AEYE Health FDA 510(k) را برای غربالگری رتینوپاتی دیابتی مبتنی بر هوش مصنوعی دریافت کرد.

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استارت آپ اسرائیلی AEYE Health هفته گذشته اعلام کرد که مجوز FDA 510(k) را برای ابزار غربالگری مبتنی بر هوش مصنوعی خود برای رتینوپاتی دیابتی دریافت کرده است.

سیستم AEYE-DS که چراغ سبز آژانس را دریافت کرد اوایل این ماه، از تصاویر هر چشم برای تشخیص علائم رتینوپاتی دیابتی بیش از خفیف استفاده می کند، عارضه ای از دیابت که می تواند منجر به کوری یا سایر مشکلات جدی بینایی شود.

در حال حاضر برای استفاده از تصاویر به دست آمده توسط دوربین شبکیه رومیزی Topcon NW-400 پاک شده است. AEYE گفت که در حال کار برای دریافت مجوز استفاده از این سیستم با یک دوربین قابل حمل است و در حال مطالعه استفاده برای غربالگری نوروپاتی بینایی گلوکوماتوز است.

دکتر شان یانچولوف، عضو هیئت مدیره AEYE در بیانیه ای گفت: «سرانجام زمان آن فرا رسیده است که فناوری غربالگری مستقل از کارآیی متخصص انسانی فراتر رود. “پیامدها این است که می تواند برای استقرار در خط مقدم سلامت جمعیت – دفاتر مراقبت اولیه، که در آن بیش از 99٪ تصویرپذیری و دریافت تشخیصی تک تصویر مساوی با موفقیت در بازار است، عملی باشد.”

روند بزرگتر

Digital Diagnostics، که قبلا به عنوان IDx شناخته می شد، دریافت شد مجوز FDA De Novo در سال 2018 برای نرم افزار مستقل خود برای تشخیص رتینوپاتی دیابتی در بزرگسالان. این شرکت همچنین با خرید 3Derm حدود دو سال پیش در زمینه پوست گسترش یافت.

در اوایل سال جاری، Digital Diagnostics مطرح شد 75 میلیون دلار بودجه سری B برای پیشبرد نقشه راه محصول، گسترش توزیع و سرمایه گذاری در فروش و بازاریابی.

شرکت دیگری که بر روی تشخیص رتینوپاتی دیابتی مبتنی بر هوش مصنوعی متمرکز است، Eyenuk، اعلام کرد که در اکتبر 25 میلیون دلار در دور سری A جمع آوری کرد. نرم افزار Eyenuk در سال 2020 FDA 510(k) را دریافت کرد.

گوگل همچنین در حال تحقیق در مورد استفاده از هوش مصنوعی برای غربالگری چشم با ابزار ارزیابی خودکار بیماری شبکیه خود بوده است. در بهار، غول فناوری اعلام کرد که در حال بررسی است که آیا یک عکس ابتدایی تلفن هوشمند از بیرون چشم می تواند اختلالات را تشخیص دهد، بنابراین کاربران می توانند در خانه ارزیابی کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ناتو در صحنه یکی از بحث برانگیزترین تصمیمات اوکراین برای گفتگو با اوکراین تشکیل جلسه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ناتو روز سه‌شنبه تشکیل جلسه می‌دهد …