خودکشی افسر پلیس کاپیتول پس از 6 ژانویه واجد شرایط دریافت مزایای مرگ در خط وظیفه شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – وزارت دادگستری خودکشی هاوارد لیبنگود، افسر پلیس کنگره را که در حمله 6 ژانویه 2021 از ساختمان کنگره دفاع کرد و چند روز بعد جان خود را از دست داد، به عنوان مرگ در حین انجام وظیفه طبقه بندی کرد و مزایایی را برای آن تایید کرد. همسرش سرنا

تصویب مزایا از طریق برنامه مزایای افسران ایمنی عمومی اولین چنین نامگذاری برای افسری بود که در ارتباط با شورش کنگره جان خود را از دست داد، از زمانی که کنگره قانونی را تصویب کرد که صلاحیت را گسترش داد تا شامل افرادی شود که از پیامدهای آسیب زا ناشی از آنچه تجربه می کنند، رنج می برند. در حال انجام وظیفه

خانواده افسر لیبنگود در بیانیه ای گفت: “این عزم مهم، شفابخش، تسکین دهنده است و ما از آن سپاسگزاریم.” ما امیدواریم که تغییرات در برنامه مزایای افسران ایمنی عمومی (PSOB) که به هاوی اجازه دریافت این عنوان را می دهد، به عنوان الگویی برای سایر نهادهایی باشد که مزایا و شناسایی مشابهی ارائه می دهند. این یک گام مهم در تلاشی طولانی تر برای تغییر فرآیندها و نگرش های قدیمی است.»

در ماه اوت، کنگره قانون دو حزبی را تصویب کرد که برنامه را – که برای جبران غرامت به خانواده‌های افسران امنیت عمومی که در حین انجام وظیفه کشته یا به شدت مجروح می‌شوند – به افسرانی که در اثر خودکشی می‌میرند یا از اختلال استرس پس از ضربه رنج می‌برند، گسترش می‌دهد. اتفاق ناراحت کننده در محل کار

تصویب این لایحه پس از آن صورت گرفت که چهار افسر پلیس که به خشونت اوباش در ساختمان کنگره در 6 ژانویه واکنش نشان دادند، بر اثر خودکشی جان خود را از دست دادند. بسیاری دیگر دچار زخم های شدید احساسی شدند.

افسر لیبنگود و افسر جفری اسمیت از اداره پلیس کلان شهر کلمبیا که در جریان حمله نیز از ساختمان کنگره دفاع کردند، اندکی بعد جان خود را از دست دادند. ماه ها بعد، افسر گونتر هاشیدا از پلیس دی سی، 43 ساله، یکی از اعضای تیم واکنش اضطراری در بخش عملیات ویژه، جسد در محل سکونت خود پیدا شد. افسر کایل دیفریتاگ 26 ساله که از سال 2016 یکی از اعضای این نیرو بود نیز در آن ماه جسد پیدا شد.

اعضای خانواده افسران و اعضای کنگره فشار آورده‌اند تا خودکشی‌ها را به عنوان مرگ‌های حین انجام وظیفه طبقه‌بندی کنند، اگرچه قوانین فدرال و ایالتی حاکم بر چنین مرگ‌هایی عموماً مزایایی را در چنین مواردی ممنوع می‌کنند. در یک مورد نادر، هیئت امداد و بازنشستگی پلیس و آتش نشانان واشنگتن در ماه مارس خودکشی افسر اسمیت را به عنوان مرگ در حین انجام وظیفه اعلام کرد.

برنامه مزایای افسران ایمنی عمومی، تلاش مشترک وزارت دادگستری و سازمان های ایالتی و محلی است که از خانواده افسران پلیس، آتش نشانان و تکنسین های فوریت های پزشکی که در حین انجام وظیفه جان خود را از دست می دهند یا به طور دائم از کار افتاده اند حمایت مالی می کند. در نتیجه آسیب جسمی وارد شده در حین کار.

این برنامه هر سال بیش از 1000 ادعای مزایا را بررسی می کند و از سال 1976 نزدیک به 2 میلیارد دلار کمک اعطا کرده است.

قانون جدید صندوق را هدایت می کند که فرض کند خودکشی توسط افسران پس از حوادث آسیب زا در حین انجام وظیفه، نتیجه وظایف حین کار است. همچنین راه جدیدی برای افسران ایجاد کرد تا به دنبال مزایای ناتوانی برای اختلال استرس پس از سانحه باشند. این در مورد حوادث آسیب زا که پس از سال 2018 رخ داده است اعمال می شود، به این معنی که خانواده افسرانی که پس از شورش 6 ژانویه جان خود را از دست داده اند و افسرانی که پس از آن از PTSD رنج برده اند، واجد شرایط درخواست مزایا هستند.

خانواده افسر لیبنگود روز دوشنبه گفتند که تصمیم در طبقه بندی خودکشی او به عنوان مرگ در حین انجام وظیفه، آرامش را پس از یک ضایعه عظیم فراهم کرد.

همسرش، سرنا لیبنگود، و دو تن از خواهر و برادران افسر لیبنگود، آن وینترز و جان لیبنگود، در بیانیه‌ای مشترک گفتند: «هر کسی که هوی را می‌شناخت، می‌دانست که او مهربان و به شدت وفادار است.. “همه ما به شدت دلتنگ لبخند بی‌نظیر و خلق و خوی گرم و ملایم او هستیم، اما با دانستن اینکه هاوی رسماً این افتخار شایسته را دریافت کرده، آرامش می‌گیریم.»

سناتور تیم کین، دموکرات ویرجینیا و سناتور افسر لیبنگود در ایالت خانگی، گفت که او “اغلب یکی از اولین افرادی بود که هر روز در کاپیتول می دیدم و برای تمام کارکنانم شناخته شده بود.”

آقای کین گفت: “روشن بود که افسر پلیس کنگره ایالات متحده برای او بیش از یک شغل بود – او مردی بود که زندگی خود را وقف خدمت به دیگران کرد و 15 سال را صرف دفاع از سالن های دموکراسی کرد.” “مرگ او در پی وحشت قیام 6 ژانویه ضایعه ای جانسوز برای خانواده او و برای هر آمریکایی بود که به وعده نهادهای دموکراتیک ما اعتقاد دارد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جام جهانی 2022: اخبار و افزایش با شروع مراحل حذفی – زنده | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …