ایلان ماسک بازگشت الکس جونز نظریه پرداز توطئه را به توییتر رد کرد | الون ماسک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایلان ماسک گفته است که الکس جونز، نظریه‌پرداز توطئه را در توییتر بازنمی‌گرداند و گفته است که به افرادی که از مرگ کودکان برای شهرت شخصی سرمایه‌گذاری می‌کنند، «هیچ رحمی» ندارد.

توییتر در سپتامبر 2018 حساب های جونز و وب سایت Infowars او را به دلیل نقض خط مشی رفتار توهین آمیز این پلتفرم به حالت تعلیق درآورد.

جونز، 48 ساله، به دلیل ارائه یک نظریه توطئه نادرست در مورد تیراندازی در مدرسه ابتدایی سندی هوک در سال 2012، که منجر به آزار و اذیت والدینی شد که فرزندان خود را در قتل عام از دست داده بودند، به شهرت رسید. دادگاهی در ایالات متحده به جونز دستور داده است که بیش از 1.4 میلیارد دلار (1.2 میلیارد پوند) به افرادی که از ادعای نادرست او مبنی بر اینکه تیراندازی که در آن 20 کودک و 6 معلم کشته شدند، دروغ بوده اند، بپردازد.

به نظر می رسد ماسک در روز دوشنبه در تعامل با کاربران توییتر بازگشت جونز را رد کرد. نویسنده و پادکست سام هریس از مالک جدید توییتر پرسید که آیا زمان آن رسیده که به الکس جونز اجازه بازگشت به توییتر را بدهیم و اگر نه، چرا که نه؟ کیم داتکام، کارآفرین اینترنتی، همچنین پرسید که آیا می‌توان جونز را به خاطر «آزادی بیان واقعی» بازگرداند.

ماسک پاسخ داد که یک کودک را – به دلیل سندرم مرگ ناگهانی نوزاد در سال 2002 – از دست داده است و گفت جونز از مرگ کودکان برای پیشبرد برنامه خود استفاده کرد. او در توییتی نوشت: «فرزند اولم در آغوشم مرد. آخرین ضربان قلبش را حس کردم. من به کسی که از مرگ کودکان برای کسب سود، سیاست یا شهرت استفاده کند، رحم نمی کنم.»

ماسک شروع به بازگرداندن حساب‌های مسدود شده قبلی در این پلتفرم کرده و روز یکشنبه پس از انجام یک نظرسنجی توییتر، تعلیق دائمی حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را لغو کرد. جردن پیترسون روانشناس کانادایی نیز به همراه اندرو تیت کیک بوکسور سابق بریتانیایی-آمریکایی که قبلاً به دلیل استناد به دیدگاه‌های افراطی زن‌ستیزانه ممنوع شده بود و Project Veritas، یک سازمان راست‌گرای آمریکایی که متخصص در نیش زدن علیه گروه‌های لیبرال و سازمان‌های مستقر است، بازگردانده شده‌اند. رسانه ها.

روز یکشنبه، یک خواننده رپ آمریکایی، که قبلاً کانیه وست بود، در توییتر تبریک عبری شالوم را منتشر کرد، زیرا شش هفته پس از قفل شدن حساب کاربری خود پس از اعلام اینکه او قصد دارد به “محرم مرگ 3 بر روی مردم یهودی” برود، اجازه دسترسی به حسابش را داده است.

قبل از موج بازگردانی‌ها در روزهای اخیر، ماسک گفته بود تا زمانی که «شورای تعدیل محتوا» تازه اعلام‌شده تشکیل نشود، تغییری در وضعیت حساب‌های ممنوعه ایجاد نخواهد شد. او بعداً اضافه کرد که تا زمانی که “فرآیند روشنی برای انجام این کار” وجود نداشته باشد، هیچ ممنوعیتی برداشته نخواهد شد.

با این حال، ماسک در آخر هفته اعلام کرد که پس از میزبانی یک نظرسنجی در حساب شخصی خود که در آن اکثریت اندکی از کاربران خواستار لغو این ممنوعیت شدند، ترامپ را بازگرداند. از صبح روز دوشنبه، حساب کاربری لایو ترامپ بیش از 87 میلیون دنبال کننده داشت – نزدیک به اوج خود در دوران قبل از تحریم – اما او در آن توییت نکرده بود، زیرا در آخر هفته گفته بود که “هیچ دلیلی” برای بازگشت به اکانت نمی بیند. سکو.

پس از تصاحب ۴۴ میلیارد دلاری ماسک در ماه گذشته، تبلیغ‌کنندگان برجسته به دلیل نگرانی در مورد استانداردهای تعدیل در این پلتفرم، هزینه‌های خود را در توییتر متوقف کردند.

نگرانی های آنها با موجی از حساب های “تأیید شده” جعلی تشدید شده است، پس از اینکه ماسک یک تیک آبی به کاربران ارائه داد – که آنها را تایید می کند – با قیمت 7.99 دلار در ماه به عنوان بخشی از راه اندازی مجدد سرویس پریمیوم توییتر، که از آن زمان متوقف شده است. شرکت داروسازی Eli Lilly یکی از مشاغلی بود که پس از تغییرات در سرویس توییتر بلو، توسط حساب‌های جعلی آسیب دید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …