در حالی که نخست‌وزیر بریتانیا هر گونه همسویی با قوانین اتحادیه اروپا را رد می‌کند، می‌گوید: «برگزیت در حال انجام است»

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، درخواست‌های رهبران تجاری برای کاهش قوانین مهاجرت برای غلبه بر کمبود نیروی کار و روابط نزدیک‌تر با اتحادیه اروپا برای رسیدگی به موانع تجاری مخرب پس از برگزیت را رد کرده است.

سوناک که در بیرمنگام در کنفرانس سالانه سازمان اصلی کارفرمایان، CBI (کنفدراسیون صنعت بریتانیا) صحبت می کرد، اصرار داشت که “برگزیت در حال حاضر مزایا و فرصت های عظیمی را ارائه می دهد”.

پیش از این، CBI بار دیگر خواستار مهاجرت بیشتر برای رفع کمبودهای مزمن در بازار کار شده بود.

تونی دانکر، مدیر کل CBI گفت که بریتانیا باید برنامه ای برای ویزای کاری موقت برای تقویت رشد اقتصادی ایجاد کند.

او پیش از کنفرانس گفت: «ما به اندازه کافی بریتانیایی نداریم که برای جاهای خالی موجود برویم، و در هر صورت یک عدم تطابق مهارت‌ها وجود دارد.

وی افزود: “بیایید مهاجرت اقتصادی در مناطقی داشته باشیم که به این زودی ها افراد و مهارت ها را در خانه به دست نمی آوریم. در عوض، بیایید این ویزاها را برای مدت معین انجام دهیم.”

همچنین تقاضاهای فزاینده ای از سوی دنیای تجارت برای روابط تجاری نزدیک تر با اتحادیه اروپا وجود دارد.

اما وقتی از نخست وزیر پرسیدند که آیا به هر دو تماس گوش می دهد یا خیر، او از این سوال صرف نظر کرد.

ریشی سوناک گفت: “من فکر می کنم اولویت شماره یک کشور در حال حاضر، وقتی صحبت از مهاجرت به میان می آید، مقابله با مهاجرت غیرقانونی است. این مانع از آمدن غیرقانونی مردم به اینجا با قایق های کوچک در سراسر کانال است.”

هفته گذشته، دولت‌های بریتانیا و فرانسه بر سر یک توافق بازنگری شده برای تقویت تلاش‌ها برای جلوگیری از افزایش تعداد افرادی که پس از ترک سواحل فرانسه با قایق‌های شلخته وارد سواحل انگلیس می‌شوند، به توافق رسیدند.

“عدم همسویی با قوانین اتحادیه اروپا”

برخی از رهبران بازرگانی خواستار پیوستن بریتانیا به بازار واحد و اتحادیه گمرکی بلوک شده‌اند، در شرایطی که بسیاری از واردکنندگان و صادرکنندگان با تشدید تشریفات و هزینه‌ها مواجه هستند.

دولت بریتانیا گزارش روزنامه روز یکشنبه مبنی بر بررسی روابط تجاری به سبک سوئیس با اتحادیه اروپا را رد کرد. سوئیس به بازار واحد اتحادیه اروپا دسترسی دارد، اما در ازای آن باید شرایط خاصی را در زمینه کمک های بودجه و مهاجرت بپذیرد.

سوناک در کنفرانس CBI گفت: “اجازه دهید در این مورد صریح باشم. تحت رهبری من، بریتانیا هیچ رابطه ای را با اروپا که بر همسویی با قوانین اتحادیه اروپا متکی باشد، دنبال نخواهد کرد.”

من به برگزیت رای دادم، به برگزیت اعتقاد دارم و می‌دانم که برگزیت می‌تواند نتیجه دهد و در حال حاضر مزایا و فرصت‌های عظیمی را برای کشور به ارمغان می‌آورد.»

نخست وزیر گفت که بریتانیا اکنون کنترل مناسبی بر مرزهای خود دارد و می تواند “گفتگوی مناسبی با کشور” در مورد نوع مهاجرتی که نیاز دارد داشته باشد.

سوناک افزود: “ما نتوانستیم این کار را در داخل اتحادیه اروپا انجام دهیم. حداقل اکنون کنترل آن را در دست داریم.”

نمایندگان پارلمان حزب حاکم محافظه‌کار، گروه تحقیقات اروپایی (ERG) که به یورو شک‌تر است، روز یکشنبه به سوناک در مورد پیگیری روابط نزدیک‌تر با این بلوک هشدار دادند.

روز جمعه جرمی هانت وزیر دارایی بریتانیا اعتراف کرد که برگزیت موانعی را برای تجارت ایجاد کرده است اما عضویت در بازار واحد را رد کرد زیرا “نیازمند حرکت آزادانه مردم است”.

در همان روز، پیش بینی رسمی دولت، اداره مسئولیت بودجه (OBR) در خود گفت: چشم انداز اقتصادی به روز شده “آخرین شواهد نشان می دهد که برگزیت از طریق کاهش حجم کلی تجارت و تعداد روابط تجاری بین شرکت های بریتانیا و اتحادیه اروپا، تاثیر نامطلوب قابل توجهی بر تجارت بریتانیا داشته است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …