI مارس قبل تعیین می شود.

اگر 27295 پوند یا کمتر درآمد دارید، نرخ بهره محاسبه شده رقم تورم است، اما اگر بیشتر از این درآمد دارید، نرخ بالاتری را به حقوق خود پرداخت می کنید. این یک مقیاس کشویی است و وام گیرندگان پس از کسب درآمد حدود 50000 پوند به حداکثر نرخ RPI به اضافه 3٪ می رسند.

شهریور امسال، به دلیل افزایش تورم، نرخ سود وام های طرح 2 به مدت سه ماه به 6.3 درصد محدود شد و دولت اخیراً تأیید کرده است که این نرخ در دسامبر به 6.5 درصد افزایش می یابد.

چقدر برای بازپرداخت

دانشجویان تمام وقت از آوریل پس از فارغ التحصیلی شروع به بازپرداخت وام خود از طریق سیستم مالیاتی می کنند، اما این بازپرداخت های خودکار تنها زمانی شروع می شود که درآمد شما از سقف آستانه برنامه بازپرداخت شما که در این مورد 27295 پوند در سال است، بیشتر شود.

این به عنوان حقوق ماهانه 2274 پوند یا 524 پوند در هفته در انگلستان عمل می کند. اگر درآمد شما کمتر از این باشد، بازپرداخت ها متوقف می شود تا زمانی که درآمد شما بهبود یابد.

در طرح 2، دانش‌آموزان 9% از درآمدی را که بیش از 27295 پوند به دست می‌آورند، صرف نظر از میزان بدهی خود می‌پردازند.

امکان بازپرداخت اضافی وجود دارد اما این کار توسط کارشناسان مالی توصیه نمی شود. توصیه دولت این است که قبل از انجام این کار «درباره شرایط شخصی و مالی خود و اینکه چگونه ممکن است در آینده تغییر کند فکر کنید».

وام گیرندگان تنها در صورتی باید پرداخت های اضافی را انجام دهند که انتظار داشته باشند تا پایان 30 سال، مانده مانده را به طور کامل بازپرداخت کنند.

در حال حاضر، تنها حدود یک چهارم دانشجویان این کار را انجام می‌دهند، اگرچه انتظار می‌رود این رقم افزایش یابد، زیرا از سپتامبر آینده، دانشجویان در انگلستان باید وام‌های دانشگاهی را در مدت 40 سال پس بدهند.

چه کسی مجبور نیست بازپرداخت کند؟

فارغ التحصیلان در صورت کسب درآمد کمتر از 27295 پوند نیازی به بازپرداخت وام ندارند و مانده آن پس از 30 سال از بین می رود. این بدان معناست که کسی که هرگز بیشتر از این درآمد ندارد، هرگز وام خود را پس نخواهد داد.

وام دانشجویی ممکن است برای افرادی که دیگر نمی‌توانند به دلیل بیماری یا ناتوانی کار کنند و مزایا خاصی از جمله پرداخت‌های استقلال شخصی، کمک هزینه زندگی از کارافتادگی، مزایای از کارافتادگی صدمات صنعتی و کمک هزینه ازکارافتادگی شدید را مطالبه می‌کنند، لغو شود.

در صورت فوت دانش آموز نیز حذف می شود. اعضای خانواده باید به شرکت وام های دانشجویی (SLC) اطلاع دهند و شواهدی مانند اصل گواهی فوت و شماره مرجع مشتری را ارائه دهند.

مالیات چطور؟

بازپرداخت ها بر اساس درآمد قبل از مالیات است، اما پول پس از پرداخت مالیات برداشت می شود. شخصی با حقوق سالانه زیر آستانه بازپرداخت £ 27,295 نباید هیچ کمک وام دانشجویی داشته باشد.

با این حال، اگر درآمد از سقف هفتگی یا ماهانه به ترتیب 524 پوند و 2274 پوند بیشتر شود، بازپرداخت ممکن است کسر شود، به عنوان مثال، از طریق ساعات کار اضافی یا دریافت پاداش.

اضافه پرداخت ها را می توان در پایان سال مالیاتی با تماس با SLC بازپس گرفت.

انبوهی از اوراق بهادار دانشجویی شرکت محدود.
در پایان سال مالیاتی در مورد بازپس گیری اضافه پرداختی با شرکت وام های دانشجویی تماس بگیرید. عکس: جانی وایت/آلامی

اگر به خارج از کشور مهاجرت کنید چه؟

این یک افسانه است که با مهاجرت به خارج از کشور می توان از بازپرداخت وام های دانشجویی جلوگیری کرد. کسانی که قصد دارند به مدت سه ماه یا بیشتر به خارج از کشور مهاجرت کنند، باید با SLC تماس بگیرند، که بررسی می کند که چه بازپرداخت هایی باید انجام شود و اگر چنین است، چقدر باید پرداخت شود.

این فقط برای افرادی که در خارج از کشور کار می کنند صدق می کند، نه برای تحصیل، کار داوطلبانه یا مسافرت.

فارغ التحصیلانی که در خارج از کشور زندگی می کنند به جای پولی که به طور خودکار از حقوق آنها کسر می شود، باید مستقیماً SLC را پرداخت کنند، چه از طریق حساب آنلاین خود یا از طریق انتقال بانکی بین المللی.

قوانین بازپرداخت مانند انگلستان است، اما آستانه های درآمد متفاوتی برای هر کشور وجود دارد که منعکس کننده تغییرات هزینه های زندگی است. به عنوان مثال، در ایالات متحده این آستانه معادل 32755 پوند و در سنگاپور 16380 پوند است.

هرکسی که نتواند اطلاعات درآمد خود را به SLC بدهد، باید یک بازپرداخت ماهانه ثابت بجای بازپرداخت بر اساس درآمد بپردازد، که ممکن است هزینه ماهانه بیشتری داشته باشد.

برج ایفل در غروب خورشید در پاریس، فرانسه
برج ایفل در غروب خورشید در پاریس. این یک افسانه است که با مهاجرت به خارج از کشور می توان از بازپرداخت وام های دانشجویی جلوگیری کرد. عکس: استفان ماهه/ رویترز

بریتانیایی هایی که در زمانی که در خارج از کشور هستند وام های دانشجویی را بازپرداخت نمی کنند، معوقه ایجاد می کنند.

بر اساس آخرین آمار دولت، 54700 فارغ التحصیل در خارج از کشور زندگی می کردند و وام خود را پرداخت می کردند – 8700 نفر افزایش یافته است – اما تعداد وام گیرندگانی که معوقه خود را نکول کردند، در آوریل 1500 به 49500 افزایش یافت.

روی وام مسکن تاثیر داره؟

وام های دانشجویی در پرونده اعتباری ظاهر نمی شوند یا بر رتبه بندی اعتباری تأثیر نمی گذارند. با این حال، هنوز هم می‌تواند بر میزان تمایل یک بانک به افرادی که برای وام مسکن درخواست می‌کنند، به عنوان پرداخت وام در نظر گرفته شود، تأثیر بگذارد.

Roche از Equifax UK می گوید: «اولین چیزی که باید بدانید این است که بازپرداخت وام دانشجویی به طور مستقیم بر امتیاز اعتباری شما تأثیر نمی گذارد. آنها در گزارش اعتباری شما نشان داده نمی شوند و به طور مستقیم بر توانایی شما برای گرفتن وام در آینده تأثیر نمی گذارند.

“این به این دلیل است که آنها به طور خودکار از درآمد فارغ التحصیلان کسر می شوند، قبل از اینکه پول به حساب بانکی شما برسد، و این فقط زمانی اتفاق می افتد که شما بیش از مقدار آستانه درآمد داشته باشید.

با این حال، بدهی دانشجویی که به روش‌های دیگری جمع‌شده است، در گزارش اعتباری شما نشان داده می‌شود، به عنوان مثال، هزینه‌های کارت اعتباری، استفاده از اضافه برداشت و سایر وام‌های شخصی مانند تلفن همراه.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …