Cody Gakpo و Klaassen سنگال را با نمایش مهیج هلندی شگفت زده کردند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برای سنگال، به نظر می رسید همه چیز خیلی خوب پیش می رود. در حالی که طرفداران آنها پشت نیمکت آلیو سیسه دور می زدند، این بازی شبیه یک بازی جام ملت های آفریقا بود و برای مدت طولانی نیز شبیه به یک بازی به نظر می رسید. عرض بسیار کمی وجود داشت، بدن های زیادی در یک مرکز شلوغ به یکدیگر می کوبیدند، و فقط مبهم ترین حس ممکن بود یک هدف به دست آید. اما زمانی که یکی از آنها با شش دقیقه باقی مانده رسید، برای هلند بود.

سنگال در بیشتر موارد فوق العاده خوب دفاع می کرد اما فرنکی دی یونگ فرصت داشت تا سانتر خود را از سمت چپ اندازه گیری کند و کودی گاکپو تله آفساید را شکست داد، قبل از ادوارد مندی به توپ رسید و ضربه سر او را وارد دروازه کرد. دیوی کلاسن نیز به دنبال بازی رفت. پس از مهار ضربه ممفیس دیپای برای قطعی کردن پیروزی در زمان مصدومیت.

با این حال، آندریس نوپرت، دروازه بان اولیه هلند، برجسته ترین بازیکن هلند بود. هلندی‌ها اخیراً با دروازه‌بان‌ها دست و پنجه نرم کرده‌اند تا جایی که رمکو پاسور، بازیکن 39 ساله‌ای که پیش از این هرگز بازی نکرده بود، در دو بازی گذشته خود قبل از جام جهانی بازی کرد، اما بازیکن 28 ساله هیرنوین که بدون باشگاه بود. پس از ترک دوردرخت در سال 2020، ارزش دعوت او را داشت.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

او در اوایل نیمه دوم یک سیو کم مرتب انجام داد تا از تلاش بولای دیا روی پیچ جلوگیری کند، یک بلوک بسیار دیدنی تر را مهار کرد تا ادریس گیه را از لبه محوطه جریمه در ربع ساعت باقی مانده دور کند و سپس یک ضربه را انجام داد. سیوهای پراکنده از پایین سمت راست او برای جلوگیری از تلاش دوربرد Pape Alassane Gueye درست پس از برتری هلندی ها.

به طور کلی، هر چند، این بازی بسیار بالاتر از تلاش بود تا هیجان آشکار. سیسه بدون سادیو مانه به سمت کرپین دیاتا از موناکو در سمت راست سه نفره جلویی خود چرخید و دیا در وسط قرار داشت. هر دو به اندازه کافی دونده بودند، اما تهدیدی که سنگال ارائه کرد عمدتاً از طریق اسماعیل سار از واتفورد بود. مانه نه تنها یک مهاجم بسیار خوب است، بلکه بازیکنی است که سنگال در شرایط بحرانی به او نگاه می کند، به همین دلیل آسیب دیدگی زانویش که در بازی ماقبل آخر بایرن قبل از توقف بوندسلیگا برای جام جهانی ایجاد شد، بسیار بی رحمانه بود – نه تنها برای او بلکه برای او. سنگال

این تیمی است که در المپیک 2012 گرد هم آمدند، زمانی که سیسه دستیار مربی بود و مانه، ادریسا گویه و چیخو کویاته همگی نقش‌های مهمی داشتند. سیسه در سال 2015 سرمربی ارشد ملی شد و این تیم زیر نظر او رشد کرده است، از یک خروج ناگوار در امتیاز بازی جوانمردانه در مرحله گروهی جام جهانی گذشته، تا از دست دادن فینالیست‌های جام ملت‌های 2019 تا پایان سال جاری در کامرون. سنگال برای اولین بار در تاریخ خود قهرمان جام ملت ها شد. پس از آن، این جام جهانی تقریباً به عنوان یک امتیاز بود، اما پیشرفت با غیبت رهبر آنها و مرگبارترین مهاجم، بسیار دشوارتر شده است.

اینکه بگوییم سنگال بدون او جرقه نداشت درست است، اما این تمام تصویر نیست: آنها اغلب با او جرقه ندارند. تقریباً هر نیم فرصتی که آنها ایجاد می کردند، به نظر می رسید که یکی از بازیکنان گشاد از سمت بیرون می آمد و از بیرون محوطه جریمه شوت می کرد. یک تلاش سار از روی ویرجیل ون دایک منحرف شد، اما اغلب توپ به طور بی خطر از بالای دروازه عبور می کرد.

در جام ملت‌ها، ضربه‌های سنگین سنگال از طریق دفاع چپ سالیو سیس به سمت جلو بود، اما این بازیکن 33 ساله از زمان ترک نانسی در تابستان بدون باشگاه بوده و از تیم حذف شد. نه عبدو دیالو و نه اسماعیل جاکوبز که جایگزین او شد، چیزی شبیه به همان ماجراجویی ارائه نکردند. این سنگال بسیار قدرتمند و سازماندهی شده باقی می ماند، تا حد زیادی بهترین پرس در میان مسابقات انتخابی آفریقاست، اما گاهی اوقات می تواند کمی فریب یا خلاقیت نداشته باشد، شاید با سه هافبک ایدریسا گوئی، کویاته و نامپالیس مندی تعجب آور نباشد.

این درخشان ترین لباس هلندی و شاید درخشان ترین تیم هلندی نیست. این تیم با سطح تیم های هلندی 20 تا 30 سال پیش فاصله زیادی دارد، اما حس این بود که زیر نظر لوئیس فن خال تعادل و یکپارچگی دارد که همیشه از ویژگی های تیم های هلندی گذشته نبوده است.

هلند همچنین قوی ترین مهاجم خود را از دست داد، با مصدومیت ران که ممفیس دیپای، بهترین گلزن مشترک با هری کین در مقدماتی اروپا را به نیمکت نشینی محدود کرد. او در دقیقه 62 با تاخیر وارد دروازه Vincent Janssen شد. سرعت و حیله او که در وقت استراحت به فضا پرتاب شد، جزء جدایی ناپذیر بازی دوم بود.

با توجه به بی کیفیتی در بازی افتتاحیه در حالی که اکوادور 2-0 قطر را شکست داد، سنگال هنوز تمام شانس های صعود را دارد، اما این هلند است که گروه را کنترل می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ناتو در صحنه یکی از بحث برانگیزترین تصمیمات اوکراین برای گفتگو با اوکراین تشکیل جلسه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ناتو روز سه‌شنبه تشکیل جلسه می‌دهد …