اولین محاکمه هیئت منصفه فعالان بریتانیا را به خاطر انسداد M25 آغاز کرد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چهار فعال آب و هوا در اولین مورد از ده ها محاکمه هیئت منصفه برنامه ریزی شده برای حامیان کمپین Insulate Britain، به اتهام مسدود کردن M25 محاکمه شده اند.

دانیل شاو 37 ساله از نورث همپتون، کارن ویلدین 58 ساله از لستر، ماریا لی 69 ساله از نورث همپتون و ویکتوریا لیندسل 67 ساله از راگبی در دادگاه سلطنتی لندن حاضر شدند که هر کدام به دو اتهام ایجاد مزاحمت عمومی متهم شدند. که انکار می کنند.

آنها متهم به شرکت با دیگران در تظاهرات در 13 سپتامبر 2021 در تقاطع 14 بزرگراه، نزدیک هیترو، و در 15 سپتامبر 2021 در تقاطع 25، در شمال پایتخت هستند.

دیوید متیو با بازکردن پرونده قضایی، به هیئت منصفه گفت که شاو، وایلدین، لی و لیندسل را «به خاطر کارهایی که به عنوان بخشی از فعالیت‌های گروه «محفظ بریتانیا» انجام دادند، محاکمه می‌کنند.

“آنچه در صبح روز دوشنبه، 13 سپتامبر سال گذشته اتفاق افتاد، این بود که کمی قبل از ساعت 9 صبح، در حالی که ترافیک همچنان شامل افرادی بود که به سر کار می رفتند، این گروه 14 نفره بلوک خود را شروع کردند، ترافیک از پشت سر آنها شروع شد. ” او گفت.

متیوز به دادگاه گفت که با رسیدن پلیس در محل باقی ماندند و نزدیک به سه ساعت طول کشید تا افسران آنها را خارج کنند. او گفت: «هیچ یک از آنها قبل از دستگیری از آنجا دور نشدند.

متیوز به هیئت منصفه گفت در نوبت دوم، عملیات جاده ای در اطراف تقاطع در حال انجام بود. «حداقل یک آمبولانس در ترافیک پشتیبان شده بود. یک مرد آمبولانس جلو آمد و از بلوک خواست حرکت کند. آنها حرکت کردند و از یک دوربرگردان دیگر خارج شدند. ترافیک از مسیر لغزنده پایین آمد و در نهایت آمبولانس پس از چند دقیقه توانست از آن عبور کند.

متیوز به همراه افسرانی که در صحنه هر تظاهرات حضور داشتند، گفت که قصد دارد شاهدی را از National Highways، آژانسی که M25 و بزرگراه‌های سراسر انگلستان و ولز را مدیریت می‌کند، فراخواند که در هر دو روزی که Insulate Britain طول کشید، بگوید که اقدام، “حدود 40000 وسیله نقلیه تحت تاثیر قرار گرفتند”.

این چهار متهم به جرم مزاحمت عمومی قدیمی متهم هستند، که از آن زمان با یک جرم قانونی جدید مزاحمت عمومی که توسط پلیس، جرم، مجازات و قانون دادگاه ها 2022 که در آوریل تصویب شد، جایگزین شده است.

قاضی سیلاس رید به هیئت منصفه گفت که برای اینکه متهمان مجرم شناخته شوند، دادستان باید ثابت کند که آنها مرتکب عملی “غیرقانونی” شده اند که حقوق تعداد قابل توجهی از مردم را “در اعمال یا بهره مندی از حقوق” مختل کرده است. “.

وی گفت: عموم مردم حق دارند به منظور جرم مزاحمت عمومی تردد و تردد آزاد در بزرگراه ها داشته باشند.

او به هیئت منصفه گفت که نظرات خود را در مورد اعتراضات آب و هوا یا کنشگری در زمینه آب و هوا یا گروه هایی مانند شورش انقراض، Insulate Britain یا Just Stop Oil کنار بگذارند.

رید گفت: “وظیفه شما این است که این پرونده را فقط بر اساس شواهدی که در این دادگاه می شنوید محاکمه کنید.” این یک محاکمه در مورد تغییرات آب و هوایی یا فقر سوخت نیست، یا اینکه آیا اقدامات هر یک از سازمان هایی که ذکر کردم باید مورد تشویق یا محکومیت قرار گیرد. این یک محاکمه در مورد مزاحمت عمومی، و به ویژه در مورد دو حادثه است که در سپتامبر سال گذشته رخ داد.

Insulate Britain گفت این محاکمه اولین محاکمه از حداقل 51 نفر از حامیانش به اتهام مزاحمت عمومی است که قرار است در 13 ماه آینده برگزار شود.

محاکمه ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فعالان حقوق بشر در اندونزی در حالی که پارلمان رابطه جنسی خارج از ازدواج را ممنوع می کند، دست به اعتراض زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، فعالان حقوق بشر در اندونزی پس …