شکست سنای دموکرات در اوهایو، شرود براون را در سال 2024 افزایش داد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هم جان فترمن از پنسیلوانیا و هم تیم رایان از اوهایو امسال به دنبال کرسی های سنا بودند، زیرا دموکرات ها از طبقه کارگر درخواست می کردند.

اما سرنوشت آقای فترمن، که اکنون سناتور منتخب است، و آقای رایان، که قاطعانه شکست خوردند، نشان می‌دهد که چگونه دو ایالت آنها که زمانی از نظر سیاسی به هم پیوسته بودند، مسیرهای متفاوتی را در پیش گرفته‌اند. در حالی که پنسیلوانیا میدان نبردی است که در یک سال خوب دموکرات به رنگ آبی رأی می‌دهد، اوهایو از فهرست ایالت‌های رقابتی خارج شده است.

این یک نشانه نگران کننده برای دموکرات ها است که در عرض دو سال باید از کنترل محدود خود بر سنا بر روی نقشه ای بسیار نامطلوب محافظت کنند. در سال 2024، دموکرات‌ها از کرسی‌های سنا در ایالت‌های قرمز رنگ که شامل مونتانا، ویرجینیای غربی و اوهایو هستند، دفاع خواهند کرد.

با توجه به پیروزی جی. -رای دهندگان یقه الگویی برای آقای رایان بود.

در همان زمان، برخی از جمهوری خواهان هشدار دادند که آقای براون رقیب قدرتمندتری خواهد بود. یکی از استراتژیست ها، جی چابریا، که مشاور ارشد مبارزات انتخاباتی آقای ونس بود، آقای رایان را “شرود براون بدون کالری” نامید.

آقای براون هفته گذشته گفت او قصد داشت در سال 2024 برای چهارمین دوره ریاست جمهوری خود انتخاب کند، هرچند که اظهاراتش به هیچ عنوان اعلام نشده بود. اگر او این کار را دنبال کند، بقای او به عنوان یک قهرمان با صدای خشن از آنچه که “شأن کار” می نامد به شدت مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

باب پادوچیک، رئیس حزب جمهوری خواه اوهایو، در کالبد شکافی پس از انتخابات در اتاق بازرگانی ایالت گفت: پویایی ایالت تغییر کرده است. حزب جمهوری خواه اوهایو یک حزب محافظه کار طبقه کارگر است. شرود خود را به عنوان یک دموکرات طبقه کارگر نشان داده است و تعداد زیادی از آن‌ها در اوهایو باقی نمانده‌اند.

آقای براون، از طریق یک سخنگوی، از اظهار نظر خودداری کرد. مشاور سیاسی ارشد او، جاستین باراسکی، که روی نژاد آقای رایان نیز کار می‌کرد، اذعان داشت که «برند ملی حزب دمکرات به‌طور قابل‌توجهی از رای‌دهندگان طبقه کارگر، از جمله رأی‌دهندگان سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار آسیب دیده است. اما آقای باراسکی گفت که اوهایو به طور کامل از چنگ دموکرات‌ها خارج نشده است، مانند برخی دیگر از ایالت‌های رقابتی سابق غرب میانه.

او گفت: “اوهایو راه میسوری و آیووا را نمی رود، به همین دلیل است که ما یک سناتور دموکرات داریم و آنها ندارند.” اما ما دیگر پنسیلوانیا نیستیم، ویسکانسین و میشیگان نیستیم.»

او افزود: “بله، تیم شکست خورد، و مسابقه فرماندار یک انفجار بود، بنابراین بسیار ساده است که بگوییم “اوه، مرد، شرود در دردسر بزرگی قرار دارد.” او گفت، با این حال، نگاهی دقیق به نتایج، “شما را به این باور می رساند که شرود در موقعیت نسبتاً قوی ای قرار دارد.” او از جمله دیگر عوامل، به سهم بیشتر آرای آقای رایان در اکثر مناطقی اشاره کرد که جوزف آر. بایدن جونیور در سال 2020 به دست آورد.

اوهایو که زمانی میدان نبردی مانند همسایگان صنعتی شمالی بود، دو بار به باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا رای داد، پیش از آن که به شدت به دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا که از نارضایتی‌های فرهنگی و اقتصادی رای دهندگان سفیدپوست بدون مدرک دانشگاهی متوسل شد، متوسل شود.

امسال، میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا نتایج قوی برای دموکرات ها به دست آوردند. حزب برنده فرمانداری هر سه ایالت شد و آقای فترمن در انتخابات سنا پیروز شد. نامزد دموکرات اوهایو برای فرمانداری، نان ویلی، شهردار سابق دیتون، با 25 درصد از دست دادن به فرماندار فعلی، مایک دی واین، رئیس جمهوری خواه، که به دلیل امضای یکی از محدودکننده ترین ممنوعیت های سقط جنین در این کشور مجازات نشد، شکست خورد.

تضاد بین پنسیلوانیا و اوهایو به‌ویژه نگران‌کننده به نظر می‌رسد، زیرا هر دو ایالت برای کسب کرسی‌های باز جمهوری‌خواهان بازنشسته رقابت سنا داشتند. در حالی که آقای فترمن با 4.5 امتیاز – یکی از بزرگترین پیروزی های میان دوره ای دموکرات ها – پیروز شد، آقای رایان، با شخصیت سیاسی مشابه، 6.5 امتیاز شکست خورد.

آقای رایان، نوه یک کارگر فولاد، پیامی ضد چین و طرفدار اتحادیه داد و به رای دهندگان می گفت که اگر خواهان جنگ فرهنگی هستند، “من پسر شما نیستم.” هم او و هم آقای فترمن، که سال‌های شهردار شدن خود در یک شهر فولادی در خارج از پیتسبورگ را تبلیغ می‌کرد، پیراهن کلاهدار را به عنوان یونیفرم پرولتری انتخاب کردند.

شمال شرقی اوهایو، که آقای رایان به مدت 20 سال در کنگره نمایندگی کرده است، زمانی دموکرات ترین منطقه ایالت بود که بر پایه نیروی کار سازمان یافته در زمانی که صنایع سنگین بر اقتصاد تسلط داشت، ساخته شده بود. اما شمال شرقی اوهایو بیش از هر بخش دیگری از ایالت به سمت راست حرکت کرده است.

شهرستان ماهونینگ، که شامل یانگستون در ناحیه آقای رایان است، نه تنها به آقای ونس رای داد، بلکه نسبت به آنچه که این شهرستان برای آقای ترامپ در سال 2020 داده بود، رای بیشتری به او داد. این اولین بار در 50 سال گذشته بود. یک نامزد ریاست جمهوری جمهوری خواه در شهرستان ماهونینگ پیروز شد.

دور شدن از دموکرات‌ها در شمال شرقی اوهایو به برخی استراتژیست‌های حزبی در مورد رقابت آقای براون واکنش نشان می‌دهد.

ایرنه لین، یک استراتژیست دموکرات در اوهایو می گوید: «Youngstown باید قلب و روح برند دموکرات باشد – اینطور نیست. «آیا شرود می تواند زنده بماند؟ مطمئن نیستم.”

بر اساس سرشماری، اوهایو و پنسیلوانیا شباهت‌های جمعیتی زیادی دارند، از جمله درصد تقریباً یکسانی از ساکنان سیاه‌پوست و سفیدپوست و سطوح مشابهی از تحصیلات.

اما تفاوت هایی نیز وجود دارد که جداول را به سمت GOP در اوهایو متمایل می کند. جمعیت شهرهای بزرگ پنسیلوانیا، فیلادلفیا و پیتسبورگ، که به شدت متمایل به دموکرات‌ها هستند، از شهرهای بزرگ اوهایو که به طور مشابه به دموکرات‌ها تمایل دارند، یعنی کلمبوس، کلیولند و سینسیناتی بیشتر است.

اوهایو هیچ چیز قابل مقایسه با گروه پرجمعیت حومه شهر خارج از فیلادلفیا، که به منطقه قدرتمند دموکرات تبدیل شده است، ندارد.

