مهاجرت همچنان عاملی است که از تنش زدایی محافظه‌کاران با تجارت جلوگیری می‌کند | کنفدراسیون صنایع بریتانیا (CBI)

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در میان نم نم نم نم نم نم نم نم باران خاکستری بیرمنگام، گروه لابی تجاری پیشرو بریتانیا سعی کرد در مسیر مهاجرت دقیق قدم بگذارد.

اعضای کنفدراسیون صنعت بریتانیا (CBI) که تعداد بیشتری نسبت به سال‌های اخیر در کنفرانس سالانه آن حضور داشتند، برای انعطاف‌پذیری بیشتر برای استخدام کارگران خارجی فریاد می‌زنند، زیرا بازار کار فشرده کسب‌وکار آنها را ویران می‌کند و دستمزدها را بالا می‌برد.

مدیر اجرایی یک شرکت تولیدی متوسط ​​گفت: هرج و مرج در رسیدگی به ویزا در وزارت کشور یکی از بزرگترین مشکلات کشور است.

او گفت: «وزارت کشور هر روز برای شرکت من و کشور مبالغ مضحکی در فرصت های از دست رفته هزینه می کند. “امیدوارم تونی [Danker, director general of the CBI] به دولت هر دو بشکه در این زمینه می دهد.»

او از این تعداد ناامید شد، اما شاید تعجب نکرد. CBI در سال‌های اخیر، به‌ویژه در مورد برگزیت، روابط بدی با دولت داشته است و مشتاق است که در کنارش بماند.

پس از اینکه بوریس جانسون در سال 2018 در پاسخ به هشدارهای وحشتناک در مورد تأثیر تجاری یک برگزیت سخت، گفت: «لعنت به تجارت»، واضح بود که گروه‌های تجاری، که به‌طور سنتی یک حوزه انتخابی برای دولت‌های محافظه‌کار ترجیح داده می‌شدند، نامطلوب بودند.

تعداد معدودی از آرزوهای مهم توافق برگزیت – مانند رویکرد معتدل تر در مورد مقررات مشترک در مورد استانداردهای محصول یا به رسمیت شناختن متقابل صلاحیت ها – توسط گروه های لابی تجاری برنده شد.

CBI به سرعت از جنبه‌های بودجه کوچک فاجعه‌بار کواسی کوارتنگ در ماه سپتامبر استقبال کرد و اکنون بار جمعی تلاش UK plc برای به دست آوردن مجدد شهرت خود برای شایستگی در صحنه جهانی را بر عهده دارد.

اما در بحبوحه نشانه‌هایی از گسست در بحث در مورد آن موضوعات سمی، تلاش می‌کند درباره برگزیت و مهاجرت دیپلماتیک رفتار کند.

سیمون ولفسون، مدیر اجرایی خرده‌فروشی لباس Next، در اوایل این ماه برای بسیاری از طرفداران برگزیت در جامعه تجاری و سیاسی صحبت کرد که اوایل این ماه گفت که این «برگزیتی نیست که من می‌خواستم».

در حالی که در آستانه رای گیری سال 2016 و توافق تجاری اتحادیه اروپا در سال 2020، بانک انگلستان و اندیشکده ها در مورد خطرات، لبه های صخره ها و نتایج بالقوه انتزاعی صحبت می کردند، اکنون، در مواجهه با داده های سخت، آنها اعتماد جدیدی پیدا کرده اند.

تولید ناخالص داخلی بریتانیا از سایر اقتصادهای توسعه یافته پیشرو عقب است و تا اواسط سال 2024 به سطح قبل از کووید نخواهد رسید. این به خوبی پشت بهبود همه گیری برخی از اقتصادهای پیشرو اروپایی است.

اینطور نیست [an impact] اندرو بیلی، فرماندار بانک، هفته گذشته گفت: ما شگفت زده شده ایم. من به عنوان یک مقام دولتی نسبت به برگزیت به خودی خود بی طرف هستم، اما در این که بگویم اینها همان چیزی است که ما فکر می کنیم محتمل ترین اثرات اقتصادی آن هستند، بی طرف نیستم.

پل جانسون، رئیس اندیشکده بانفوذ موسسه مطالعات مالی، پس از بیانیه پاییزی جرمی هانت از این هم فراتر رفت.

