Crypto Exchange FTX نزدیک به 3.1 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ بدهکار است | ارزهای رمزنگاری شده

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس یک پرونده در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده، صرافی سقوط کرده ارزهای دیجیتال FTX به 50 طلبکار بزرگ خود نزدیک به 3.1 میلیارد دلار (2.6 میلیارد پوند) بدهکار است.

این صرافی حدود 1.45 میلیارد دلار به 10 طلبکار اصلی خود بدهکار است. بزرگترین طلبکار 226 میلیون دلار بدهکار است.

سقوط FTX صنعت ارزهای دیجیتال را تکان داد و ثروت کاغذی موسس 30 ساله آن، سام بنکمن-فرید را از بیش از 15 میلیارد دلار در عرض چند روز به تقریباً کاهش داد.

FTX و شرکت های وابسته به آن در 11 نوامبر در دلاور اعلام ورشکستگی کردند و حدود 1 میلیون طلبکار باقی ماندند، اگرچه میزان ضرر و زیان به دلیل ادعای نگهداری سوابق ضعیف هنوز به طور کامل مشخص نیست. این شرکت روز شنبه گفت که حداقل 101 شرکت در سراسر جهان بخشی از روند ورشکستگی هستند.

این صرافی دومین صرافی بزرگ در جهان بود تا زمانی که نگرانی‌ها در مورد پرداخت بدهی آن باعث افزایش برداشت‌ها شد، که نشان داد دارایی‌هایی به ارزش میلیاردها دلاری که ادعا می‌کرد ندارد.

این شرکت که توسط کارشناسان ورشکستگی تصاحب شده است، روز شنبه اعلام کرد که با استخدام بانک سرمایه گذاری Perella Weinberg Partners، بررسی استراتژیک دارایی های جهانی خود را آغاز کرده و در حال آماده سازی برای فروش یا سازماندهی مجدد برخی از مشاغل است. بر اساس یک پرونده جداگانه دادگاه، جلسه استماع درخواست های روز اول FTX برای صبح روز سه شنبه در برابر قاضی ورشکستگی ایالات متحده تعیین شده است.

FTX روز یکشنبه هشدار داد که ارزهای رمزنگاری شده به سرقت رفته در مراحل پایانی سقوط آن در حال انتقال به صرافی های دیگر است. به گفته تحلیلگرانی که این تراکنش‌ها را دنبال می‌کنند، ارزش این ارز دیجیتال به سرقت رفته در روز یکشنبه ۲۷۰ میلیون دلار بوده است. FTX از سایر صرافی‌ها درخواست کرد تا برای بازگرداندن دارایی‌ها به دادگاه ورشکستگی کمک کنند.

(1/2) صرافی‌ها باید توجه داشته باشند که وجوه خاصی که از FTX Global و بدهکاران مرتبط بدون مجوز در تاریخ 11/11/22 منتقل شده‌اند، از طریق کیف پول‌های میانی به آنها منتقل می‌شود.

— FTX (@FTX_Official) 20 نوامبر 2022

FTX از حمایت سرمایه گذاران برجسته از جمله شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Sequoia Capital، بزرگترین مدیر دارایی جهان بلک راک، و یک سری از مدیران معروف صندوق های تامینی برخوردار شده بود. همچنین برای تایید افراد مشهوری مانند تام بردی ستاره فوتبال آمریکایی و لری دیوید کمدین پرداخت.

این شرکت جان ری سوم را به عنوان مدیر اجرایی خود منصوب کرده است، یک کارشناس تجدید ساختار که قبلاً بر ورشکستگی انرون، یکی از بدنام ترین و بزرگترین کلاهبرداری های شرکتی در تاریخ ایالات متحده نظارت می کرد. او در پرونده‌ای به دادگاه ورشکستگی دلاور نوشت: «هرگز در حرفه‌ام چنین شکست کامل کنترل‌های شرکتی و فقدان کامل اطلاعات مالی قابل‌اعتماد که اینجا اتفاق افتاده است ندیده‌ام».

معاون رئیس بانک انگلستان در سخنانی روز دوشنبه گفت که انفجار FTX نیاز به وارد کردن رمزارزها در چارچوب نظارتی را نشان می‌دهد.

جان کانلیف ​​در یکی از رویدادهای مدرسه بازرگانی وارویک گفت: «در حالی که دنیای رمزارز… در حال حاضر به اندازه کافی بزرگ یا به اندازه کافی با جریان اصلی مالی مرتبط نیست که ثبات سیستم مالی را تهدید کند، پیوندهای آن با جریان اصلی مالی به سرعت در حال توسعه است.

او افزود: «نباید منتظر بمانیم تا بزرگ و متصل شود تا چارچوب‌های نظارتی لازم برای جلوگیری از شوک کریپتو که می‌تواند تأثیر بی‌ثبات‌کننده بسیار بیشتری داشته باشد، توسعه دهیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فعالان حقوق بشر در اندونزی در حالی که پارلمان رابطه جنسی خارج از ازدواج را ممنوع می کند، دست به اعتراض زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، فعالان حقوق بشر در اندونزی پس …