استراتژیست های دموکرات استدلال کردند که علیرغم مشکلات جمعیتی، آقای رایان امسال بهتر از انتظارات عمل کرد و نسبت به شکست آقای بایدن در سال 2020 در اوهایو دو امتیاز بهبود یافت. آنها همچنین پیش‌بینی کردند که آقای براون در سال 2024 می‌تواند رقابت بسیار رقابتی‌تری داشته باشد. او دارای برندی در سطح ایالت است و سابقه شکست جمهوری‌خواهان برجسته ایالتی در رقابت‌های قبلی سنا، از جمله آقای دیواین در سال 2006 و جاش مندل، ایالت سابق را دارد. خزانه دار، در سال 2012.

آقای براون همچنین دارای یک مزیت خواهد بود که آقای رایان فاقد آن بود: حمایت همه جانبه اما قطعی میلیون ها دلار از سوی گروه های خارج از دموکرات که می خواهند از کرسی اوهایو محافظت کنند، پس از اینکه همان گروه ها آقای رایان را به تنهایی ترک کردند.

دموکرات ها به سختی در این ایالت عقب نشینی کامل دارند. در سه رقابت برای مجلس نمایندگان در سال جاری، نامزدهای این حزب یک کرسی مستقر در سینسیناتی را تغییر دادند، یک منطقه واقع در تولدو را که آقای ترامپ آن را انجام داده بود، برگزار کردند و در رقابتی ترین رقابت ایالت، یک صندلی آزاد در منطقه آکرون، پیروز شدند.

آقای رایان در مقابل جمهوری خواهان شکست خورد زیرا شخصیتی که در سراسر راهروی او در مبارزات انتخاباتی فعالیت می کرد – کنار گذاشتن برچسب دموکرات ها و رجزخوانی از رای دادن با آقای ترامپ در تجارت – به دلیل سوابق کلی او در حمایت از دستور کار آقای بایدن رد شد. توسط برخی اظهارات گذشته که با چپ هم تراز شد

آقای چابریا، استراتژیست ارشد آقای ونس، گفت: “تئوری پرونده ما این بود که او یک کلاهبردار بود، وانمود می کرد چیزی نیست که نیست.”

او پیش‌بینی کرد که بسیاری از جمهوری‌خواهان با بودجه کافی به انتخابات مقدماتی سنا کشیده می‌شوند و فرصتی را برای تغییر کرسی احساس می‌کنند. او گفت: «شرود براون برای چیدن آماده است. “من فکر می کنم که یک فرصت بزرگ وجود دارد.”

جمهوری خواهان در اوهایو که گفته می شود در حال بررسی یک نامزدی هستند شامل فرانک لارز، وزیر امور خارجه تازه انتخاب شده است. مارک کوام، یک سرمایه گذار خطرپذیر؛ و مت دولان، یکی از مالکین تیم بیسبال کلیولند گاردنز که در انتخابات مقدماتی مجلس سنا امسال سوم شد.

اسکات میلبرن، یک جمهوری خواه که از دستیاران ارشد جان کاسیچ فرماندار سابق اوهایو بود، گفت که پیروزی به ظاهر راحت آقای ونس برخی از نقاط ضعف را رد کرد. عمدتاً، پیروزی او با اختلاف 6.5 امتیازی بسیار کمتر از پیروزی های دو رقمی اکثر جمهوری خواهان دیگر در رقابت های سراسری در سال جاری بود.

آقای میلبرن گفت که اگر جمهوری خواهان نامزدی را برای سال 2024 با نقاط ضعف مشابه معرفی کنند – آقای ونس به عنوان یک قالیباف و به عنوان یک تندرو سقط جنین مورد حمله قرار گرفت – جمهوری خواهان با آقای براون که توانایی ثابتی در برقراری ارتباط با رای دهندگان دارد مبارزه خواهند کرد.

آقای میلبرن گفت: «شرود یک سیاستمدار خرده فروشی باورنکردنی است. “آن مرد می تواند در یک رژه شرکت کند و شما را وادار کند که فکر کنید تنها شما در آن هستید. من کاندیداها را در همان رژه‌های او شرکت داده‌ام و این اتفاق را دیده‌ام.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رای دهندگان جورجیا در دور دوم مجلس سنا وارناک-واکر به پای صندوق های رای می روند – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، روز انتخابات در جورجیا است، …