او هفته گذشته گفت: «به وضوح برگزیت یک خودگل اقتصادی بود. از نظر اقتصادی واقعاً خبر بسیار بدی بود.»

با این حال، در حال حاضر، به نظر می رسد که CBI هنوز به دنبال یک راه میانه است.

من به برگزیت‌ها می‌گویم، بهترین ضامن برگزیت، اقتصادی است که رشد کند. بزرگترین خطر آن خطری است که اینطور نیست.

او افزود که مهاجرت “تنها چیزی است که رشد بالقوه اقتصاد ما را از ماه مارس افزایش داده است”.

درک اینکه چرا CBI تلاش می کند تحت رهبری جدید خود بر روی حصار بنشیند دشوار نیست. به دلیل آنچه که برخی در وایت هال دریافتند پاسخی افراطی و غیرواقعی به مسائل برگزیت از سوی مدیر سابق آن، دیم کارولین فیربرین، این کشور همچنان زخم های از دست دادن نفوذ را دارد.

با این حال، در حالی که نخست وزیر، ریشی سوناک، اذعان داشت که جذب استعدادها از خارج از کشور یکی از چالش های اصلی است که رهبران تجاری با او روبرو می شوند، او گفت که موضوع مهاجرت غیرقانونی را مبرم تر می داند.

دولت او ابتدا باید قبل از برآورده کردن نیازهای کسب و کارها، “رضایت عمومی” را بازسازی کند.

سیستمی «که به کسب و کارها اجازه می دهد به بهترین و درخشان ترین ها از سراسر جهان دسترسی داشته باشند» بر این اساس است که به مردم بریتانیا «اعتماد و اطمینان از کارکرد سیستم» بدهد.

سوناک گفت: «این به معنای مقابله با مهاجرت غیرقانونی است.

این امر به مذاق برخی از رهبران تجاری حاضر خوش نیامد. یکی از مدیران یک شرکت تولیدی دیگر گفت: “این مرغ و تخم مرغ نیست.” “هر دو چیز نیاز به مرتب سازی دارند، و اکنون نیاز به مرتب سازی دارند.”

از سخنرانی سوناک در میان برخی از رهبران تجاری در اتاق احساس ناامیدی وجود داشت، زیرا آنها صف های بی نظمی را برای پای چوپان تشکیل می دادند. یکی از مقامات ارشد یک شرکت خدمات مالی گفت که این سبک – “لحن بزرگسالان” و حس نگاه به آینده – مورد استقبال قرار گرفت.

“اما هیچ ماده ای وجود نداشت. آنها می‌افزایند که هیچ چیز در مورد استعداد، که مسئله اصلی مشتریان ما است، معنادار نیست. چرا فقط صادق نباشیم و نگوییم که به یک برگزیت نیاز داریم که متناسب با اقتصاد خدمات سنگینی باشد که داریم؟

یکی از مسئولین امور عمومی در یک شرکت بورسی گفت: “مثل این است که آنها می خواهند یک مشورت تازه را شروع کنند، انگار که فکر می کنند به تازگی در انتخابات پیروز شده اند و پنج سال فرصت دارند.” “آنها نکرده اند. کسب‌وکارها بارها و بارها مشکلات را شناسایی کرده‌اند – از برنامه‌ریزی گرفته تا مهاجرت، ماهر و غیر ماهر. برو درستشون کن.»

حداقل برای CBI اکنون نخست وزیری وجود دارد که حداقل از طرفداری از تجارت صحبت می کند. سوناک در کنفرانس گفت که او “مصرف” است که محافظه کاران حزب تجارت هستند.

با این حال، پس از یک بودجه کوچک فاجعه بار، و در میان ناامیدی فزاینده در میان برگزیت‌های تجاری‌محور، محافظه‌کاران با نبرد سختی برای جلب اعتماد کاپیتان‌های صنعت روبرو هستند.

حداقل در میان برخی از وزرای خردسال دولت، احساس فزاینده‌ای وجود دارد که این شغلی است – بازگرداندن حسن نیت روسا – که نیاز به اولویت بیشتری دارد.

و هنگامی که رکود شروع به گاز گرفتن کند، توازن قدرت ممکن است یک بار دیگر به نفع لابی‌گران تغییر کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …