دیگر نگران گاوهای دیوانه نیست، اهداکنندگان ممنوعه خون می توانند دوباره بدهند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مت شرمرهورن کهنه سرباز ارتش ایالات متحده سال ها نمی توانست خون بدهد زیرا در اروپا در هنگام ترس از بیماری جنون گاوی مرگبار در آنجا مستقر بود. اکنون، او مفتخر است که به صندلی اهدا کننده بازگشته است.

شرمرهورن، 58 ساله، در میان هزاران نفر از جمله نظامیان فعلی و سابق است که پس از لغو ممنوعیتی که بیش از دو دهه بود توسط مقامات بهداشتی فدرال لغو شد، به مراکز اهدای خون در سراسر کشور بازگشتند.

“این یک مسئولیت است. این یک وظیفه مدنی است. “شما واقعا مجبور نیستید برای کمک به همنوعان خود خیلی از راه خود دست بردارید.”

جمع‌آوران خون در سراسر کشور افرادی مانند شرمرهورن، شهروندان آمریکایی که در بریتانیا، فرانسه، ایرلند زندگی، کار یا تعطیلات می‌گذرانده‌اند یا در پایگاه‌های نظامی در اروپا در دوره‌های مختلف بین سال‌های 1980 تا 2001 خدمت کرده‌اند، و همچنین هر کسی که در این کشور تزریق خون دریافت کرده‌اند را ردیابی می‌کنند. این سه کشور از سال 1980 در هر زمان.

از سال 1999، این افراد از ترس اینکه در معرض بیماری جنون گاوی قرار بگیرند، از دادن خون در ایالات متحده منع شده اند. به گفته مقامات بهداشتی، شیوع عفونت منتقله از طریق گاو در اروپا سرازیر شد و در نهایت حداقل 232 نفر را به کام مرگ کشاند.

این بیماری نادر ناشی از شکل غیرطبیعی پروتئینی به نام پریون است که باعث ایجاد تغییرات مخرب در مغز و سیستم عصبی مرکزی می شود. این بیماری از گاوهای بیمار به افرادی که گوشت گاو آلوده مصرف می کنند سرایت می کند، اما می تواند از طریق انتقال خون نیز منتقل شود. اما پس از چندین دهه تحقیق و ارزیابی مجدد، سازمان غذا و داروی فدرال تشخیص داد که خطر ابتلا به این بیماری کاهش یافته است، تا حد زیادی به لطف تغییرات در نحوه پرورش گاو و درمان خون اهدایی. این آژانس طی دو سال گذشته محدودیت ها را کاهش داده و در ماه مه به طور کامل آنها را لغو کرد.

این بدان معناست که صدها هزار اهداکننده سابق می‌توانند بار دیگر آستین‌های خود را بالا بزنند و شاید جمع‌آوری خون ایالات متحده را که در طول همه‌گیری کووید-19 عقب مانده بود، تقویت کنند.

کیت فرای، مدیر اجرایی مراکز خون آمریکا، که بیش از 600 محل جمع‌آوری خون را نمایندگی می‌کند، گفت: «مهم‌ترین چیز برای افرادی است که معتقدند اکنون واجد شرایط تماس با مرکز خون محلی خود هستند. عرضه.

صلیب سرخ آمریکا که حدود 40 درصد از عرضه ایالات متحده را تأمین می کند، ماه گذشته شروع به پذیرش اهداکنندگانی کرد که قبلاً به دلیل خطر ابتلا به بیماری جنون گاوی که به طور رسمی به عنوان نوع بیماری کروتسفلد-جاکوب یا vCJD شناخته می شود، به تعویق افتاده بودند.

دکتر ریتا ریک، مدیر ارشد پزشکی مجموعه OneBlood، گفت که ظهور vCJD در انسان در اواخر دهه 1990 همیشه کشنده است، با یک دوره نهفتگی که می تواند سال ها یا حتی دهه ها طول بکشد. مرکز در فلوریدا

ریک گفت: «این یک بیماری جدید ترسناک بود. به همین دلیل است که مطالعه این بیماری به زمان زیادی نیاز داشت تا سطح راحتی برای رسیدن به تعویق را بدست آورد.

به گفته سرویس بهداشت ملی، در بریتانیا، پنج مورد vCJD از طریق انتقال خون منتقل شد. ریک گفت، امروزه خطر ابتلا به عفونت از طریق انتقال خون “اساسا ناچیز است.”

دکتر جان آرمیتاژ، مدیر اجرایی موسسه خون اوکلاهاما، گفت که ردیابی اهداکنندگان از دست رفته یک چالش بوده است. کارکنان او از ایمیل ها، کارت پستال ها و تلفن ها برای تماس با بیش از 6300 اهداکننده که از سال 1999 دور شده بودند، استفاده کرده اند. تاکنون حدود 350 نفر برای اهدا بازگشته اند.

آرمیتاژ گفت: «ما در اولین تلاش از آن احساس خوبی داریم. ما می دانیم که افرادی هستند که هنوز به آنها نرسیده ایم.”

ممنوعیت‌ها برای افرادی که مشکوک به ابتلا به vCJD یا بیماری‌های مرتبط هستند، کسانی که یکی از خویشاوندان خونی مبتلا به بیماری مرتبط دارند و کسانی که هورمون رشد انسانی هیپوفیز یا نوع خاصی از پیوند بافت مغز را از اجساد دریافت کرده‌اند، همچنان برقرار است.

ممنوعیت نظامی لغو شده شامل شرمرهورن، سرهنگ بازنشسته ارتش بود که از سال 1988 تا 1992 در آلمان مستقر بود.

شرمرهورن سال ها دور ماند – تا اینکه یک خبر محلی در مورد تغییر اخیر دید. او از سال گذشته هشت بار خون نوع نادر O-منفی خود را اهدا کرده است.

برای شرمرهورن، دادن خون یکی از راه‌های بازپرداخت اهداکنندگان گذشته است که وقتی برادر بزرگ‌ترش در یک تصادف قایق‌رانی به شدت مجروح شد، اقدام کردند.

او گفت: «برادرم 9 پیمانه خون از افراد کاملا غریبه گرفته بود. آنها بخشی از راه نجاتی بودند که او را زنده نگه داشت.» ———

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می‌شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“به هیچ وجه قمار ممنوع”: ساوتگیت اصرار دارد که آمادگی کین را در برابر ایالات متحده به خطر نمی اندازد | انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، گرت ساوتگیت اعتراف کرده است که …