ایلان ماسک حساب توییتر ترامپ را بازگرداند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آقای ماسک، که مدت‌ها خود را «مطلق آزادی بیان» می‌خواند، در ماه مه گفته بود که ممنوعیت دائمی آقای ترامپ در توییتر را لغو خواهد کرد و به او اجازه بازگشت به شبکه اجتماعی را خواهد داد. اما آقای ماسک پس از تکمیل خرید خود، تغییر قوانین محتوای توییتر را متوقف کرده بود.

اواخر ماه گذشته، او گفت که توییتر یک شورای تعدیل محتوا تشکیل خواهد داد تا تصمیمات محتوای اصلی را در این پلتفرم مدیریت کند و او هیچ حرکتی در مورد بازگرداندن حساب‌ها «قبل از تشکیل شورا» انجام نخواهد داد. شورایی تشکیل نشده است. سپس در روز جمعه، آقای ماسک توییت کرد که به برخی از افرادی که حساب‌های توییترشان مسدود شده است، از جمله کتی گریفین کمدین و جوردن پیترسون، نویسنده و روان‌شناس، اجازه بازگشت به پلتفرم را می‌دهد.

الکس استاموس، مدیر رصدخانه اینترنتی استانفورد، گفت: «عجیب» است که آقای ماسک، که ماه‌ها از مشکل توییتر با حساب‌های ربات شکایت کرده است، از یک نظرسنجی توییتری استفاده کند که در آن ربات‌ها می‌توانند برای تصمیم‌گیری درباره این موضوع رأی دهند. سپس فرض کنید که نتیجه “منعکس کننده نوعی “صدای مشروع مردم” است.”

او افزود: «قطعاً برای گروه‌های کوچک امکان ایجاد تعداد زیادی حساب برای دستکاری ویژگی‌هایی مانند نظرسنجی وجود دارد.

بازگرداندن آقای ترامپ در توییتر نگرانی‌های فوری کارشناسان اطلاعات نادرست و دیگران را برانگیخت. رئیس‌جمهور سابق در دوران ریاست‌جمهوری خود از توییتر به عنوان یک مگافون برای تمجید، ناسزاگویی، لابی کردن و ارائه روایت خود از رویدادها استفاده کرده بود. او اغلب اطلاعات نادرست را منتشر می‌کرد و گهگاه سیاست‌های خود را حتی قبل از اینکه به کارکنانش گفته شود، در توییتر اعلام می‌کرد. قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2020، آقای ترامپ نیز نظراتی را در توییتر منتشر کرده بود که باعث ایجاد شک و تردید در مورد درستی رای می شد.

جوآن دونوان، مدیر تحقیقات مرکز رسانه، سیاست شورنشتاین هاروارد، گفت: اگر آقای ترامپ به همان نوع محتوایی که در Truth Social به اشتراک می‌گذارد بازگردد، می‌تواند توییتر را به «محل تنفر، آزار و تحریک و تحریک» تبدیل کند. و Public Policy، که گسترش اطلاعات نادرست را مورد مطالعه قرار داده است.

او گفت که اگر آقای ترامپ به توییتر بازگردد، احتمالاً برای برند شخصی او نیز تقویت خواهد شد، زیرا او اکنون می‌تواند مخاطبان بسیار گسترده‌تری و تأثیرگذارتری را جذب کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

یک نماینده سابق کنگره به پولشویی بیش از 50 میلیون دلار با ونزوئلا متهم شد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک نماینده سابق کنگره میامی …